کمیته رفاهی
 

پایان جام بدون پرواز به فوتبال اروپا؛ پنجره سرد زمستان

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 227 ] - شنبه, 19 آذر 1401
پایان جام بدون پرواز به فوتبال اروپا؛ پنجره سرد زمستان

 رفتن به جام جهانی برای ایران علاوه بر همه جذابیت هایش، فرصتی برای ترانسفر شدن بازیکنان ایرانی به فوتبال اروپا بود. ستاره هایی که در مهمترین تورنمت فوتبا...

 رفتن به جام جهانی برای ایران علاوه بر همه جذابیت هایش، فرصتی برای ترانسفر شدن بازیکنان ایرانی به فوتبال اروپا بود. ستاره هایی که در مهمترین تورنمت فوتبال جهان، دیده می شدند و مسیر فوتبال شان را عوض می کردند. جام جهانی قطر اما شرایطی متفاوت داشت. ایران با وجود بازی خوب با ولز و نمایشی پایاپای با آمریکا، بعید است بتواند از این جام جهانی، به عنوان دروازه ورود بازیکنانش به فوتبال اروپا استفاده کند.

پنجره سرد زمستان

جام جهانی قطر، برای اولین بار در فصل زمستان برگزار می شود. چند هفته پس از پایان جام جهانی، نقل و انتقالات زمستانی آغاز خواهد شد. نقل و انتقالات زمستان بر خلاف تابستان، بسیار محدود است و تیم ها فقط نقاط ضعف اصلی شان را برطرف می کنند. همین هم باعث می شود جام جهانی، تاثیر زیادی روی نقل و انتقالات نداشته باشد. بیشتر باشگاه ها، تیم شان را در تابستان بسته اند و کمتر کسی در این شرایط، سراغ انتخاب های پرریسک خواهد رفت.

پیرترین تیم جام

ایران در جام جهانی روسیه، تیمی نسبتا جوان و آینده دار داشت. در فاصله جام جهانی روسیه تا قطر اما، تیم ملی با همان ترکیب به میدان رفت و در جام جهانی 2022، تبدیل به پیرترین تیم جام شد. علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، رامین رضاییان، مرتضی پورعلی گنجی و مهدی طارمی، 30 سالگی را پشت سر گذاشته اند و علیرضا جهانبخش و روزبه چشمی هم در آستانه 30 سالگی هستند. همه این بازیکنان، جام جهانی قبلی هم برای ایران به میدان رفتند و از فرصت آن برای دیده شدن استفاده کردند. ایران در این جام، چهره تازه ای به فوتبال دنیا معرفی نکرد.

تنها استثنا

تنها بازیکنی که شاید این جام روی آینده فوتبالی او تاثیرگذار باشد، مهدی طارمی است. طارمی پیش از جام جهانی هم، بخاطر عملکرد فوق العاده در پورتو پیشنهادات زیادی داشت و بحث حضور او در تیمی بزرگتر، به صورت جدی مطرح بود. او در جام جهانی هم، برای ایران خوب بازی کرد و 2 گل به انگلیس زد و یک پاس گل، مقابل ولز داد. این عملکرد، می تواند مشتریان طارمی را بیشتر و پافشاری آن ها روی خرید او را جدی تر کند. جام جهانی قبل، دروازه ورود طارمی به فوتبال اروپا شد و این جام جهانی، شاید باعث رفتن او به تیمی جذاب تر شود.

فوتبال 360


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول