کمیته رفاهی
 

داربی های آذر به سود پرسپولیس!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 176 ] - شنبه, 26 آذر 1401
داربی های آذر به سود پرسپولیس!

 داربی 99 درحالی قرار است 29 آذر در ورزشگاه آزادی برگزار شود که پیش از این هفت داربی در ماه آذر برگزار شده و از نظر کسب نتیجه، آمار پرسپولیس تو این ماه ن...

 داربی 99 درحالی قرار است 29 آذر در ورزشگاه آزادی برگزار شود که پیش از این هفت داربی در ماه آذر برگزار شده و از نظر کسب نتیجه، آمار پرسپولیس تو این ماه نسبت به استقلال بهتر است. در هفت بازی قبلی که در آذر برگزار شده، پرسپولیس چهار برد به دست آورده و فقط یک بار طعم شکست رو تجربه کرده است. دو دیدار دیگر سرخ آبی ها در آذر هم با نیتجه تساوی به پایان رسیده است.

اولین بازی استقلال و پرسپولیس که در ماه آذر برگزار شده، به 18 آذر 1352 برمی گردد. در داربی چهاردهم که با تساوی یک بر یک به پایان رسید، علی جباری برای استقلال  و همایون بهزادی برای پرسپولیس گلزنی کردند.

دیدار بعدی دو تیم در ماه آذر، در 27 اذر سال 1353 برگزار شد که با برد دو بر یک پرسپولیس همراه بود. در این دیدار پرسپولیس ابتدا با گل های صفر ایرانپاک و اسماعیل حاج رحیمی پور از حریف پیش افتاد اما در دقیقه 60 غلام حسین مظلومی یکی از گل ها را جبران کرد اما در نهایت استقلال دو بر یک برابر پرسپولیس شکست خورد.

در جریان داربی بیست ودومم، دو تیم 18 آذر 1356 به مصاف هم رفتند که این دیدار را نیز پرسپولیس دو بر یک با برتری به پایان برد. در این دیدار صفر ایرانپاک دو بار برای پرسپولیس گلزنی کرد و حسن روشن نیز در دقیقه 85 تک گل استقلال را به ثمر رساند.

17 آذر سال 1367 در جریان داربی سی ودومم استقلال و پرسپولیس باز هم به مصاف هم رفتند و اینبار هم پرسپولیس برنده بازی بود. این تیم داربی سی ودومم را با گل رضا عادبیان به سود خود به پایان  برد.

در 18 آذر سال 1390، تنها باری بود که استقلال در آذر برابر رقیب دیرینه خود به پیروزی می رسید. داربی هفتادوچهارم که در جریان مرحله  یک چهارم نهایی جام حذفی برگزار می شد، به وقت اضافه کشیده شد و در نهایت استقلال با دو گل مجتبی جباری دو تک گل اسماعیل  شریفات سه بر صفر پرسپولیس را شکست داد.

2 آذر 1393، در جریان داربی هشتاد، دو تیم در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که بازی دو بر یک به سود پرسپولیس به پایان رسید. در این دیدار سجاد شهباززاده ابتدا استقلال را پیش انداخت اما در نیمه دوم محمد نوری و امید عالیشاه دو با دروازه استقلال را باز کردند تا پرسپولیس برنده از زمین مسابقه خارج شود.

آخرین داربی که در آذر برگزار شده، مربوط به داربی 97 است. 13 آذر 1400 استقلال و پرسپولیس برابر هم قرار گرفتند و بازی با تساوی بدون گل به پایان  رسید.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول