کمیته رفاهی
 

پایان کار نمایندگان آسیا و صعود برزیل و کرواسی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 128 ] - سه شنبه, 15 آذر 1401
پایان کار نمایندگان آسیا و صعود برزیل و کرواسی

تیم های ملی کرواسی و برزیل موفق شدند با عبور از سد رقبای خود به جمع 8 تیم برتر جام جهانی 2022 صعود کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، تیم ملی ژاپن که موفق شده بود در گروه مرگ با شکست دادن آلمان و اسپانیا به عنوان تیم صدرنشین راهی مرحله حذفی شود مقابل تیم ملی کرواسی به عنوان نایب قهرمان دوره گذشته رقابت های جام جهانی قرار گرفت.

ژاپنی ها در نیمه نخست توانستند به گل برتری برسند و نمایش مالکانه بازیکنان تیم ملی کرواسی راه به جایی نبرد، اما در نیمه دوم شاگردان زلاتکو دالیچ موفق شدند به گل تساوی دست پیدا کنند و بعد از گلزنی ایوان پریشیچ به سود کرواسی، تلاش بازیکنان 2 تیم برای رسیدن به گل تا دقیقه 90 بی ثمر بود تا بازی به وقت های اضافی کشیده شود و در 30 دقیقه وقت های اضافی هم نتیجه مسابقه تغییر نکرد تا در ضربات پنالتی تکلیف برنده مسابقه امشب مشخص شود.

دومینیک لیواکوویچ دروازه بان تیم ملی کرواسی در ضربات پنالتی ستاره تیمش بود و موفق شد 3 ضربه پنالتی بازیکنان تیم ملی ژاپن را مهار کند تا با درخشش لیواکوویچ، شاگردان دالیچ بتوانند به جمع 8 تیم برتر جام جهانی 2022 قطر صعود کنند و ماجراجویی های تیم ملی ژاپن در جام جهانی 2022 به پایان برسد.

تیم ملی برزیل هم به عنوان پرافتخارترین تیم جام جهانی در ششمین مسابقه از مرحله یک هشتم نهایی از ساعت 22:30 باید در مقابل تیم ملی کره جنوبی قرار می گرفت تا تکلیف سومین و آخرین نماینده آسیا هم در جام جهانی 2022 مشخص شود. برنده 2 مسابقه امشب باید در مرحله یک چهارم نهایی برابر هم صف آرایی می کردند.

شاگردان تیته در نیمه نخست نمایشی فوق العاده از خود به اجرا در آوردند و در فاصله 29 دقیقه، 4 بار دروازه کره جنوبی فرو ریخت تا تیم ملی برزیل در همان نیمه اول صعودش به مرحله یک چهارم نهایی را مسجل کند. زردپوشان در نیمه دوم با حریف آسیایی خود مدارا کردند و بیشتر به دنبال مدیریت مسابقه بودند و در این میان، کره ای ها موفق شدند با یک شلیک تماشایی دروازه برزیل را باز کنند تا در پایان یک بازی جذاب و تماشایی، تیم ملی برزیل موفق شود با نتیجه 4 بر یک از سد کره جنوبی بگذرد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

روز هفدهم جام جهانی 2022 قطر با انجام 2 مسابقه پایانی مرحله یک هشتم نهایی به پایان می رسد.

        * مراکش - اسپانیا (ساعت 18:30 به وقت تهران)

        * پرتغال - سوئیس (ساعت 22:30 به وقت تهران)

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول