کمیته رفاهی
 

حمله برانکو به کی روش: ایران باید صعود می کرد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 165 ] - سه شنبه, 22 آذر 1401
حمله برانکو به کی روش: ایران باید صعود می کرد

تیم ملی فوتبال کرواسی امشب در نخستین بازی مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2022 قطر به مصاف آرژانتین می رود؛ دیداری که برنده آن راهی فینال خواهد شد. کرواسی که ...

تیم ملی فوتبال کرواسی امشب در نخستین بازی مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2022 قطر به مصاف آرژانتین می رود؛ دیداری که برنده آن راهی فینال خواهد شد.

کرواسی که نایب قهرمان دوره گذشته این بازی هاست، در سال 1998 با هدایت «بلاژوویچ» و با حضور «برانکو ایوانکوویچ» عنوان سومی جام جهانی را از آن خود کرد. برانکو سپس در ادامه هدایت تیم ملی ایران و بعدها تیم پرسپولیس را بر عهده گرفت و در حال حاضر سرمربی عمان است.

مصاحبه با این مربی که بعضی از بازی های جام جهانی از جمله مسابقات کرواسی را هم از نزدیک در قطر تماشا کرده است، آن هم در شرایطی که تیم ملی کشورش در نیمه نهایی با آرژانتین دیدار می کند، خالی از لطف نیست به ویژه اینکه برانکو نسبت به حمایت های نامرئی از آرژانتین نگران است.

او همچنین در ارزیابی اش نسبت به تیم های آسیایی، کنایه سنگینی به «کارلوس کی روش» زد که نتوانست با تیم ملی ایران به مرحله حذفی جام جهانی صعود کند.

کلمات عاجز از توصیف معجزه کرواسی

برانکو ابتدا در خصوص پیروزی کرواسی مقابل برزیل در مرحله یک چهارم نهایی گفت: در آن مسابقه عزم و اراده قوی دیدم. پیدا کردن کلمات مناسب برای توصیف کاری که تیم ملی کرواسی انجام داد دشوار است. این یک چیز معجزه آسا است. در عرض چهار سال، ما دو بار در مرحله نیمه نهایی بازی می کنیم.

حمله برانکو به کی روش: ایران باید صعود می کرد اما مربی نداشت!
شادی بازیکنان کرواسی بعد از شکست برزیل

انتقادها از کرواسی آزارم می دهم

سرمربی کُروات افزود: از طرفی دست کم گرفتن و انتقادهای بی اساس -از کرواسی- آزارم می دهد. این اتفاق مقابل مراکش و سپس مقابل ژاپن رخ داد. بازیکنان ما شایسته احترام و حمایت بسیار بیشتری هستند. حتی اگر مقابل برزیل حذف می شدیم، بازیکنان و کادر فنی کرواسی مستحق بزرگترین تبریک و تشکر بودند.

آرژانتین برای قهرمانی دست به هر کاری می زند

برانکو یکی از دلایل اصلی موفقیت کرواسی را جو حاکم بر این تیم دانست و یادآور شد: ورود به مرحله نیمه نهایی جام جهانی موفقیت بزرگی برای هر تیم ملی است. وقتی می بینیم که تعداد زیادی از قدرت های جهانی، اقتصادی و ورزشی در مرحله گروهی حذف شده اند، آنگاه می توان بیشتر متوجه شد که این چه موفقیتی است. البته بازی مقابل آرژانتین سخت خواهد بود، آنها کیفیت دارند، اما شاید هنوز در اوج خود به عنوان تیم نیستند. یک چیز دیگر وجود دارد و آن این است که این جام جهانی آخرین فرصت یا رقص لئو مسی است. آنها برای قهرمانی جهان دست به هر کاری می زنند.

ترس از جانبداری داوران از آرژانتین

وی سپس بزرگترین نگرانی و ترس خود را از بازی با آرژانتین، حمایت نامرئی از این تیم عنوان کرد و ادامه داد: چیزی که من از آن می ترسیدم و از آن می ترسم، طرفداری و جانبداری از برزیل و آرژانتین و تلاش برای بردن آنها به فینال به خاطر تماشاگران و پول است. این خطرناک است اما از طرفی هم دیده شد که آن نوع داوری جانبدارانه به سود برزیل، ضرری به کرواسی وارد نکرد.

به کرواسی خوشبینم چون…

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران درباره ارزیابی اش از تیم آرژانتین، گفت: آرژانتین تیم بسیار خوب و بزرگی است اما نقاط ضعفی هم نشان داد. فشردگی و روحیه تیمی ما دلیلی برای خوش بینی به من می دهد. ما به فلسفه فوتبال خود پایبند هستیم و این مهمترین چیز است.

تماشای بازی های کرواسی با بلیت سرمربی کرواسی!

برانکو با زلاتکو دالیچ سرمربی تیم ملی کرواسی همشهری و از واراژدین است و روابط خوبی با او دارد. برانکو در این ارتباط تاکید کرد: ما در واراژدین عملاً همسایه هستیم. دالیچ بلیت مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی را برایم تهیه کرد. ما 30 سال است که ارتباط خوبی داریم. او به اصرار من به وارتکس آمد، آنجا مربی شد و بقیه چیزها معلوم است. من به عنوان یک همکار برای او احترام زیادی قائل هستم. البته ما در مورد فوتبال صحبت و تبادل نظر می کنیم. این در فوتبال بسیار مهم است. هر دوی ما کار زیادی داریم، اما وقتی در واراژدین همدیگر را می بینیم، اغلب گردهمایی ها و گفتگوهای غیررسمی داریم.

حمله برانکو به کی روش: ایران باید صعود می کرد اما مربی نداشت!
برانکو ایوانکوویچ و زلاتکو دالیچ

جاه طلبی های بزرگی در عمان داریم

سرمربی تیم ملی عمان درباره شرایط این تیم هم اظهار کرد: از حضور در عمان بسیار راضی هستم. در اینجا ما تجربه و دانش خود را در توسعه فوتبال به اشتراک می گذاریم. جاه طلبی ها بزرگ و بزرگ تر می شوند، ما فشار و اهداف عالی را خودمان تعیین می کنیم. این تیم ملی از لیگ چهارم آسیا به جمع هشت تیم برتر راه یافت. ما به پیشرفت در تیم ملی و همینطور فوتبال باشگاهی که در سطح مطلوبی نیست، امیدواریم.

باز شدن زخم اختلافات با کی روش!

برانکو در پایان درباره عملکرد دیگر تیم های آسیایی هم مورد سئوال قرار گرفت و در اینجا کنایه سنگینی به کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران زد. این دو مربی در زمان حضورشان در ایران (برانکو در پرسپولیس و کی روش در تیم ملی) همواره درگیری های رسانه ای زیادی داشتند و برانکو حالا بار دیگر از کی روش این بار به عنوان سرمربی یک تیم دیگر انتقاد کرده است.

ایران باید صعود می کرد اما مربی نداشت!

برانکو گفت: خیلی ها درک درستی از ژاپن ندارند که یک تیم ملی بسیار باکیفیتی است و بازیکنان زیادی در لیگ های اروپایی دارد. آنها در ضربات پنالتی مقابل کرواسی شکست خوردند و به یک چهارم نهایی هم نزدیک بودند. استرالیا و کره جنوبی هم هستند. همینطور ایران که با تیمی که داشت باید از مرحله گروهی صعود می کرد. آنها تیم داشتند اما متاسفانه مربی نداشتند!

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول