کمیته رفاهی
 

هفته دوازدهم لیگ برتر| حمله قلعه نویی به صدرنشینی پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 98 ] - یکشنبه, 27 آذر 1401
هفته دوازدهم لیگ برتر| حمله قلعه نویی به صدرنشینی پرسپولیس

بیش از 50 روز مسابقات لیگ برتر تعطیل بود و این رقابت ها قرار است در روزهای دوشنبه و سه شنبه برگزار شود. البته روز سه شنبه دو مسابقه در تهران باید برگزار شود ک...

بیش از 50 روز مسابقات لیگ برتر تعطیل بود و این رقابت ها قرار است در روزهای دوشنبه و سه شنبه برگزار شود. البته روز سه شنبه دو مسابقه در تهران باید برگزار شود که ظاهرا به دلیل آلودگی هوا استانداری تهران اعلام کرده احتمال لغو دربی و بازی پیکان و تراکتور وجود دارد. مساله ای که قرار است امروز به طور دقیق و رسمی مشخص شود. 

نگاهی به 6مسابقه فردا می اندازیم؛

نساجی مازندران - صنعت نفت آبادان؛  تقابل قرمز پوشان با نفت برزیلی

تیم فوتبال نساجی در تعطیلات لیگ اردویی در ترکیه داشت و قطعا از نظر فنی این اردو به آنها کمک کرده اما حاشیه هایی مثل دستبرد به اتاق بازیکنان نساجی در ترکیه هم این اردو را جنجالی کرد.  نساجی قبل از تعطیلات لیگ دو باخت  بد را متحمل شد. ابتدا مقابل آلومینیوم اراک 3 بر صفر بازنده شد و بعد هم در دیدار سوپرجام یک بر صفر بازنده شد.

حریف فردای آنها آخرین تیم جدول لیگ است ولی نفت آبادان هم در تعطیلات لیگ متحول شده و بعد از فیروز کریمی به سراغ تاوارز مربی برزیلی رفت. مربی که گفته به تنهایی نمی تواند در تیم تحول ایجاد کند و همه باید کمک کنند تا نفت آبادان با کسب نتایج خوب از قعر جدول جدا شود. نساجی هم با 16 امتیاز در رده ششم جدول لیگ ایستاده و اگر سه امتیاز این بازی خانگی را بگیرد تا رتبه پنجم جدول شانس صعود دارد. باید دید کدام یک از دو تیم لیگ را با برد و موفقیت آغاز می کند. 

در فصل گذشته مسابقه دو تیم با یک مساوی و یک برد نفت آبادان به پایان رسیده بود.

مس کرمان - مس رفسنجان؛ دربی کرمان با حاشیه های عجیب

دربی کرمان  هم در شروع دوباره لیگ می تواند برای فوتبالدوستان کرمانی دیدنی باشد. مس که به لیگ برتر بازگشته هنوز نتایج خوبی نگرفته و فقط 2 برد دارد وبا 9 امتیاز در رده سیزدهم جدول لیگ ایستاده که البته به لطف تفاضل گل بهتر در این جایگاه است، ملوان و نفت مسجدسلیمان هم با 9 امتیاز در تعقیب این تیم هستند. بنابراین شاگردان فرزاد حسین خانی اگر می خواهند از منطقه خطر و سقوط فرار کنند باید در دربی کرمان پیروز شوند .

مس رفسنجان تیم قدرتمندی است که با 14 امتیاز در رده هشتم جدول لیگ است اما دچار حاشیه های حیرت انگیزی در این آخرین روزهای تعطیلات لیگ شده، مدیرعامل باشگاه عوض شده اما ظاهرا مجمع باشگاه این تغییر مدیرعامل را غیرقانونی می دانند و اکنون باشگاه مس رفسنجان با دو مدیرعامل است. مجید زین الدینی مدیرعامل سابق و حسین پورمحمدی مدیرعامل جدید! این دربی هم با باشگاهی که دو مدیرعامل دارد می تواند حواشی جذابی داشته باشد! در تیم مس کرمان هم لاری آنجلو، بازیکن کلمبیای هنوز به این تیم نیامده از باشگاه جدا شد.

ملوان انزلی - سپاهان اصفهان؛ خلق شگفتی یا برد زردپوشان

ملوان در آخرین مسابقه قبل از تعطیلات لیگ توانست فولاد خوزستان را در دیداری معوقه 3 بر یک شکست بدهد و از قعر جدول تا حدی جدا شود و روی پله چهاردهم جدول لیگ بایستد. ملوان یک بازی دوستانه با استقلال داشت که 5 بر صفر بازنده شد.  ملوانان که این فصل به لیگ برتر برگشته اند نمی خواهند وداعی زودهنگام با لیگ برتر داشته باشند و قطعا در این بازی خانگی به دنبال برد خواهند بود. سپاهان اصفهان هم تعطیلات آرام و بی حاشیه ای را پشت سر گذاشت و هفته گذشته نیز در دیداری تدارکاتی مقابل پرسپولیس به تساوی 2 بر 2 رسید.

روی کاغذ خیلی ها شانس برد را به سپاهان می دهند اما انزلی شهر فوتبال و شهر بازی های شگفت انگیز است. مازیار زارع به حکم کمیته انضباطی محروم است و ملوان بدون سرمربی باید مقابل سپاهان بایستد. سپاهان در صورت برد تا رده دوم جدول هم به صورت موقت صعود خواهد کرد و پشت سر پرسپولیس می ایستد اما باخت یا تساوی در انزلی باعث خواهد شد که این تیم در همان رده چهارم باقی بماند.

ذوب آهن اصفهان - آلومینیوم اراک؛ نبرد مربیان قرمز و آبی

دو تیم تاکنون در تاریخ لیگ برتر 4 بار باهم روبه رو شده اند که حاصلش سه مساوی و یک برد پرگل 4 بر صفر برای ذوب آهن بوده است اکنون پنجمین مسابقه دو تیم در هفته دوازدهم لیگ برتر برگزار می شود. ذوب آهن تعطیلات آرا م  و نسبتا بی حاشیه ای را پشت سر گذاشت و آلومینیوم اراک هم در ترکیه اردو زده است. یک طرف این مسابقه مهدی تارتار پرسپولیسی سرمربی ذوب آهن است و طرف دیگر سیدمهدی رحمتی استقلالی هدایت فنی آلومینیوم را برعهده دارد. آلومینیوم 16 امتیازی در رده پنجم جدول است و ذوب آهن 13 امتیازی در رده نهم ایستاده است. 

آلومینیوم 6 هفته است در لیگ برتر بازنده نشده اما ذوب آهن بعد از دو باخت متوالی نفت مسجدسلیمان را 5 بر یک شکست داد تا وضعیت مناسبی پیدا کند.

نفت مسجدسلیمان - فولاد ؛ دربی خوزستان

یک دربی دیگر هم در شهر مسجدسلیمان برگزار می شود. مسابقه ای بین دو تیم دارا و ندار لیگ برتر! نفتی ها از نظر مالی و امکاناتی به هیچ عنوان قابل مقایسه با فولادخوزستان نیستند و در حال حاضر هم با 9 امتیاز در  رده پانزدهم جدول لیگ ایستاده است اما فولاد خوزستان که تنها نماینده فوتبال کشورمان در لیگ قهرمانان آسیاست با 12 امتیاز در رده دهم جدول لیگ ایستاده است.

فولادی ها با احتساب بازی معوقه با ملوان 7 هفته است که رنگ برد را ندیده و شاید این بازی بهترین فرصت برای قطع نوار ناکامی های این تیم باشد اما نفت در خانه تیمی چغر و مقاوم است که می تواند شگفتی ساز هم شود. نفتی ها هم 6 هفته است برد نداشته اند و با 25 گل خورده ضعیف ترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد و این شاید فرصتی مناسب برای خط حمله گل نزن فولاد باشد که بتواند آمار خود را بهبود بدهد. فولاد در یازده هفته فقط 9 گل زده است! یعنی دو گل کمتر از نفت مسجدسلیمان. 

گل گهر سیرجان - هوادار تهران؛ حمله قلعه نویی به صدرنشینی پرسپولیس

دو تیم تاکنون 4 مرتبه در لیگ برتر بازی کرده اند که دو برد برای گل گهر و دو تساوی حاصل این مسابقات بوده است ولی بازی فردا برای تیم امیر قلعه نویی ویژگی منحصر به فردی دارد و اگر گل گهر مقابل هوادار پیروز شود، می تواند قبل از دربی و به صورت موقت جانشین پرسپولیس صدرنشین شود. گل گهر 21 امتیازی در رده سوم جدول ایستاده و هوادار 12 امتیازی یازدهم است. 

گل گهر و هوادار جدال استقلالی های سابق هم محسوب می شود و مربیان و بازیکنان زیادی در هر دو تیم سابقه حضور در استقلال را دارند.

برنامه مسابقات هفته دوازدهم لیگ برتر:

هفته دوازدهم: گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فجر ورامین

دوشنبه 28 آذرماه 1401
مس کرمان - مس رفسنجان - ساعت 15- ورزشگاه امام علی (ع) کرمان
ملوان بندرانزلی  -  فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ساعت 15- ورزشگاه تختی انزلی
نفت مسجد سلیمان - فولادخوزستان- ساعت 17- ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان
ذوب آهن  اصفهان - آلومینیوم اراک- ساعت 17- ورزشگاه فولادشهر فولادشهر
گل گهر سیرجان  - هوادار تهران- ساعت 17- ورزشگاه شهید سردار سلیمانی سیرجان

نساجی مازندران  - صنعت نفت آبادان- ساعت 15- ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

سه شنبه 29 آذرماه 1401
پیکان  تهران - تراکتور تبریز- ساعت 15- ورزشگاه متعاقباً اعلام می شود.
استقلال - پرسپولیس- ساعت 17:30- ورزشگاه آزادی تهران

پایان پیام/

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول