کمیته رفاهی
 

تاج: VAR نداشته باشیم داوران ایران حذف می شوند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 152 ] - سه شنبه, 15 آذر 1401
تاج: VAR نداشته باشیم داوران ایران حذف می شوند

مهدی تاج امروز (سه شنبه) در مراسم معارفه رییس مرکز ملی فوتبال اظهار داشت: این نشست به دلیل اهمیت توسعه فوتبال و مرکز ملی تشکیل شده که باید با یک برنامه ریزی د...

مهدی تاج امروز (سه شنبه) در مراسم معارفه رییس مرکز ملی فوتبال اظهار داشت: این نشست به دلیل اهمیت توسعه فوتبال و مرکز ملی تشکیل شده که باید با یک برنامه ریزی دقیق پیش برویم. یکی از مطالبی که مهم است و از مدت ها پیش به آن توجه داشتیم بحث ساختمان جدید اداری فدراسیون فوتبال است که باید به زودی راه اندازی شود.

وی ادامه داد: زمانی که انتخابات تمام شد، درگیر جام جهانی شدیم و عمده وقت مان برای بحث پشتیبانی تیم ملی بود. تلاش کردیم که بهترین اتفاق در قطر رخ دهد و تیم ملی در بهترین وضعیت در قطر حضور داشته باشد. من تجربه سه دوره حضور در جام جهانی را داشته و هر بار تجربه ای متفاوت تر را کسب کردم. به هر جهت تیم ملی ایران تا آخرین دقایق شانس صعود به دور بعدی را داشت و مجموعه فدراسیون از اینکه نتوانستیم به دور بعدی صعود کنیم، خرسند نیست.

رییس فدراسیون فوتبال گفت: بحث ساختمان فدراسیون فوتبال که جزء الویت های اول ما است باید به جدیت پیگیری و به نتیجه برسد. بحث VAR تکلیفش مشخص شد و پروژه اجرایی شدن این طرح کلید خورد. اگر VAR را اجرایی نکنیم تمام داورانمان حذف خواهند شد، ضمن اینکه دستورالعمل این موضوع از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا ابلاغ شده که اگر VAR نداشته باشیم هیچ داور مشخصی در رقابت های آسیایی و مسابقات پیش رو نخواهیم داشت و این چیزی نیست که در شان ما باشد پس باید هر چه سریعتر دست به کار شویم و این طرح را اجرایی کنیم.

تاج اظهار کرد: بحث زیربنایی و ساخت وساز از مهمترین دغدغه ها است. زمین کمپ تیم ملی در زمان صفایی فراهانی و با پیگیری وی به فدراسیون تحویل شده و در زمان دادکان و کفاشیان و سپس در دوره مسئولیت من تکمیل شد و امروز توسعه آن هدف مهم فدراسیون است چرا که فوتبال ایستا نیست و مجموعه گسترده ای برای کشور پهناوری مانند ایران نیاز است که مجموعه کامل و با زیر ساخت ها و امکانات ویژه و پیشرفته داشته باشد. باید به سرعت اقدامات اجرایی را آغاز کنیم تا در بحث زیربنایی و ساخت و ساز به وضعیت ایده آل برسیم و این کمپ را گسترش دهیم.

وی گفت: تکمیل ساختمان کوثر (اختصاصی برای بانوان) هم باید زودتر انجام شود. پیشرفت این پروژه مهم تا 80 درصد تخمین زده شده و باید هر چه زودتر با رفع موارد باقیمانده، آن را تجهیز کنیم تا تیم های ملی بانوان از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.

تاج در پایان گفت: اولویت اصلی و بعدی هم به امید خدا طراحی و ایجاد ساختمان جدید اداری فدراسیون است که باید هر چه زودتر اقدامات این امر را فراهم کنیم. کلنگ این زمین با حضور اینفانتینو و شیخ سلمان زده شد اما متاسفانه وقفه ای 2 ساله در ساخت این مجموعه ایجاد شده اما اکنون همه بخش ها مکلف هستند تا در مسیر ساختن و افتتاح این پروژه گام بردارند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول