عزاداری

 

جلالی: ولز را با فوتبال ایرانی بردیم، نه کی روشی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 233 ] - دوشنبه, 14 آذر 1401
جلالی: ولز را با فوتبال ایرانی بردیم، نه کی روشی

مجید جلالی در گفت وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در مصاف برابر انگلیس اظهار کرد: تیم قبل از سفر شرایط عادی نداشت و موضوعاتی رخ داده بود که ت...

مجید جلالی در گفت وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در مصاف برابر انگلیس اظهار کرد: تیم قبل از سفر شرایط عادی نداشت و موضوعاتی رخ داده بود که تیم به شدت تحت فشار بود. این موضوع ذهن بازیکنان رو تحت تاثیر قرار داده بود. بازیکنان نه آرامش و نه تمرکز داشتند. این فضای ذهنی بازیکنان ما که ناشی از شرایط داخلی بود. روی بازی اول تاثیر زیادی گذاشته بود. در بازی اول از نظر ذهنی و روانی آماده یک مسابقه برزگ در جام جهانی نبودیم.

وی افزود: از طرف دیگرف ترکیب تیم ملی در بازی برابر انگلیس ما را شگفت زده کرد. من تعجب کردم چرا کی روش ترجیح داد با آن ترکیب و آن سیستم بازی کرد. آقای کی روش سال ها در فوتبال ایران کار کرده و ما مدل فوتبال او را می شناسیم و طبیعی بود در بازی اول شیوه کی روش را بازی کنیم. از طرف دیگر آسیب دیدن بیرانوند هم تاثیر گذاشت تا در نیمه اول سه گل بخوریم و کار از دست ما خارج شود. وقتی در یک میدان بزرگ این گونه سه گل می خورید، تیم را از نظر ذهنی هم تحقیر می شود. در نیمه دوم وقتی تیم از نظر ترکیب ترمیم شد، دو گل زدیم اما باز هم سه گل خوردیم و نتیجه ناراحت کننده ای به دست آمد.

جلالی اضافه کرد: اطمینان داشته باشید اگر تیم ما در یک شرایط عادی راهی قطر می شد، با همان ترکیب با همان شیوه بازی، برابر انگلیس آن طور نمی باختیم.

او در ادامه درباره پیروزی ایران برابر ولز هم گفت: بعد از شکست برابر انگلیس فکر می کردم  دیگر به این تیم امیدی نیست. وقتی نتیجه ای تحقیرآمیزی به دست می آورید، آن حس به این زودی از تیم خارج نمی شود. مربی باید خیلی هنرمند باشد بتواند تاثیرات آن شکست را از تیم دور کند. در این زمینه بیشتر سهم برای کی روش بود. او طی 4 روز فاصله بازی انگلیس برابر ولز، توانست تیم را از نظر ذهنی و روحی به بازی ها برگرداند. گاهی شرایط سخت است و تیم باید به سرعت برگردد. بعد از بازی برابر انگلیس وقتی تیم درون زمین دور یکدیگر جمع شدند، بازگشت به جام از همانجا شروع شد.

وی ادامه داد: کی روش تمام وقتش را گذاشته بود تیم را از نظر روحی و روانی به جام برگرداند و موضوعات فنی را به بازیکنان سپرده بود. چون در دیدار برابر ولز ما فوتبال ایرانی با بازی کردیم و فوتبال کی روش بازی نکردیم. در دیدار برابر ولز از دقیقه یک تا دقیقه 100 تیمی تمام تهاجمی بودیم و با جسارت بازی کردیم. این نوع بازی شاخصه های فوتبال ما است نه اینکه کی روش این طور بازی کرده باشد. بنابراین کاری که برای بازی با ولز شد این بود که تیم را از نظر ذهنی به جام جهانی برگرداند و این کار بزرگی بود.

جلالی در ادامه به شکست ایران برابر آمریکا اشاره کرد و گفت: وقتی در تورنمنتی مثل جام جهانی قرار است طی 11 روز سه بازی انجام بدهید، باید تیم را بعد از هر بازی برای بازی بعدی بازسازی کنید. این با ریکاوری متفاوت است، منظورم این است که تیم را بازسازی کنید. تمام تیم های بزرگ دنیا در این زمینه هم از عمل تمرین و هم تکنولوژی بازسازی کمک می گیرند. اینکه تیم ملی آیا تکنولوژی لازم را در اختیار داشته است یا نه را ما نمی دانیم اما آن چیزی که دیدم این بود که تیم از نظر قوای بدنی در دیدار برابر آمریکا تحلیل رفته بود.

وی افزود: تیم انرژی که در بازی برابر ولز از دست داده بود نتوانسته بود بازسازی کند. علی رغم اینکه بازیکنان ما تلاش زیادی کردند اما نتوانستند. به  غیر از مسائل بدنی، در بازی برابر آمریکا محتاط بودیم و در جریان بازی آمریکا نسبت به ما برتری نداشت و ما هم نسبت به آن ها برتری نداشتیم. آنها از فرصت خود استفاده کردند و ما یک جام جهانی را از دست دادیم آن هم در شرایطی که بیشتر از هر زمان دیگری شانس صعود داشتیم و از طرف دیگر هم شایسه صعود بودیم.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول