کمیته رفاهی
 

برهالتر: بازی مقابل ایران پراسترس بود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 137 ] - چهارشنبه, 9 آذر 1401
برهالتر: بازی مقابل ایران پراسترس بود

، گرگ برهالتر پس از پیروزی مقابل تیم ملی کشورمان و صعود به مرحله حذفی گفت: بازی به شدت استرسی بود. فکر می کنم موهایم را از دست دادم (با خنده). با توجه به مدل ...

، گرگ برهالتر پس از پیروزی مقابل تیم ملی کشورمان و صعود به مرحله حذفی گفت: بازی به شدت استرسی بود. فکر می کنم موهایم را از دست دادم (با خنده). با توجه به مدل جدید زمان های وقت تلف شده، هر لحظه می توانست یک موقعیت ایجاد شود و نتیجه عوض شود ولی ما توانستیم از این مبارزه پیروز بیرون بیاییم و به استقبال هلند برویم. 

سرمربی تیم ملی آمریکا گفت: به بازیکنانم افتخار می کنم. ما در نیمه اول نشان دادیم که چقدر می توانیم خوب بازی کنیم. نمایش ما بسیار عالی بود و یک نیمه بسیار خوب را سپری کردیم. در نیمه دوم نشان دادیم که چقدر می توانیم عاقل باشیم و بازی را کنترل کنیم. بچه ها عالی کار کردند و ما بدون شکست وارد مرحله بعدی خواهیم شد. 

برهالتر گفت: در خصوص مصدومیت پولیسیچ چیزی نمی توانم الان بگویم. باید با تست های بیشتری وضعیت او مشخص شود. به بچه ها گفتم که کار شما بسیار عالی است وقتی توانستید بدون بهترین بازیکن انقدر سخت تلاش کنید. امیدوارم حال کریستین نیز زود خوب شود. ضربه به شکمش برخورد کرده و او به بیمارستان منتقل شده است. او به دلیل مصدومیت از بازی خارج شد.

سرمربی تیم ملی آمریکا گفت: تا حد زیادی متمرکز بودیم و در طی بازی شروع خوبی داشتیم، به ویژه در نیمه اول خوب بودیم. در ادامه بازی بود که به آن خیلی افتخار می کنم چون تلاش و مقاومت زیادی از خودمان را نشان دادیم و توانستیم برد را حفظ کنیم و این بازی اولین بار بود که 2 بار طی جام جهانی بالا می رویم. 

برهالتر ادامه داد: توانستیم در دفاع، حمله و خط هافبک متمرکز کار کنیم و به گل برسیم. در بازی مقابل ولز و انگلیس هم به این شکل بودیم. هدف ما این بود که در مرحله گروهی بتوانیم موفق شویم و به مرحله حذفی برسیم. در این زمینه هر اتفاقی می تواند رخ بدهد. باید بازی به بازی پیش برویم. بازی بعدی مقابل هلند است و تمرکز اصلی ما دیگر روی آن بازی خواهد بود. 

برهالتر گفت: خیلی ها در آمریکا به تماشای این بازی پرداختند و گزارشگران آمریکایی هم تعریف خواهند کرد. به نظر می رسد تیم ما و فوتبال ما براساس عملکردمان شکل می گیرد و می بینید این گروه چقدر متحد بودند و چه بازدهی در این بازی ها داشتند. فکر می کنم این روحیه آمریکایی است. مردم قدردان بازیکنانم هستند. 

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا درباره اینکه تصمیماتش در 10 دقیقه پایانی بر چه اساسی شکل گرفت و اینکه ایران هم توپ های بلندی به روی دروازه تیمش فرستاد، خاطرنشان کرد: وقتی 1-5-4 بازی می کنید خیلی سخت است که در جلو، بازی کنید. ما تصمیم به این سیستم گرفتیم چرا که ایران می خواست توپ های زیادی را به سمت دروازه ما بفرستد و می خواستیم با این قضیه جلوی حملات ایران را بگیریم. باید این کار را انجام می دادیم. 

برهالتر درباره عقب نشینی ایران در نیمه اول و بستن فضاها و اینکه تیمش چه حدی از صبر را باید نشان می داد گفت: در آن زمان ایران مشکل داشت با سرعت ما بازی کند. ما سعی کردیم پویا باشیم و دفاع و حمله ما در تمامی جهات خوب عمل کرد. وینگرها و بازیکنان کناری ما هم خیلی خوب همدیگر را کنترل کردند و انتقال را ایجاد کردند و موفق شدیم. برایم مسئله زمان مهم بود. نتیجه صفر – صفر باعث صعود ایران می شد و لازم بود که در جهت گلزنی تلاش کنیم. 

او درباره اینکه چقدر با داشتن تیمی جوان که موفق شده هیجان زده است و چقدر فکر می کند تیمش مقابل بهترین تیم های دنیا بازی کند، گفت: این افتخاری برای ما است. در موقعیتی هستیم که مایل هستیم پیش برویم. امیدواریم خودمان را مجددا آماده کنیم و به بازی با تیم بعدی بپردازیم که مربی خوبی دارند (هلند) و موفق هستند و باید ایده ای پیدا کنیم که موفق شویم. 

برهالتر درباره پیروزی تیمش در این دیدار با توجه به فضای موجود میان ایران و آمریکا گفت: نگران این صداها نبودم. بیشتر درگیر آماده کردن تیم بودم. به سال 1998 اشاره کردید که تیم ما آمادگی بازی با ایران را نداشت اما امروز مشخص بود که چقدر به خودمان باور داشتیم و در جهت مبارزه تلاش کردیم. هیچ وقت نمی دانید که علی رغم عملکرد خودتان نتیجه چه می شود. امروز تلاش زیادی کردیم.

او درباره ریسک پولیسیچ برای گلزنی و به خطر انداختن جان خود برای گلزنی اظهار داشت: پولیسیچ آسیبی از ناحیه شکم دید و روحیه بالایی دارد. باید با او صحبت کنم. پولیسیچ مانند یک صخره است. به محض اینکه توپ در دستش است، با قدت وارد می شود و مقابل ایران و برای چلسی این گل ها را زده است. 

برهالتر درباره اینکه 9 بازیکن تیم او در سه بازی متوالی بازی کردند و خسته به نظر نمی آمدند، خاطرنشان کرد: این افراد واقعا آماده بودند. فکر می کنیم بازیکنانم خوب عمل کردند و انجام این بازی بعد از دیدار با انگلیس کار راحتی نیست. من فکر می کنم که ما یک مقدار مشکل داشتیم اما باتوجه به دپارتمان علم ورزشی، عملکرد خوبی نشان دادیم. با توجه به علوم ورزشی، توانستیم توان افراد را بازیابی کنیم.

پایان پیام/

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول