کمیته رفاهی
 

رسانه های اسپانیایی: دیدار ایران و آمریکا اشاعه اخلاق مداری بود تا فوتبال

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 298 ] - چهارشنبه, 9 آذر 1401
رسانه های اسپانیایی: دیدار ایران و آمریکا اشاعه اخلاق مداری بود تا فوتبال

تیم های ایران و آمریکا در سومین بازی مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر، در ورزشگاه الثمامه به مصاف هم رفتند که در نهایت با نتیجه یک بر صفر به نفع آمریکا خاتمه یا...

 تیم های ایران و آمریکا در سومین بازی مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر، در ورزشگاه الثمامه به مصاف هم رفتند که در نهایت با نتیجه یک بر صفر به نفع آمریکا خاتمه یافت.

دیداری که به زعم رسانه های اسپانیایی از جمله «اسپورت» و «مارکا» شرایط دیپلماتیک حاکم بر فضای دو کشور و تنش هایی که چند روز پیش به دلیل اشتباه فدراسیون فوتبال آمریکا در انتشار پرچم ایران بدون آرم جمهوری اسلامی که با شکایت فدراسیون ایران روبه رو شد، بر آن سایه نینداخت و بازیکنان و هواداران دو تیم چه پیش از بازی و چه بعد از بازی دست مهربانی به سمت هم دراز کردند.

اسپورت در گزارشی با عنوان «فقط یک بازی فوتبال بود و نه هیچ» به این موضوع پرداخت و نوشت: پیش از بازی، هواداران ایرانی و آمریکایی در محوطه ورزشگاه الثمامه صرف نظر از رنگ لباس هایشان و هواداران کدام تیم هستند، به هم لبخند می زدند، به شیوه ای دوستانه با هم صحبت می کردند و پرده آهنین بین جهان سیاسی دو کشور را در فضای فوتبال آب کرده بودند؛ توافق و تفاهمی که از جمله تبلیغات قطر در این جام بود.

اسپورت با اشاره به جمله کارلوس کی روش سرمربی تیم کشورمان که خطاب به بازیکنان گفته بود زندگی را برای فوتبال بگذارید؛ اما خود را برای فوتبال نکشید، خاطرنشان کرد: ایستادن بر روی یک هدف هرقدر هم که منصفانه باشد هرگز رایگان نیست.

رسانه های اسپانیایی: دیدار ایران و آمریکا اشاعه اخلاق مداری بود تا فوتبال

در ادامه گزارش اسپورت آمده است: این بازی همچنین فضایی برای آشتی بین ایرانی ها بود، اختلافات آنها دو ساعت متوقف شد. ضمن اینکه چه در زمان پخش سرود و چه در ادامه بازی احترام همدیگر را حفظ کردند. تنها مشکل بازیکنان ایران، ناتوانی آنان در تبدیل انرژی ذهنی هواداران و خود به فوتبال بود.

تارنمای مارکا هم در گزارشی با عنوان «بازیکنان ایران و آمریکا الگو قرار گرفتند» و با یادآوری اینکه ایران علی رغم تمام چالش ها تا پایان رقابت کرد، نوشت: همان طور که انتظار می رفت، دو تیم آمریکا و ایران با وجود دوئلی پرجنب وجوش و فشرده و با وجود همه اتفاق های رخ داده، بار دیگر نمونه ای از اخلاق ورزشی را به نمایش گذاشتند. همین کافی بود که نشان دهند بهترین کاری را که بلدند انجام می دهند نه اینکه فقط فوتبال بازی کنند.

رسانه های اسپانیایی: دیدار ایران و آمریکا اشاعه اخلاق مداری بود تا فوتبال

مارکا با تأکید بر اینکه باید بازیکنان هر دو تیم به ویژه بازیکنان ایران را تشویق کنیم، افزود: دو تیم خود را وقف بازی کردند و داور هم بدون مشکل عدالت را اجرا کرد؛ هیچ چیز قابل توجهی در این زمینه وجود نداشت، نه یک ژست بد، نه هیچ تکل زشت. این موضوع را می توان در مورد جایگاه ها نیز گفت؛ علی رغم درگیری دیپلماتیک شدیدی که هر دو کشور 50 سال است با آن روبرو هستند، یک جشن فوتبال در زمین برگزار شد که دو هوادار به تیم خود تقدیم کردند و صدای ایران بلندتر بود.

ایرنا

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول