کمیته رفاهی
 

نبرد تیمی «ملی» با حریفانی از جنس ناجوانمردی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 235 ] - چهارشنبه, 9 آذر 1401
نبرد تیمی «ملی» با حریفانی از جنس ناجوانمردی

 برگزاری اولین جام جهانی در خلیج فارس و همسایه جنوبی کشورمان حس نزدیکی و صمیمیت به رقابت های این جام را به ایرانی ها داده بود، بعد از قرعه کشی جام جهانی ...

 برگزاری اولین جام جهانی در خلیج فارس و همسایه جنوبی کشورمان حس نزدیکی و صمیمیت به رقابت های این جام را به ایرانی ها داده بود، بعد از قرعه کشی جام جهانی نیز تیم ملی در گروهی خاص قرار گرفت گروهی کاملا سیاسی که توجهات را به فوتبال کشورمان بیش از گذشته می کرد، تقابل با حریفانی که همواره با کشورمان در عرصه های مختلف چالش داشته اند و با ایجاد موانع ناجوانمردانه دشمنی هایشان برای ما ثابت شده است. تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران تنها بخشی از این تحرکات علیه کشورمان است.

همگروهی با انگلیس، آمریکا و ولز باعث شد که نگاه همه جهان به سیاسی ترین گروه مسابقات ویژه باشد.
 دشمنان این آب و خاک نیز از همان لحظه تمام توان خود را برای مقابله غیر ورزشی و ناجوانمردانه علیه تیم ملی کشورمان به کار گرفتند. ابتدا به بهانه های واهی به دنبال محرومیت و کنار گذاشتن تیم ملی از جام جهانی 2022 بودند. تمام اهرم های خود را برای رسیدن به این هدف به کار گرفتند. ابزار رسانه ای استکبار  علیه ورزش و تیم ملی فوتبال کشورمان فعالتر از همیشه شد.

 

 رسانه های ایران ستیز از جمله سعودی اینترنشنال و بی بی سی فارسی وصدای امریکا و... هر لحظه با انتشار اخبار غیر واقعی تلاش می کردند هواداران تیم ملی را نگران حذف از جام جهانی کنند و هر لحظه با یک دلیل واهی می خواستند فیفا را قانع کنند که تیم ملی ایران را از رقابت ها کنار بگذارد.

این رسانه ها حتی تا 10 روز مانده به مسابقات از تلاش مزبوحانه شان دست برنداشتند اما در نهایت رئیس فیفا آب پاکی را روی دست شان ریخت و از همه خواست که به فوتبال و رقابت جوانمردانه اش در میدان احترام بگذارند. دشمنان این آب و خاک هم که دیدن تیرشان به سنگ خورده و از همان روزپروژه ضد ایرانی دیگری را کلید زدند، این مرتبه آنها با وارونه نشان دادن حقیقت تلاش کردند بین تیم ملی و مردم جدایی و تفرقه ایجاد کنند.

در نهایت در چنین شرایط سختی تیم ملی وارد قطر شد و خود را برای سخت ترین دیدارو تقابل با انگلیس آماده کرد. تیم ملی تحت تاثیر جو سازی های مسموم و رفتارهای غیرورزشی در وضعیتی  عجیب وارد میدان شد.
حتی برخی از بزرگان فوتبال کشورمان فریب این جو رسانه ای را خوردند پشت تیم ملی را خالی کردند! در این جو و رفتار رسانه های ضد ایرانی کار را برای سخت ترین رقیب فوتبالی کشورمان آسان کرده بود و تیم ملی در شرایطی نامتعادل 45 دقیقه بد را مقابل انگلیس پشت سرگذاشت اما ملی پوشان نیمه دوم خود را پیدا کردند و دو گل هم به انگلیس زد تا تلنگری محکم به حریف مغرور بزند.

 

بعد از آن دیدار و در حالی که همه تصور می کردند دیگر کار تیم ملی فوتبال کشورمان در جام تمام شده، کارلوس کی روش با هنرمندی هرچه تمام تر توانست تیم را آماده بازی با ولز کند و برای اولین مرتبه یک تیم اروپایی را با بهترین نتیجه شکست دادیم. بردی که به دل ایرانی ها نشست و پیر و جوان را برای شادی از این برد ملی به جشن های خیابانی کشاند. بردی که باعث نا امیدی و خشم رسانه های ضد ایرانی مثل سعودی اینترنشنال، بی بی سی فارسی و رادیو فردا شد.

ملی پوشان در بازی سوم مقابل آمریکا هم یکدل و یکزبان وارد میدان شدند و برای موفقیت تیم ملی تا پای جان تلاش کردند. بازیکنان هرآنچه توان داشتند را در زمین ارائه کردند اما این رسم بد فوتبال است که گاهی با تمام تلاش ها توپ ها گل نمی شود.
نیمه دوم بازی با آمریکا متعلق به تیم ملی بود و حملات زیادی هم انجام دادیم و حتی در ثانیه های آخر مسابقه شوت بازیکن تیم ملی با اختلافی سانتی متری به بیرون رفت تا آمریکایی ها نفس راحتی بکشندن و آه از نهاد هواداران تیم ملی بلند شود.

 

اشک و ناراحتی بازیکنان در تیم ملی نشان از غیرت و تعصب ایرانی به کشور و پرچم جمهوری اسلامی داشت و دیدن آن اشک ها حسی از افتخار و غرور بهمان داد که چقدر دل مان برای موفقیت این کشور می تپد و از باخت ورزشی ناراحتیم اما زندگی ادامه دارد... نام ایران نیز در پس همه برد و باخت ها استوار باقی می ماند و آنچه مهم است تلاش تا پای جان برای این آب و خاک است که ملی پوشان ما از آن سربلند بیرون آمدند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول