کمیته رفاهی
 

پایان روز سیزدهم جام جهانی؛ سرگروهی برزیل و پرتغال و صعود غیرمنتظره کره جنوبی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 233 ] - شنبه, 12 آذر 1401
پایان روز سیزدهم جام جهانی؛ سرگروهی برزیل و پرتغال و صعود غیرمنتظره کره جنوبی

دیروز از ساعت 18:30 در گروه هشتم و پایانی جام جهانی 2022 قطر، تیم های ملی پرتغال و کره جنوبی مقابل هم قرار گرفتند و در دیگر مسابقه، تیم ملی غنا برابر تیم ملی ...

دیروز از ساعت 18:30 در گروه هشتم و پایانی جام جهانی 2022 قطر، تیم های ملی پرتغال و کره جنوبی مقابل هم قرار گرفتند و در دیگر مسابقه، تیم ملی غنا برابر تیم ملی اروگوئه صف آرایی کردند. پرتغالی ها خیلی زود توانستند توسط ریکاردو هورتا به گل برتری برسند اما در ادامه، شاگردان بنتو نمایش تهاجمی خوبی از خود نشان دادند و توانستد در واپسین لحظات به گل برتری هم دست پیدا کنند و کامبک خود را تکمیل نمایند تا به عنوان سومین نماینده آسیایی بتواند به مرحله حذفی صعود کنند.

تیم ملی اروگوئه هم موفق شد با 2 گل از سد تیم ملی غنا بگذرد اما برابری تفاضل گل تیم های ملی اروگوئه و کره جنوبی باعث شد تا اروگوئه ای ها به دلیل گل زده کمتر فرصت حضور در مرحله حذفی را از دست بدهند و وداعی زودهنگام و غیرمنتظره با جام جهانی 2022 قطر داشته باشند تا بازهم یک تیم آسیایی موفق به شگفتی سازی شود.

در مسابقات روز پایانی گروه هفتم هم از ساعت 22:30، تیم ملی برزیل به مصاف تیم ملی کامرون رفت و در دیگر مسابقه، تیم های ملی سوئیس و صربستان مقابل هم قرار گرفتند. برزیلی ها در شرایطی مقابل حریف آفریقایی خود به میدان رفتند که تیته تصمیم گرفت تا به بازیکنان ذخیره تیمش میدان بدهد و شاگردان سانگ در تیم ملی کامرون با استفاده از این فرصت توانستند بردی ارزشمند را مقابل پرافتخارترین تیم جام جهانی به دست آورند و با گلزنی وینسنت ابوبکر در واپسین لحظات، برزیل در سومین دیدار خود در مرحله گروهی شکست خورد، هر چند که شاگردان تیته موفق شدند به عنوان تیم سرگروه به مرحله حذفی صعود کنند.

تیم ملی سوئیس هم در یک بازی فوق العاده جذاب و تماشایی که 2 بار تیم ها در آن موفق به ثبت کامبک شدند، با نتیجه 3 بر 2 از سد تیم ملی صربستان گذشت تا شاگردان یاکین دومین تیم صعودکننده از گروه هفتم باشند و آخرین تیمی باشند که خود را به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2022 قطر می رساند و با صعود سوئیس، پرونده مسابقات مرحله گروهی بسته شد.

روز چهاردهم جام جهانی 2022 قطر با آغاز دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی همراه خواهد بود و 2 مسابقه از این مرحله قرار است فردا به انجام برسد.

        * هلند - آمریکا (ساعت 18:30 به وقت تهران)

        * آرژانتین - استرالیا (ساعت 22:30 به وقت تهران)

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول