کمیته رفاهی
 

گل محمدی: دلیل تصمیم لوکادیا را نمی دانم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 149 ] - سه شنبه, 29 آذر 1401
گل محمدی: دلیل تصمیم لوکادیا را نمی دانم

یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از دیدار با استقلال اظهار داشت: دربی که در پیش داریم حساسیت های خاص خودش را دارد. می دانیم شاید مردم نسبت به این بازی حساس و پی...

یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از دیدار با استقلال اظهار داشت: دربی که در پیش داریم حساسیت های خاص خودش را دارد. می دانیم شاید مردم نسبت به این بازی حساس و پیگیر هستند. قطعا با تمام قوا وارد این بازی می شویم. ان شاءالله بتوانیم بازی خوبی انجام بدهیم. شخصا احترام زیادی برای حریف قائل هستم اما این بازی همیشه حساسیت های خاص خودش را داشته است. ان شاءالله بتوانیم بازی خوب و هماهنگی انجام بدهیم.

*امیدوارم شاهد بازی هجومی در دربی باشیم

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: هرچند اتفاقات عجیب و غریبی هم در این مدت افتاد ولی در هر صورت نباید به این مسائل فکر کنیم. به دنبال سه امتیاز هستیم. امیدوارم شاهد یک بازی هجومی باشیم. تیمی که تمرکز داشته باشد و بتواند از موقعیت ها خوب استفاده کند می تواند موفق شود. در مجموع امیدوارم شاهد بازی جذابی باشیم و تماشاگران از دیدن آن لذت ببرند.

*لوکادیا در آخرین تمرین خیلی سرحال بود

گل محمدی در خصوص رفتن لوکادیا از ایران و اینکه گفته می شود در تمرینات دلش با تیم نبوده، گفت: اتفاقا در آخرین تمرینی که با ما انجام داد خیلی سرحال بود. خیلی هم پیگیر این بازی بود. حتی تمرکز خیلی خوبی هم برای این بازی داشت. نمی دانم بعد از تمرین چه اتفاقی افتاد که تصمیم گرفت از ایران برود. هنوز نمی دانم دلیل این تصمیمش چه بود.

وی افزود: باید این مساله را فراموش کنم و بتوانم به بازیکنانی که فردا بازی می کنند روحیه بدهم. از آن ها بخواهم با جان و دل بازی کنند. قطعا بازیکنانی که بازی می کنند با تمام وجود به مصاف استقلال می روند.

*استقلال و پرسپولیس یکی از 10 دربی دنیاست

گل محمدی در خصوص عدم حضور تماشاگران علیرغم اعلام رئیس فدراسیون فوتبال، عنوان کرد: فوتبال ما کلا مشکلات زیرساختی زیادی دارد. قطر یک جام جهانی را بدون مشکل با استادیوم های پیشرفته برگزار کرد. نمی خواهم خودمان را با قطر مقایسه کنیم. با تیم های دیگر یا درجه دوم، با چین، ژاپن و کره جنوبی مقایسه کنیم. از لحاظ ساختاری خیلی عقبیم. استقلال و پرسپولیس یکی از 10 دربی دنیاست. چندروز قبل نمی دانیم بازی برگزار می شود یا نه، با تماشاگر یا بدون تماشاگر؟ ساختار فوتبالمان همین است. انتظار بیشتر از این هم نمی شود داشت.

*لَنگِ یک زمین تمرین هستیم

وی افزود: هنوز لَنگِ یک زمین تمرین هستیم. یک استادیوم برای 50 سال پیش است. هم تیم ملی بازی می کند هم استقلال و پرسپولیس. هیچ امکاناتی وجود ندارد. این موارد در فوتبال ایران زیاد است.

سرمربی پرسپولیس در خصوص تمرین در هوای آلوده اظهار داشت: مجبوریم تمرین کنیم. شرایط بازی و تمرین متفاوت است. شما باید با گرم کردن 160 دقیقه تمرین کنید و مسابقه بدهید. ضربان قلب بازیکنان و هیجان بازی زیاد است. شرایط تمرین کنترل شده است ولی در شرایط بازی نمی توانیم پیشگیری کنیم. اینکه چرا شرایط جوی اینطور است بحث دیگری است. صحبت کردن در مورد آن حاشیه ساز می شود و به هرحال شرایطی است که وجود دارد.

*هیچ حسابی در توئیتر ندارم

گل محمدی در مورد یک حساب توئیتری که به نام او فعالیت می کند، گفت: تا به حال وارد شبکه توئیتر نشده ام گفتند اسم من جعل شده و فیک است. اینکه تیک آبی هم گرفته عجیب است. در مجموع حسابی در توئیتر ندارم صفحه اینستاگرام من هم بسته است ولی تعجب می کنم که چطور تیک آبی گرفته است.

*مشکل دیاباته فقط مصدومیت است

وی در مورد اینکه گفته می شود دیاباته مشکل مالی و قصد خروج از ایران را دارد عنوان کرد: مشکل او فقط مصدومیت است و به بازی فردا نمی رسد فکر کنم دو سه هفته کار دارد.

سرمربی پرسپولیس در خصوص اعتراض بازیکنان تیم به مسائل مالی اظهار داشت: این مشکلات همیشه وجود دارد سعی کردیم برنامه ریزی خوبی داشته باشیم. چند تمرین را خیلی راحت از دست دادیم. متأسفانه اتفاقاتی افتاد و اردوی ما لغو شد ولی سعی کردیم برنامه ریزی مان طوری باشد که با آمادگی کامل وارد مسابقات شویم.

*مشکلی برای بستن قرارداد با آل کثیر وجود ندارد

گل محمدی در خصوص وضعیت عیسی آل کثیر گفت: با عیسی و باشگاه صحبت کردم فقط بحث توافق بین دو طرف است. امیدواریم با برگزاری جلسه این مشکل برطرف شود. مشکلی برای بستن قرارداد با او وجود ندارد فکر می کنم در این هفته جلسه ای با او داشته باشیم.

*قبل از جام جهانی شرایط برای ما بهتر از حریف بود

وی در مورد اینکه آیا زمان برگزاری دربی را مناسب می داند، عنوان کرد: پیش بینی این روزها برای مان مقدور نبود. اگر قبل از جام جهانی بازی می کردیم تیم در مسابقات بود و ریتم خیلی خوبی داشتیم. شاید شرایط برای ما بهتر بود ولی در کل نباید به گذشته فکر کنیم چیزی که برای مان مهم است بازی فردا است. بازیکنان انگیزه خیلی بالایی دارند و این را در تمرینات چند وقت اخیر نشان دادند. فکر می کنم با آمادگی خوبی وارد بازی فردا شویم.

*هیچ اطلاعی از وضعیت لوکادیا ندارم

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه گفته می شود لوکادیا 48 ساعت آینده به  ایران برمی گردد، اظهار داشت: واقعا هیچ اطلاع دقیقی از این مسأله ندارم جزئیات اینکه چرا و چه زمانی قرار است برگردد را ندارم باشگاه در جریان است.

گل محمدی در خصوص مصدومیت ملی پوشان تیم امیری و بیرانوند گفت: شرایط شان خوب است و تمرین می کنند.

*حساسیتی نسبت به لو رفتن ترکیب تیم ندارم

وی در مورد اینکه بارها ترکیب این تیم صبح مسابقه لو رفته و این موضوع چقدر در روند تیم تأثیرگذار بوده، اظهار داشت: آنقدر رسانه ها قوی شده اند که من نمی توانم کاری کنم ترکیب بیرون نرود بالاخره از جایی درز پیدا می کند. من هیچ حساسیتی نسبت به این موضوع ندارم.تا جایی که بتوانیم اجازه نمی دهیم این اتفاق بیفتد ولی واقعا سخت است. خودم را زیاد درگیر این مسأله نمی کنم. ترکیب ها خیلی قابل پیش بینی هستند مثلاً با تیم مقابلی که بازی می کنیم شاید 95 درصد ترکیبش را می دانیم.

*باید بتوانیم جای لوکادیا و دیاباته را پر کنیم

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه آیا با غیبت لوکادیا و دیاباته خط حمله پرسپولیس دچار مشکل نمی شود، گفت: هر دو بازیکنان اختصاصی در آن پست هستند. عملکرد خوبی هم داشتند. سرانجام بی تأثیر نیست ولی باید بتوانیم جای شان را پُر کنیم. با دوندگی و تمرین بیشتر بازیکنان دیگر ما هم آماده هستند.

گل محمدی در خصوص اینکه استقلال فردا تمام بازیکنانش را در اختیار دارد اما پرسپولیس دچار یک معضل ناخواسته شده اظهار داشت: شاید شرایط آنطور که می خواستیم پیش نرفت ولی ما یک تیم هستیم فقط 11 نفر نیستیم. همه بازیکنان ما انگیزه های خاص خودشان را دارند.

وی در مورد اینکه این وضعیت چقدر او را یاد بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل النصر می اندازد گفت: آنجا هم مشکلاتی در خصوص وضعیت بازیکنان داشتیم در آن بازی هم عملکردمان خوب بود شاید بی تجربگی کردیم. جام در دست مان بود اما متأسفانه اتفاقات باعث شد نتوانیم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص مالکیت مشترک با باشگاه استقلال که مانع روند حرفه ای شدن است، گفت: این سؤال مربوط به مدیران می شود صحبت هایی که در مورد فوتبال ایران لازم بود را گفتم که چه مشکلاتی وجود دارد. امکاناتی باید باشد که بتوانیم مجوز حرفه ای بگیریم.این سوال را بهتر است از مدیران و مسؤولان فدراسیون بپرسید.

*حضور تماشاگران حال و هوای خوبی به بازی می دهد

گل محمدی در مورد اینکه چقدر فضا و شور و حال دربی را حس می کند عنوان کرد: حضور تماشاگران قطعا حال و هوای ورزشگاه را بیشتر می کند متأسفانه دربی بدون تماشاگر برگزار می شود.

قطعا حضور تماشاگران و هواداران در استادیوم حال و هوای ورزشگاه و اشتیاق بازیکنان را خیلی بیشتر می کند. دربی بدون تماشاگر برگزار می شود و برای فوتبال ایران و این شرایطی که وجود دارد متاسفم.

*خوب نیست درباره شرایط تیم ملی صحبت کنم

وی در مورد عملکرد تیم ملی  و رفتن یا ماندن کی روش، گفت: تمرکز من بیشتر روی دربی است. الان صحبت در مورد رفتن یا ماندن کی روش و شرایط تیم ملی زیاد حرفه ای نیست ولی درکل عملکرد یک مربی را بر اساس نتایجش می سنجند. کارشناسان، هیات رئیسه و مسئولان فدراسیون همه این ها را در نظر می گیرند. در نهایت باید انتخاب کنند.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول