کمیته رفاهی
 

پایان جام جهانی 2022 قطر؛ «مسی» جان داد و جام گرفت!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 165 ] - دوشنبه, 28 آذر 1401
پایان جام جهانی 2022 قطر؛ «مسی» جان داد و جام گرفت!

در روز پایانی جام 22، تیم های ملی آرژانتین و فرانسه باید دیدار فینال را برگزار می کردند. روز گذشته مسابقه رده بندی میان تیم های ملی کرواسی و مراکش برگزار شد و...

در روز پایانی جام 22، تیم های ملی آرژانتین و فرانسه باید دیدار فینال را برگزار می کردند. روز گذشته مسابقه رده بندی میان تیم های ملی کرواسی و مراکش برگزار شد و کروات ها موفق شدند بعد از نایب قهرمانی در جام جهانی 2018، صاحب عنوان سومی رقابت های جام جهانی 2022 قطر شوند.

تیم ملی آرژانتین توانست در مرحله حذفی از سد آمریکا، هلند و کرواسی بگذرد و به مرحله فینال راه یابد و در نقطه مقابل، تیم ملی فرانسه در مرحله حذفی موفق شد تیم های لهستان، انگلیس و مراکش را از گردونه رقابت ها کنار بزند و برای دومین دوره متوالی خود را به فینال جام جهانی برساند. همه نگاه ها در مسابقه امروز به 2 فوق ستاره بود؛ لیونل مسی در تیم ملی آرژانتین در آخرین حضورش در ادوار جام جهانی به دنبال تاریخ سازی و رسیدن به جام بود و در آن سو هم کیلیان امباپه فوق ستاره فرانسوی ها در رویای فتح دومین جام جهانی در 23 سالگی اش بود و با این رویای بزرگ پا به میدام مسابقه گذاشت.

2 تیم از ساعت 18:30 امروز (یکشنبه) در آخرین مسابقه از جام جهانی 2022 قطر در ورزشگاه لوسیل با قضاوت شیمون مارچینیاک از کشور لهستان مقابل هم صف آرایی کردند. شاگردان لیونل اسکالونی در نیمه نخست مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشتند و با پاس کاری های متوالی به دنبال رسیدن به گل برتری بودند. آنخل دی ماریا در دقیقه 23 موفق شد از عثمان دمبله پنالتی بگیرد و لیونل مسی پنالتی به دست آمده را به گل تبدیل کرد. بعد از گل مسی، نمایش تهاجمی آرژانتینی ها ادامه پیدا کرد.

بازیکنان تیم ملی آرژانتین با یک حرکت سرعتی و تماشایی توانستند در دقیقه 36 توسط آنخل دی ماریا به گل دوم برسند تا درخشش ستاره آرژانتینی ها در مسابقه امشب تکمیل شود. دی ماریا در شرایطی امشب موفق شد تاثیرگذاری فوق العاده ای در برتری 2 گله آرژانتین در نیمه نخست داشته باشد که برای نخستین بار در جام جهانی 2022 در ترکیب اصلی تیم ملی آرژانتین به میدان می رفت. دیدیه دشان در دقایق پایانی نیمه اول 2 تعویض تهاجمی انجام داد اما روند بازی تغییری نکرد تا شاگردان اسکالونی با برتری 2 گله به رختکن بروند.

آرژانتینی ها در نیمه دوم بازی  را بهتر آغاز کردند اما رفته رفته شرایط به سود فرانسه تغییر کرد و تعویض های خوب دیدیه دشان باعث شد تا ورق بازی به سود خروس ها برگردد. کیلیان امباپه در فاصله 2 دقیقه توانست با 2 گل نتیجه بازی را به تساوی کشاند. گل اول امباپه از روی نقطه پنالتی بود و سپس او توانست با یک ضربه استثنایی دروازه مارتنیز را فرو بریزد. بعد از به تساوی کشیده شدن مسابقه، 2 تیم تلاش زیادی برای رسیدن به گل برتری انجام دادند اما توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا بازی به وقت های اضافی کشیده شود.

شاگردان اسکالونی در وقت های اضافی بازی را بهتر آغاز کردند و در دقیقه 109، لیونل مسی موفق شد آرژانتین را پیش بیندازد اما برتری 3 بر 2، نتیجه پایانی مسابقه نبود و کیلیان امباپه در دقیقه 118 موفق به کسب ضربه پنالتی به سود فرانسه شد و خود این ضربه را به گل تبدیل کرد تا هت تریک خود در مسابقه امشب را تکمیل کند و بازی را مجدداً به تساوی بکشاند تا در پایان 120 دقیقه رقابت جذاب و نفسگیر، 2 تیم با تساوی 3-3 به استقبال رضایت پنالتی بروند.

کیلیان امباپه و لیونل مسی اولین ضربات پنالتی تیم های خود را به گل تبدیل کردند اما در ادامه درخشش امیلیانو مارتیز و مهار ضربه کینگزلی کومان باعث شد تا آرژانتینی ها در ضربات پنالتی پیش بیفتند و اورلین شوامنی هم پنالتی خود را از دست داد تا خیال شاگردان اسکالونی از پیروزی آسوده شود و گلزنی گونزالو مونتیل باعث شد تا آرژانتین در ضربات پنالتی با نتیجه 4 بر 2 به پیروزی برسد و لیونل مسی به رویای بزرگ خود که فتح جام جهانی بود، برسد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول