عزاداری

 

افسردگی ورزشی در انتظار هواداران فوتبال

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 166 ] - چهارشنبه, 23 آذر 1401
افسردگی ورزشی در انتظار هواداران فوتبال

جام جهانی فوتبال به روزهای پایانی خود نزدیک می شود. تیم آرژانتین نخستین تیم فینالیست این رقابت ها لقب گرفت و تیم دوم نیز در مسابقه امروز مشخص خواهد شد. تیم ها...

جام جهانی فوتبال به روزهای پایانی خود نزدیک می شود. تیم آرژانتین نخستین تیم فینالیست این رقابت ها لقب گرفت و تیم دوم نیز در مسابقه امروز مشخص خواهد شد. تیم های ملی فوتبال مراکش و فرانسه دیدار دوم مرحله نیمه نهایی را برگزار خواهند کرد. با برگزاری بازی فینال در روز دوشنبه 27 آذر، ماه فوتبالی جهان به پایان خواهد رسید تا زندگی هواداران این رشته به روزهای عادی برگردد.

یکی از مهمترین خطراتی که هواداران این رشته را تهدید می کند افسردگی بعد از مسابقات جام جهانی فوتبال است که بنیاد سلامت روان آمریکا نسبت به آن هشدار داده است.

روزنامه البیان امارات با انتشار خبر این بنیاد سلامت نوشت: با پایان مسابقات جام جهانی فوتبال به احتمال زیاد شمار زیادی از طرفداران این رشته دچار افسردگی خواهند شد. بسیاری از مردم پس از پایان مسابقات جام جهانی اغلب خود را گیج و حتی عصبی می بینند.

در ادامه این گزارش امده است: بعد از پایان جام جهانی هواداران با پایان روز منتظر یک اتفاق هستند و احساس ناامیدی و پوچی می کنند. برخی از رفتار عصبی هواداران به اجتناب از کار یا تمایل به گذراندن وقت در خانه و دوری از افراد منتهی خواهد شد.

بنیاد سلامت روان آمریکا با هشدار نسبت به افسردگی بعد از مسابقات جام جهانی اعلام کرد: رابطه بین فوتبال و مسابقات با سلامت روان یک احساس لذت برای هواداران و نوعی رهایی از ناامیدی برای ماه ها یا سال ها است و پایان این رویداد عده ای را با احساسی پوچی مواجه خواهد کرد.

 
 

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول