کمیته رفاهی
 

واکنش اسکوچیچ به حذف تیم ملی فوتبال ایران

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 75 ] - چهارشنبه, 9 آذر 1401
واکنش اسکوچیچ به حذف تیم ملی فوتبال ایران

 تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته با قبول شکست برابر آمریکا در جام جهانی  2022  قطر، از دور این مسابقات کنار رفت. ایران در این دوره از بازی ها ابت...

 تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته با قبول شکست برابر آمریکا در جام جهانی 2022 قطر، از دور این مسابقات کنار رفت. ایران در این دوره از بازی ها ابتدا 6 بر 2 برابر انگلیس شکست خورد و سپس 2 بر صفر ولز را پشت سر گذاشت. شاگردان کارلوس کی روش با باخت 1 بر صفر به آمریکا و کسب تنها 3 امتیاز جواز صعود به مرحله حذفی را به دست نیاورد.

دراگان اسکوچیچ سرمربی سابق تیم ملی که موفق شد ایران را به جام جهانی برساند و سپس کارلوس کی روش جایش را گرفت، در تازه ترین صحبت هایش از ترکیب ایران در این مسابقات انتقاد کرد.

اسکوچیچ بعد از باخت به آمریکا در مصاحبه ای مجدداً به مرور اتفاقاتی که برای او در ایران رخ داد و اخراجش از نیمکت این تیم، گفت: آنچه هست، می توانم بگویم که قبلاً کمی از آن گذشته ام. در ماه سپتامبر اتفاق افتاد.

وی افزود: تنش زیاد بود. مدام رئیس فدراسیون را عوض می کردند. در نهایت رئیسی آمد که قبل از من در فدراسیون بود و عملاً قرارداد و تعهد مالی را از بین برد.

واکنش اسکوچیچ به حذف تیم ملی فوتبال ایران/ انتقاد از تصمیم کی روش

سرمربی سابق تیم ملی تصری کرد: ایران در آستانه سقوط و حذف قرار داشت و به همین دلیل اجازه نداشتیم در مسابقات مقدماتی جام جهانی امتیازی از دست بدهیم. ما در مسابقات مقدماتی بهترین نتیجه تاریخ آسیا را گرفتیم اما برای من کافی نبود تا به جام جهانی بروم.

اسکوچیچ اعتراف کرد که شرایط سختی را تجربه کرده است. او گفت: من هم از گوشت و خون هستم، تماشای آن - بازی های ایران- برایم سخت است زیرا باید آنجا می بودم، اما به اندازه کافی قوی هستم.

سرمربی سابق تیم ملی سپس با انتقاد از ترکیب هایی که کارلوس کی روش برای ایران در جام جهانی در نظر گرفته بود پرداخت و تصریح کرد: من بازی ها را تماشا کردم. تغییرات زیادی وجود داشت، بسیاری از عوامل مختلف در میان بود.

اسکوچیچ ادامه داد: در بازی اول -مقابل انگلیس- ایران به شدت محتاط بود. اگر قرار بود 10 ترکیب مختلف برای این مسابقه بنویسم، این ترکیب را حدس نمی زدم. سه سال آنجا بودم. بازیکنانی در جام جهانی بازی کردند که اصلاً در مسابقات مقدماتی جام جهانی بازی نکردند.

در اولی، ایران به شدت رزرو شده بود، اگر ده آهنگ مختلف می نوشتم، حدس نمی زدم، و سه سال آنجا بودم. بازیکنانی بازی کردند که اصلاً در مسابقات مقدماتی بازی نکردند. در مسابقه دوم -برابر ولز- او ایران را به آن تیمی نزدیکتر کرد که در دوره آخر من بازی می کرد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول