کمیته رفاهی
 

رتبه ایران در فاکتورهای فنی جام جهانی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 140 ] - سه شنبه, 15 آذر 1401
رتبه ایران در فاکتورهای فنی جام جهانی

ایران برای ششمین مرتبه، جام جهانی را با انجام فقط سه مسابقه ترک کرد. از این حیث، فقط یک تیم (اسکاتلند) بیشتر از ایران به جام جهانی رسیده و صعود از دور گروهی ر...

ایران برای ششمین مرتبه، جام جهانی را با انجام فقط سه مسابقه ترک کرد. از این حیث، فقط یک تیم (اسکاتلند) بیشتر از ایران به جام جهانی رسیده و صعود از دور گروهی را تجربه نکرده است. ایران در این دوره دو شکست مقابل آمریکا و انگلیس داشت و سومین برد تاریخ جام جهانی اش را هم در بازی با ولز جشن گرفت. دریافت 6 گل در همان اولین مسابقه، منجر به این شد که ایران بعد از کاستاریکا، دومین خط دفاع ضعیف دور گروهی از حیث تعداد گل خورده را به نام خود کند.

بیست وهشتمین تیم جام در مالکیت توپ!

تیم کی روش در این تورنمنت هم مثل همیشه علاقه زیادی به حفظ توپ نداشت و در عمده دقایق جام، توپ دراختیار رقیبان بود. ایران به طور میانگین فقط 38 دقیقه از زمان مفید هر مسابقه توپ را در اختیار داشت که از این حیث فقط 4 تیم پایین تر از تیم ملی قرار گرفتند. بازیکنان ایران در مجموع 3 مسابقه، 838 پاس دادند؛ کمتر از تعداد پاس اسپانیا در یک دیدار از این جام.

شلیک 31 شوت به سمت دروازه ایران!

ایران در حالی توپ را به حریفان می داد که برخلاف دوران قبلی کی روش، دروازه تیمش هم به آسانی تهدید می شد. در این تورنمنت 31 شوت به سمت دروازه ایران زده شد که 18 تیم از این حیث عملکرد بهتری از ایران داشتند. حسینی و بیرانوند روی هم رفته 14 مهار شوت داشتند تا در مهار شوت جزو نیمه بالای جدول قرار بگیرند.

بهترین تیم جام در قطع پاس؛ بازی خوانی یا دفاع متراکم؟

نمایش معمولا دفاعی تیم ملی، این شانس را به بازیکنان داد که در آمارهای دفاعی جزو فعال ترین بازیکنان جام قرار بگیرند. ایران بیشترین قطع پاس را بین تمامی 32 تیم حاضر در جام داشت. تیمی که در 3 مسابقه، 42 مرتبه پاس بازیکنان حریف را در میانه راه قطع کرد. 3 تیم حاضر در گروه، خصوصا آمریکا و انگلیس به اندازه ای روی دروازه تیم ملی خطر آفریدند که ایران در دفع توپ هم یکی از 3 تیم پرکار جام باشد. بازیکنان ایران در این دوره 134 دفع توپ داشتند.

دنده معکوس؛ حمله با کی روش!

برخلاف همیشه، ایران این بار در گل زده و خلق موقعیت بهتر ظاهر شد. تیم ملی به هر کدام از تیم های انگلیس و ولز 2 گل زد تا با مجموع 4 گل زده، دهمین خط حمله برتر دور گروهی لقب بگیرد. ایران با 33 شوت، 10 شوت در چارچوب و امیدگل 3.67 عملکرد قابل قبولی در تهدید دروازه حریفان داشت. بخش زیادی از عملکرد هجومی، وابسته به درخشش مهدی طارمی بوده که بیشتر از همه ایرانی ها شوت و شوت در چارچوب زد و بیشترین موقعیت گل را هم ساخت.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول