عزاداری

 

مدال برنز جام 22 به کروات ها رسید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 219 ] - یکشنبه, 27 آذر 1401
مدال برنز جام 22 به کروات ها رسید

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، در روز بیست ودوم این رقابت ها، دیروز (شنبه) باید تیم های کرواسی و مراکش مقابل هم قرار می گرفتند. کروات ها که توا...

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، در روز بیست ودوم این رقابت ها، دیروز (شنبه) باید تیم های کرواسی و مراکش مقابل هم قرار می گرفتند. کروات ها که توانسته بودند به مانند دوره قبلی جام جهانی خود را به جمع 4 تیم برتر برسانند، در راه رسیدن به فینال ناموفق بودند و شکستی 3 گله را برابر آرژانتین متحمل شدند تا شاگردان دالیچ، برخلاف جام جهانی 2018 در این دوره از رقابت ها به مرحله رده بندی بروند و ناکام در حضور در مسابقه فینال باشند.

تیم ملی مراکش هم به عنوان شگفتی ساز بزرگ جام جهانی 2022، در پایان یک دوئل نفسگیر و جذاب برابر تیم ملی فرانسه شکستی 2 گله را تجربه کرد تا شاگردان رکراکی نتوانند شگفتی خود را با صعود به مرحله فینال تکمیل کنند و برای رسیدن به بهترین عنوان یک تیم آفریقایی در تاریخ جام جهانی در مرحله رده بندی حضور پیدا کنند.

2 تیم امروز از ساعت 18:30 در ورزشگاه بین المللی خلیفه با قضاوت عبدالرحمان جاسم از کشور قطر مقابل هم صف آرایی کردند. نمایش تهاجمی بازیکنان تیم ملی کرواسی باعث شد تا خیلی زود و در دقیقه 7، گل اول مسابقه به سود شاگردان دالیچ به ثبت برسد. کروات ها در صحنه گل نخست، حرکت تمرین شده فوق العاده ای را به اجرا گذاشتند و در نهایت، یوشکو گواردیول موفق شد با یک ضربه سر دیدنی گل اول را به سود کرواسی به ثمر برساند. برتری تیم ملی کرواسی فقط 3 دقیقه دوام آورد و روی یک ضربه ایستگاهی، اشرف داری مدافع پیش تاخته تیم ملی مراکش توانست جبران مافات کند و در روز گلزنی مدافعان، گل تساوی را وارد دروازه لیواکوویچ کرد تا بازی در دقیقه 9، 1-1 مساوی شود.

خط دفاعی تیم ملی مراکش برخلاف دیدارهای قبلی امروز آمادگی لازم را نداشت و همین مسئله باعث شد تا توپ و میدان در اختیار بازیکنان کرواسی قرار گیرد و آن ها با پی ریزی حملات پردامنه روی دروازه یاسین بونو به دنبال رسیدن دوباره به گل برتری بودند که تلاش شاگردان زلاتکو دالیچ جواب داد و در دقیقه 42، ضربه استثنایی میسلاو اورشیچ باعث شد تا تیم ملی کرواسی به گل دوم دست پیدا کند و آن ها با برتری 2 بر یک به رختکن رفتند.

بازیکنان کرواسی در نیمه دوم بازی را به مانند نیمه نخست تهاجمی آغاز کردند اما رفته رفته توپ و میدان در اختیار بازیکنان تیم ملی مراکش قرار گرفت اما عملکرد بی نقص خط دفاعی کرواسی باعث شد تا موقعیت های تیم ملی مراکش یکی پس از دیگری از دست برود. 2 صحنه جنجالی و مشکوک به پنالتی هم در نیمه دوم رخ داد که یکی صحنه در محوطه جریمه تیم ملی مراکش بود و لحظاتی بعد، صحنه مشکوک دیگری در محوطه جریمه کرواسی به وجود آمد اما عبدالرحمان جاسم در هیچ کدام از این صحنه ها اعتقادی به پنالتی نداشت تا شاگردان رکراکی در رسیدن به گل تساوی ناکام باشند.

تیم ملی کرواسی با گلزنی یوشکو گواردیول و میسلاو اورشیچ موفق شد در همان نیمه نخست برتری خود در مسابقه امشب را قطعی کند تا شاگردان زلاتکو دالیچ، بعد از نایب قهرمانی در جام جهانی 2018، جام جهانی 2022 قطر را با عنوان سومی به پایان ببرند و تیم ملی مراکش هم با ایستادن در رتبه چهارم به ماجراجویی خود در جام جهانی 2022 قطر پایان بدهد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول