کمیته رفاهی
 

صعود هلند و آرژانتین به جمع 8 تیم برتر، خداحافظی کانگوروها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 142 ] - یکشنبه, 13 آذر 1401
صعود هلند و آرژانتین به جمع 8 تیم برتر، خداحافظی کانگوروها

تیم های ملی هلند و آرژانتین موفق شدند با عبور از سد رقبای خود به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام جهانی در حال آغاز شد که در نخستین مسابقه، تیم ملی هلند به عنوان صدرنشین گروه نخست رقابت ها به مصاف تیم ملی آمریکا که در گروه دوم در جایگاه دوم قرار گرفت، رفت. شاگردان لوئیس فن خال در اندیشه رسیدن به جمع 8 تیم برتر جام بودند و در نقطه مقابل، شاگردان گرگ برهالتر امیدوار به آن بودند تا بتوانند با شگفتی سازی یکی از مدعیان قهرمانی جام را از گردونه رقابت ها کنار بزنند و خود را به مرحله یک چهارم نهایی برسانند.

هلندی ها در مسابقه امشب با نمایش تهاجمی به میدان آمدند و توانستند در همان نیمه نخست با گلزنی ممفیس دیپای و دیلی بلیند روی 2 ارسال تماشایی دنزل دامفریس به 2 گل دست پیدا کنند تا کار آمریکا برای بازگشت دوباره به جام دشوار شود. شاگردان فن خال در نیمه دوم بیشتر در لاک دفاعی بودند و آمریکایی ها تلاش کردند تا به گل اول دست پیدا کنند که تلاش های شاگردان برهالتر جواب داد اما خیلی زود لاله های نارنجی با درخشش دامفریس به گل سوم رسیدند تا امیدواری یانکی ها برای صعود به حذف نشدن از جام 22 به حداقل برسد و تیم ملی هلند با ارائه یک نمایش تهاجمی و موفق بتواند به عنوان نخستین تیم به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر صعود کند.

تیم های ملی آرژانتین و استرالیا هم از ساعت 22:30 برگزارکننده دیگر مسابقه امروز در مرحله یک هشتم نهایی بودند. آرژانتینی ها توانستند به عنوان تیم صدرنشین گروه سوم خود را به مرحله حذفی برسانند و در نقطه مقابل، تیم ملی استرالیا با شگفتی سازی موفق شد خود را به جمع 16 تیم برساند و حالا امروز شاگردان گراهام آرنولد با انگیزه خلق یک شگفتی تازه پا به میدان مسابقه گذاشته بودند.

یاران لیونل مسی در نیمه نخست نمایش بهتری از خود به اجرا در آوردند و درخشش فوق ستاره آرژانتینی و شوت تماشایی او باعث شد آن ها با یک گل در نیمه نخست برنده به رختکن بروند. اشتباه فاحش متیو رایان در آغاز نیمه دوم باعث شد تا جولین آلوارز اختلاف را به 2 گل برساند اما در ادامه حملات خطرناک بازیکنان تیم ملی استرالیا باعث شد تا یکی از گل های خورده جبران شود و شاگردان گراهام آرنولد در واپسین لحظات مسابقه این فرصت را داشتند تا گل تساوی را هم به ثمر برسانند اما درخشش دروازه بان آرژانتینی ها مانع از تحقق رویای استرالیایی ها شد تا در نهایت، تیم ملی آرژانتین با برتری 2 بر یک به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

روز پانزدهم جام جهانی 2022 قطر با پیگیری 2 مسابقه حساس از مرحله یک هشتم نهایی دنبال خواهد شد.

        * فرانسه - لهستان (ساعت 18:30 به وقت تهران)

        * انگلیس - سنگال (ساعت 22:30 به وقت تهران)

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول