کمیته رفاهی
 

1.88 میلیمتر باعث حذف آلمان شد!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 154 ] - شنبه, 12 آذر 1401
1.88 میلیمتر باعث حذف آلمان شد!

گل جنجالی ژاپن به اسپانیا به نظر می رسد هم پای سایر صحنه های جنجالی از جمله ضربه فرانک لمپارد در جام جهانی 2010 برابر آلمان، در تاریخ جام جهانی ثبت شود. از پن...

گل جنجالی ژاپن به اسپانیا به نظر می رسد هم پای سایر صحنه های جنجالی از جمله ضربه فرانک لمپارد در جام جهانی 2010 برابر آلمان، در تاریخ جام جهانی ثبت شود. از پنجشنبه شب گذشته بررسی رد شدن یا نشدن توپ از خط عرضی نقل محافل فوتبالی در نقاط مختلف دنیا بوده است و همچنان بسیاری اعتقاد دارند آن گل باید مردود اعلام می شد. همین مساله باعث شد شبکه های مختلف ورزشی از جمله Bein Sport برای واضح تر شدن موضوع دست به دامن تکنولوژی شوند.پخش تصویر اصلی از زوایای مختلف کارساز نبود و در نتیجه تصویر سه بُعدی و بازسازی شده توسط Bein نشان می دهد کم تر از 2 میلیمتر از حجم توپ همچنان روی خط عرضی باقی مانده و از آن رد نشده بود! حساب و کتابی که صد البته برای هواداران فوتبال آشنا و ملموس نیست زیرا صدها توپ با چنین شرایطی در نهایت بدون هیچ شک و شبهه ای ضربه دروازه اعلام شده و هرگز بحثی بر سر آن رخ نمی داد؛ موضوعی که البته شاید با قدرتمندتر شدن VAR از این به بعد برای هواداران فوتبال تبدیل به عادت شود.
در برخی از تصاویر دیگری که در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود، ادعای Bein Sport تقریبا تایید شده و به نظر می رسد 1.88 میلیمتر از حجم توپ همچنان از خط رده نشده و در زمین بوده است! البته پی بردن به این نکته تنها با مراجعه به تصاویر هوایی و رایانه ای ممکن است و تشخیص آن با چشم غیر مسلح امکان پذیر نیست. قضاوت نهایی در مورد گل دوم ژاپن با شما!

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول