کمیته رفاهی
 

نتیجه تیم ملی فوتبال ایران برایم عجیب بود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 175 ] - دوشنبه, 14 آذر 1401
نتیجه تیم ملی فوتبال ایران برایم عجیب بود

 برگزاری رقابت های جام جهانی 2022 در کشور قطر با حضور گسترده علاقمندان به فوتبال همراه بود. 32 تیم حاضر در این مسابقات نه تنها هواداران کشورهای خود را به...

 برگزاری رقابت های جام جهانی 2022 در کشور قطر با حضور گسترده علاقمندان به فوتبال همراه بود. 32 تیم حاضر در این مسابقات نه تنها هواداران کشورهای خود را به حاشیه خلیج فارس کشیده بودند بلکه اهالی رسانه و طرفداران فوتبال نیز به قطر آمدند تا بازی ها را بررسی کنند.

«سرکان سایدام» گزارشگر شبکه TRT که ویدئوی صحبت هایش با سردار آزمون پس از پیروزی ایران مقابل ولز در فضای رسانه ای ایران و ترکیه بازتاب گسترده ای داشت در خصوص برگزاری این رقابت ها و همچنین حذف تیم ملی ایران و عدم صعود ترکیه به این مسابقات با خبرنگار مهر گفتگو کرد.

تیم ملی ایران اسم های بزرگ دارد

سایدام که به تماشای دو دیدار ایران مقابل ولز و آمریکا در مرحله گروهی نشسته بود در پاسخ به نخستین سوال خبرنگار مهر، درباره کیفیت فنی تیم ملی ایران گفت: باید قبول کنیم بازیکنان تیم ملی ایران از لحاظ هوشی و فیزیکی شرایط خیلی بهترین نسبت به نسل قبلی دارند. آنها در تیم های بزرگ دنیا بازی می کنند. وقتی در نقل و انتقالات اروپایی مشتریان بزرگ سراغ سردار آزمون و مهدی طارمی می آیند نشان دهنده این است که بازیکنان بزرگ در ترکیب تیم ملی ایران هستند.

گزارشگر تلویزیون کشور ترکیه به حضور سید مجید حسینی و علی کریمی در سوپر لیگ این کشور اشاره کرد و گفت: من هوادار جدی فوتبالم. از دیدن بازی های خوب لذت می برم. شیوه بازی مدافع تیم ملی ایران (مجید حسینی) را می پسندم. او بازی سازی می کند و می داند چطور باید تیمش را در دفاع رهبری کند. البته پیگیر وضعیت او بودم. مصدومیت هایی داشت که الان شرایط بهتری دارد و فکر می کنم بتواند بهتر از اینها هم شود.

توان فنی و فیزیکی ایران مقابل آمریکا

او در خصوص حذف تیم ملی ایران از مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر با پذیرش شکست مقابل آمریکا گفت: همه از کی روش که تیم خودش را برای سومین بار هدایت می کرد انتظارات بیشتری داشتند. او می توانست بازدهی بالاتری از همان نسلی که خودش تربیت کرده بود بگیرد اما برایم عجیب بود که تیم ملی ایران نتوانست بازی با ولز را مقابل آمریکا تکرار کند.

سایدام تاکید کرد: البته بازی های فشرده جام جهانی باعث تحلیل فیزیکی بدن بازیکنان می شود و ایران هم به نظرم نتوانست پا به پای بازیکنان آمریکا تا لحظه آخر دوندگی داشته باشد.

کی روش اسم بزرگی است اما ایران صعود می خواست

او در ادامه تحلیل خود درباره امور فنی تیم ملی ایران را اینگونه مطرح کرد و گفت: قطعاً کی روش بهتر از هر شخص دیگری تیم ملی ایران را می شناسد. خیلی از بازیکنان را خودش بزرگ کرد و می دانست بهترین ترکیب و استراتژی چیست. او را فوتبال دنیا می شناسد. تأثیرگذاری اش همیشه در هر تیمی محسوس بوده است اما به هر حال مردم ایران صعود از دور گروهی را می خواستند.

سردار یکی از بهترین هاست/کی روش می توانست بازدهی بیشتر بگیرد

سردار جزو بهترین مهاجمان آسیاست

گزارشگر شبکه TRT درباره برخورد با بازیکنان ایرانی گفت: کشور همسایه را همیشه دوست خود می دانیم. مردم ایران همیشه مهربان هستند و آنها جزو فوتبال دوستان منطقه محسوب می شوند. برخوردی که با بازیکنان ایرانی داشتم به خاطر آشنایی سردار آزمون با زبان ترکیه ای برایم جذابیت پیدا کرد. او مهاجم خیلی خوبی در بازی با ولز هم بود. سردار آینده خط تیم ملی ایران را به راحتی تضمین کرده است. او خوش صحبت است و یکی از فنی ترین بازیکنان تیم ملی است. البته مصدومیت در بایر لورکوزن برایش دردسر شد و نتوانست در اوج بازی کند. و فکر می کنم مردم ایران هم حمایت زیادی از بازیکنان تیم ملی می کنند.

حیف شد ترکیه با سورپرایزهایش نیامد

سایدام درباره علت نبودن ترکیه در جام جهانی 2022 گفت: واقعاً حیف که ترکیه را ندیدم. حضور تیم ملی یک کشور در جام جهانی همیشه غرورانگیز است. دوست داشتم اینجا برای ترکیه کار می کردم و اخبارش را هر لحظه پوشش می دادم. این دوره بازیکنان فوق العاده ای به سطح بزرگسالان آمده اند. به طور مثال «آردا گولر» یکی از بهترین هایی است که تا کنون من دیده ام. او با پای چپ شعبده می کند و واقعاً می تواند به عنوان یکی از استعدادهای فوتبال دنیا شناخته شود. او سورپرایز جهان بود اما امیدوارم در دوره بعدی حتماً ترکیه یکی از کشورهای حاضر در جام جهانی باشد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول