کمیته رفاهی
 

داوران جام جهانی چقدر دستمزد گرفتند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 145 ] - سه شنبه, 22 آذر 1401
داوران جام جهانی چقدر دستمزد گرفتند؟

در حالی که بهترین بازیکنان روی کره زمین به جام جهانی می روند، ما می توانیم بهترین داوران را هم در قطر ببینیم. اما این داورها چقدر دستمزد به خاطر قضاوت در جام ...

در حالی که بهترین بازیکنان روی کره زمین به جام جهانی می روند، ما می توانیم بهترین داوران را هم در قطر ببینیم. اما این داورها چقدر دستمزد به خاطر قضاوت در جام جهانی می گیرند؟

بهترین داوران از کنفدراسیون های فوتبال، دیدارهای جام جهانی را قضاوت می کنند. فیفا سعی می کند داوران باتجربه و توانمند را به این مسابقات بزرگ دعوت کند. داوران حاضر در این بازی ها همیشه مسئولیت سنگینی برعهده دارند.

داوران برای چنین کار مهمی دستمزد قابل توجهی دریافت می کنند. از زمان جام جهانی روسیه (2018)، مسئولان فیفا ترتیبی داده اند که داوران حاضر در مسابقات مبلغ 70 هزار دلار را به عنوان دستمزد پایه دریافت کنند. هر کمک داور برای اولین بار در تاریخ این رقابت ها مبلغ 25 هزار دلار برای حضور در جام جهانی دریافت می کنند.

پولی که هر داور وسط از این بازی ها به دست می آورد، سه برابر بیش تر از دستمزدی است که داوران در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا دریافت می کنند.

دستمزد هر بازی

داوران وسط: داور مسابقه که تأثیرگذارترین فرد در زمین است و مسئول اصلی جریان بازی است، برای مرحله گروهی3 هزار دلار دستمزد می گیرد و برای بازی های پلی آف یا فینال هزینه آن ها 10 هزار دلار افزایش می یابد. در بیش تر موارد، یک داور دو بازی را قضاوت می کند و فیفا هزینه بازی را که به دست آورده است به دستمزد نهایی این داورها اضافه می کند. یک داور موفق که تمام بازی ها از جمله فینال را قضاوت کند، می تواند در طول مسابقات تا 300 هزار دلار درآمد کسب کند.

کمک داورها: دو کمک داور در دو سوی زمین که بیش تر بر روی کنترل آفساید و خطاها نظارت دارند و طبیعتا مسئولیت کمتری نسبت به داوران وسط دارند، برای هر بازی 2500 دلار دریافت می کنند. این مبلغ برای بازی ها حذفی و فینال به 5 هزار دلار می رسد. یک داور کناری در بهترین حالت می تواند 150 هزار دلار دریافت کند.

داور چهارم: داور چهارم کسی است که بر روند تعویض نظارت می کند و تجهیزات بازیکنان تعویضی را بررسی می کند. آن ها وظیفه نظارت بر تعویض توپ را در طول مسابقه دارند. حق الزحمه آن ها مانند کمک داور، 2500 دلار تا 5000 دلار در هر مسابقه است و کل مبلغ مورد انتظار در بهترین حالت می تواند به 150 هزار دلار دلار برسد.

کمک داورهای ویدیویی: در سال های اخیر بیش ترین تغییرات در فوتبال مربوط به کمک داوران ویدویی است. فیفا برای هر بازی به کمک داورهای ویدیویی 3 هزار دلار برای مرحله گروهی و 5 هزار دلار برای مرحله حذفی پرداخت می کند. این مبلغ در بهترین حالت می تواند به 175 هزار دلار افزایش یابد.

36 داور وسط، 69 کمک داور و 24 کمک داور ویدویی در این دوره از بازی های جام جهانی حضور دارند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول