کمیته رفاهی
 

از شگفتی سازی مراکش و صعود فرانسه تا حذف پرتغال و انگلیس!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 167 ] - یکشنبه, 20 آذر 1401
از شگفتی سازی مراکش و صعود فرانسه تا حذف پرتغال و انگلیس!

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران در روز نوزدهم جام جهانی 2022 باید 2 بازی پایانی مرحله یک چهارم نهایی برگزار می شد. از ساعت 18:30 تیم ملی مراکش به...

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران در روز نوزدهم جام جهانی 2022 باید 2 بازی پایانی مرحله یک چهارم نهایی برگزار می شد. از ساعت 18:30 تیم ملی مراکش به عنوان یکی از شگفتی سازان جام 22 برابر تیم ملی پرتغال قرار گرفت که صعود مقتدرانه ای به جمع 8 تیم برتر جام داشت. شاگردان فرناندو سانتوس در نیمه اول نمایش مالکانه ای از خود به اجرا گذاشتند اما روی یک اشتباه خط دفاعی، دروازه پرتغال باز شد و یوسف النصیری در واپسین دقایق نیمه نخست موفق شد گل برتری مراکش را به ثمر برساند تا مراکشی ها یک گام بلند به سوی شگفتی تازه بردارند.

سانتوس با تغییرات تهاجمی در نیمه دوم به ویژه میدان دادن به کریستیانو رونالدو امیدوار بود بتواند نتیجه بازی را تغییر بدهد اما پرتغالی ها با وجود مالکیت بر توپ و میدان و خلق موقعیت های گلزنی، نتوانستند دروازه مراکش را فرو بریزند و درخشش یاسین بونو باعث شد تا حملات سلسائوی فوتبال اروپا بی ثمر باشد و به سرانجام نرسد تا با خلق یک شگفتی تازه، تیم ملی مراکش بتواند به اولین تیم تاریخ قاره آفریقا به مرحله نیمه نهایی جام جهانی صعود کند و ماجراجویی پرتغالی ها در قطر به پایان برسد تا حسرت کریستیانو رونالدو در رسیدن به جام قهرمانی در جام جهانی باقی بماند!

بعد از صعود مراکش، شاگردان الرکراکی باید منتظر برگزاری آخرین مسابقه مرحله یک چهارم نهایی می ماندند تا مشخص شود که در مرحله نیمه نهایی باید در مقابل کدام تیم به میدان بروند. تیم های ملی انگلیس و فرانسه از ساعت 22:30 برگزارکننده آخرین مسابقه از مرحلهمرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر بودند.

2 تیم در نیمه نخست مسابقه امشب نمایش پایاپایی داشتند اما شوت تماشایی و غافلگیرکننده اورلین شوامنی باعث شد تا تیم ملی فرانسه در نیمه نخست برنده به رختکن برود. البته که چند موقعیت خوب گلزنی هم در نیمه نخست نصیب بازیکنان تیم ملی انگلیس شد که درخشش هوگو لوریس باعث شد تا دروازه فرانسوی ها فرو نریزد.

در نیمه دوم شاگردان گرت ساوت گیت به حملات خود ادامه دادند تا اینکه هری کین از روی نقطه پنالتی موفق شد گل تساوی را وارد دروازه لوریس کند. بعد از به تساوی کشیده شدن بازی، مجدداً بازیکنان فرانسه در تلاش برای رسیدن به گل برتری بودند که الیویه ژیرو موفق شد گل دوم را به سود شاگردان دشان به ثمر برساند، نکته جالب توجه اینکه هر 2 گل فرانسه روی پاس آنتوان گریزمان به ثبت رسید.

بازیکنان تیم ملی انگلیس در 10 دقیقه پایانی برای رسیدن دوباره به گل تساوی یکپارچه حمله شدند و حتی مجدداً ضربه پنالتی هم به دست آوردند اما هری کین ناکام در فروپاشی دوباره دروازه فرانسه بود و ضربه پنالتی به دست آمده را از دست داد تا شاگردان ساوت گیت در حسرت گل تساوی بمانند. بعد از ناکامی کین در گلزنی دوباره، حملات انگلیسی ها روی دروازه هوگو لوریس ادامه پیدا کرد اما حملات آن ها فرجامی نداشت تا در نهایت با نتیجه 2 بر یک تیم ملی فرانسه بتواند به مرحله نیمه نهایی جام جهانی صعود کند و انگلیس هم از گردونه رقابت ها کنار برود.

بعد از اتمام رقابت های مرحله یک چهارم نهایی، مسابقات با وقفه ای 2 روزه مواجه خواهد شد و دیدارهای مرحله نیمه نهایی از روز سه شنبه آغاز می شود که در اولین روز از مرحله نیمه نهایی، تیم های ملی آرژانتین و کرواسی مقابل هم قرار می گیرند:

*سه شنبه 22 آذرماه

آرژانتین - کرواسی (ساعت 22:30)

چهارشنبه

انگلیس - مراکش ساعت 22:30

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول