کمیته رفاهی
 

کدام تیم ها باید در آسیا حاضر شوند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 147 ] - چهارشنبه, 16 آذر 1401
کدام تیم ها باید در آسیا حاضر شوند؟

برگزاری رقابت های جام جهانی 2022 در زمستان و تغییراتی که در تقویم رقابت های باشگاهی رخ داد باعث تعویق رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در سال 2022شد  و به همی...

برگزاری رقابت های جام جهانی 2022 در زمستان و تغییراتی که در تقویم رقابت های باشگاهی رخ داد باعث تعویق رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در سال 2022شد  و به همین دلیل دو تیم قهرمان لیگ برتر و جام حذفی فصل گذشته کشورمان نتوانستند در این رقابت ها حاضر شوند. همین مساله چالشی بزرگ در فوتبال کشورمان ایجاد کرد زیرا قهرمانان لیگ برتر و جام حذفی فصل جاری نیز مدعی حضور در لیگ قهرمانان خواهند بود. 

پیش از این قرار بود که فرمولی برای حضور تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا از سوی فدراسیون فوتبال تایید و اعلام شود اما این اتفاق هنوز رخ نداده است.بنابراین چالش قهرمانان فصل گذشته و فصل جاری برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا 2023 ادامه خواهد داشت. نساجی مازندران قهرمان جام حذفی فصل گذشته یکی از تیم هایی است که خود را برای حضور در اسیا محق می داند اما در آنصورت قهرمان جام حذفی این فصل تکلیفش چه خواهد شد.

به این ترتیب مدیران فدراسیون فوتبال باید هرچه سریع تر در این خصوص تصمیم گیری کنند تصمیمی که قطعا خالی از جنجال و چالش با برخی باشگاه ها نخواهد بود. یکی از فرمول های پیشنهادی برای حضور تیم ها در لیگ قهرمانان آسیا  این است که قهرمانان فصل گذشته و فصل جاری لیگ برتر به عنوان دو سهمیه قطعی ما در آسیا حاضر شوند و قهرمان جام حذفی فصل جاری نیز سهمیه سوم کشورمان در آسیا باشد و نساجی مازندران قهرمان فصل گذشته جام حذفی هم سهمیه چهارم ایران ثبت شود.  با این حال هنوز فدراسیون فوتبال در این خصوص تصمیم گیری نکرده است.

فصل گذشته دو تیم استقلال و پرسپولیس به دلیل مشکلات مالی و مالکیتی از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شدند. فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان تنها نماینده های کشورمان بودند که سپاهان در مرحله گروهی حذف شد اما فولاد خوزستان به مرحله بعدی صعود کرد و باید به مصاف تیم عربستانی برود.
فارس

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول