کمیته رفاهی
 

پایان روز بیستم جام جهانی؛ «مسی» و رفقا دوباره در فینال

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 134 ] - چهارشنبه, 23 آذر 1401
پایان روز بیستم جام جهانی؛ «مسی» و رفقا دوباره در فینال

تیم ملی آرژانتین درخشش «لیونل مسی» و «جولین آلوارز» توانست به فینال جام جهانی 2022 قطر صعود کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، مرحله نیمه نهایی، دیشب مسابقات این مرحله آغاز شد که در اولین مسابقه باید تیم های ملی آرژانتین و کرواسی برابر هم قرار می گرفتند. کرواسی با عبور از سد برزیل توانسته بود خود را به جمع 4 تیم برتر جام جهانی برساند و تیم ملی آرژانتین هم در یک بازی دراماتیک و دیدنی موفق شد هلند را از گردونه رقابت های جام جهانی حذف کند.

2 تیم بعد از 120 دقیقه رقابت و پیروزی در ضربات پنالتی در مرحله یک چهارم نهایی باید پا به مسابقه امشب می گذاشتند. دنیله اورساتو داور ایتالیایی از سوی کمیته داوران فیفا به عنوان داور دوئل تیم های ملی آرژانتین و کرواسی انتخاب شده و ورزشگاه لوسیل میزبان مصاف شاگردان زلاتکو دالیچ و لیونل اسکالونی در مسابقه دیشب بود.

بازیکنان کرواسی در نیمه نخست بازی را مالکانه آغاز کردند اما رفته رفته توپ بیشتر در اختیار بازیکنان آرژانتین قرار گرفت و در دقیقه 34، اعلام یک ضربه پنالتی به سود آرژانتین معادلات را به سود شاگردان اسکالونی تغییر داد. لیونل مسی موفق شد دروازه کرواسی را باز کند و در فاصله 5 دقیقه بعد از گل مسی، جولین آلوارز اختلاف را به 2 گل رساند تا با خیالی آسوده آرژانتینی ها برنده به رختکن بروند.

یاران مسی در نیمه دوم به دنبال مدیریت بازی بودند و در نقطه مقابل، زلاتکو دالیچ با تعویض های تهاجمی سعی داشت تا شرایط را به سود تیم خود تغییر بدهد اما خط حمله کرواسی در تهدید دروازه آرژانتین ناموفق بود. حرکت دیدنی فوق ستاره آرژانتینی ها در دقیقه 69 زمینه ساز گل سوم شاگردان اسکالونی شد و جولین آلوارز موفق شد تیر خلاص را به کرواسی بزند و اختلاف را به 3 گل برساند.

شاگردان دالیچ با وجود شکست 3 گله در 20 دقیقه پایانی مالکیت توپ میدان را در اختیار داشتند و توپ بیشتر در زمین آرژانتین در حال چرخش بود اما حملات بازیکنان کرواسی زهردار نبود و این مسئله باعث شد تا موقعیت جدی روی دروازه آرژانتین خلق نشود و بازی با همان 3 گل یاران لیونل مسی به پایان برسد تا تیم ملی آرژانتین جواز حضور در مرحله فینال جام جهانی 2022 قطر را به دست آورد.

تیم های ملی مراکش و فرانسه فرداشب (چهارشنبه) در دیگر مسابقه نیمه نهایی جام جهانی 2022 قطر باید مقابل هم قرار بگیرند تا تکلیف رقیب تیم ملی آرژانتین در مسابقه فینال و رقیب تیم ملی کرواسی در مسابقه رده بندی مشخص شود.

روز بیست ویکم جام جهانی 2022 قطر با انجام دومین مسابقه مرحله نیمه نهایی دنبال خواهد شد.

*چهارشنبه 23 آذرماه

فرانسه - مراکش (ساعت 22:30 به وقت تهران)

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول