کمیته رفاهی
 

شگفتی سازی مراکش، حذف اسپانیا و جشنواره گل پرتغال!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 153 ] - چهارشنبه, 16 آذر 1401
شگفتی سازی مراکش، حذف اسپانیا و جشنواره گل پرتغال!

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، در روز پایانی مرحله یک هشتم نهایی، باید تکلیف 2 تیم دیگر صعودکننده به جمع 8 تیم برتر جام مشخص می شد تا بعد از 2 ...

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، در روز پایانی مرحله یک هشتم نهایی، باید تکلیف 2 تیم دیگر صعودکننده به جمع 8 تیم برتر جام مشخص می شد تا بعد از 2 روز وقفه در برگزاری رقابت ها، از روز جمعه مسابقات مرحله یک چهارم نهایی دنبال شود. در نخستین تقابل از ساعت 18:30 تیم های ملی مراکش و اسپانیا باید مقابل هم صف آرایی می کردند. مراکشی ها با شگفتی سازی به عنوان تیم صدرنشین گروه ششم خود را به مرحله حذفی رسانده بودند و تیم ملی اسپانیا هم به عنوان تیم دوم گروه پنجم به این مرحله رسیده بود.

2 تیم در طول 90 دقیقه نمایش خوبی از خود به اجرا نگذاشتند و بازی بیشتر درگیرانه در میانه میدان دنبال می شد و همین مسئله باعث شد تا توپی از خط دروازه ها عبور نکند و بازی به وقت های اضافی کشیده شود. در 30 دقیقه وقت های اضافی، بازیکنان اسپانیا بیشتر مالک توپ بودند اما موقعیت های خطرناک تری از سوی مراکشی ها خلق شد که البته این موقعیت ها هم راهی به جایی نبرد تا برای تعیین برنده مسابقه امشب کار به ضربات پنالتی کشیده شود.

شاگردان لوئیس انریکه در تیم ملی اسپانیا، در ضربات پنالتی عملکردی ضعیف داشتند و درخشش یاسین بونو باعث شد تا هیچکدام از 3 ضربه پنالتی ماتادورها به گل تبدیل نشود و در نهایت با برتری 3 بر صفر در ضربات پنالتی، تیم ملی مراکش با شگفتی سازی به جمع 8 تیم برتر جام جهانی صعود کند و تیم ملی اسپانیا از گردونه رقابت ها کنار برود!

تیم های ملی پرتغال و سوئیس هم از ساعت 22:30 برگزارکننده آخرین مسابقه مرحله یک هشتم نهایی بودند. پرتغالی ها به عنوان تیم صدرنشین گروه خود را به جمع 16 تیم برتر جام رساندند و در نقطه مقابل، تیم ملی سوئیس در گروه هفتم و در شرایطی که برزیل صدرنشین شد، به عنوان تیم دوم به مرحله حذفی صعود کرد.

پرتغالی ها در نیمه نخست نمایش جذاب و تهاجمی از خود به اجرا گذاشتند و درخشش گونسالو راموس و په په باعث شد تا شاگردان فرناندو سانتوس با برتری 2 گله به رختکن بروند و در یک قدمی صعود به مرحله یک چهارم نهایی قرار گیرند. در نیمه دوم حملات سلسائوی فوتبال اروپا ادامه داشت و گونسالو راموس توانست شب رویایی خود را 2 گل و یک پاس گل دیگر تکمیل کند تا با هت تریک این ستاره جوان و البته گلزنی رافائل گوئررو و رافائل لیائو تیم ملی پرتغال بتواند با نتیجه قاطع 6 بر یک تیم ملی سوئیس را شکست بدهد و به جمع 8 تیم برتر جام جهانی 2022 صعود کند. 

مسابقات جام جهانی به تعطیلاتی 2 روزه رفت و مرحله یک چهارم نهایی رقابت ها از روز جمعه 18 آذرماه آغاز می شود. روز هجدهم جام جهانی 2022 با انجام 2 مسابقه از مرحله یک چهارم نهایی پیگیری می شود:

*جمعه 18 آذرماه

کرواسی - برزیل (ساعت 18:30 به وقت تهران)

هلند - آرژانتین (ساعت 22:30 به وقت تهران)

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول