عزاداری

 

مشتریانی که برای سرمربی عربستان به صف شدند!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 175 ] - یکشنبه, 13 آذر 1401
مشتریانی که برای سرمربی عربستان به صف شدند!

با وجود حذف تیم ملی فوتبال عربستان با هدایت «هروه رنار» در جام جهانی 2022 قطر، نام این مربی فرانسوی برای سرمربیگری در تیم های ملی مختلف مطرح شده است.

 تیم ملی فوتبال عربستان در جام جهانی 2022 قطر با هدایت هروه رنار سرمربی فرانسوی شرکت کرد. عربستان در گام نخست آرژانتین را شکست داد و شگفتی ساز بزرگ این دوره از مسابقات لقب گرفت. با این حال مردان رنار در دیدارهای بعدی برابر لهستان و مکزیک باوجود ارائه بازی خوب شکست خوردند تا از رسیدن به مرحله حذفی باز بمانند.

حذف عربستان اما باعث نشد تا کشورهای دیگر عملکرد رنار را در این تیم نادیده بگیرند. رنار یکی از مربیان مورد علاقه فدراسیون فوتبال ایران بعد از جدایی کارلوس کی روش در سال 2019 از تیم ملی بود اما متعهد بودن رنار به تیم مراکش در آن مقطع زمانی و عجله فدراسیون برای انتخاب سرمربی جدید، باعث شد تا «مارک ویلموتس» هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد.

ایران، قطر و بلژیک؛ مشتریانی که برای سرمربی عربستان به صف شدند!
هروه رنار

بعد از حذف ایران و عربستان از جام جهانی 2022، نام رنارِ 54 ساله برای هدایت تیم ملی بازهم به جای کی روش بازهم بر سر زبان ها افتاد و بعضی از هواداران ایران خواهان جذب او شدند؛ آن هم در شرایطی که هنوز تکلیف کی روش به صورت رسمی مشخص نشده است. هرچند که گفته می شود مربی پرتغالی به صورت شفاهی با فدراسیون ایران برای نشستن روی نیمکت تیم ملی تا جام ملت های 2023 آسیا توافق کرده است.

اما «نبیل دلیت» خبرنگار «فرانس فوتبال» با انتشار پیامی خبر داد تیم ملی قطر که به عنوان میزبان جام جهانی ناکامی بزرگی را تجربه کرده است، حالا در تلاش برای عقد قرارداد با مربی فرانسوی است.

نبیل همچنین مدعی شد بلژیکی ها هم دیگر مشتری رنار هستند و نام او به عنوان گزینه جانشینی «روبرتو مارتینز» مطرح شده است. بلژیک هم مثل ایران و قطر یکی از ناکامان مرحله گروهی جام جهانی بود و از صعود به مرحله حذفی بازماند.

ایران، قطر و بلژیک؛ مشتریانی که برای سرمربی عربستان به صف شدند!

همه این اتفاقات در شرایطی رخ داده که رنار پیش از شروع جام جهانی قراردادش را با فدراسیون فوتبال عربستان تا سال 2027 تمدید کرده است. او هنوز به صورت رسمی اعلام نکرده که در عربستان به کارش ادامه می دهد و یا از این تیم جدا خواهد شد با این حال دو روز پیش با انتشار پیامی ضمن تشکر از هواداران عربستان و حمایتشان در جام جهانی، اعلام کرد که «به زودی» آنها را خواهد دید.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول