عزاداری

 

اینفانتینو: 32 تیم در جام جهانی باشگاه ها حاضر می شوند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 151 ] - شنبه, 26 آذر 1401
اینفانتینو: 32 تیم در جام جهانی باشگاه ها حاضر می شوند

اینفانتینو در نشست خبری خود و در واکنش به میزبانی قطری ها در جام جهانی، گفت: شاهد بهترین جام جهانی تاریخ هستیم، 62 بازی بدون هیچ حادثه ای به اتمام رسیده و در ...

اینفانتینو در نشست خبری خود و در واکنش به میزبانی قطری ها در جام جهانی، گفت: شاهد بهترین جام جهانی تاریخ هستیم، 62 بازی بدون هیچ حادثه ای به اتمام رسیده و در بازی فینال 90 هزار هوادار در ورزشگاه لوسیل حاضر خواهند بود تا قهرمان این دوره از مسابقات را از نزدیک ببینند. نزدیک به چهار میلیارد نفر بازی ها را در سراسر دنیا دنبال کرده و فوتبال، جهانی تر از قبل شده است.

او ادامه داد: امسال دیدیدم مراکش تا نیمه نهایی صعود کرد که این شگفتی مسابقات بود، برای اولین بار شاهد قضاوت یک داور زن در جام جهانی بودیم و او در بازی آلمان و کاستاریکا بسیار خوب کار کرد. در تمام ورزشگاه ها جو فوق العاده خوبی حاکم بود و این یک موفقیت بزرگ است و باید به این جمله هم اذعان کنم که نسبت به دوره قبل، درآمدهای فیفا رشد چند برابری داشته است.

رئیس فیفا تصریح کرد: باید به تمامی تیم ها، بازیکنان و داوران تبریک گفت چراکه در این دوره از مسابقات شاهد کمترین اخطار به بازیکنان و البته تمارض آنها بودیم.

او در مورد جام جهانی باشگاهی سال 2022 تاکید کرد: مراکش میزبان این مسابقات خواهد بود و از سال 2025 قصد داریم این رقابت ها را با حضور 32 تیم مثل جام جهانی برگزار کنیم، البته در صدد بودیم تا این رویداد را در سال 2024 با تیم های زیادی آغاز کنیم اما به سلامت بازیکنان فکر کردیم چراکه تقویم بسیار شلوغی وجود داشت.

اینفانتینو از مراکش نیز تمجید کرد و گفت: آنها بی نظیر بودند و به شایستگی تا نیمه نهایی بالا آمدند، این یک موفقیت تاریخی برای مراکش و قاره آفریقاست. در شایستگی مراکش هیچ بحثی نیست و این نتیجه برنامه ریزی درست و تلاش زیادی است که آنها از خود نشان دادند. مراکش ثابت کرد که می توان به عنوان تیمی که مدعی قهرمانی محسوب نمی شود، جذاب بازی کرد و نتیجه گرفت، من برای دیگر کشورهای آفریقایی جام نیز کلاه از سر بر می دارم.

وی در خصوص آمار مرگ ومیر کارگران در مراحل ساخت وساز استادیوم های قطر گفت: مرگ یک انسان همیشه مصیبت است، مرگ هر انسانی یک تراژدی است و باید به این فکر کرد که چه کاری می توانیم برای محافظت و بهبود سلامت آن ها انجام دهیم اما آمارهای موجود هم واقعی نیست و باید با دقت عمل کرد. جام جهانی یک فرصت بود تا همه علاقه مندان به فوتبال به قطر آمده و به نوعی جهان عرب را کشف کردند و این اتفاق بزرگی است.

 
 

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول