کمیته رفاهی
 

کی روش: رویای ما کامل نشد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 145 ] - چهارشنبه, 9 آذر 1401
کی روش: رویای ما کامل نشد

،کارلوس کی روش،سرمربی تیم ملی در نشست خبری پس از دیدار مقابل آمریکا در جام جهانی 2022 عنوان کرد:نمی خواستیم این نتیجه را بگیریم و می خواستیم نتیجه دیگری بگیری...

،کارلوس کی روش،سرمربی تیم ملی در نشست خبری پس از دیدار مقابل آمریکا در جام جهانی 2022 عنوان کرد:نمی خواستیم این نتیجه را بگیریم و می خواستیم نتیجه دیگری بگیریم.نیمه اول برای آمریکا بود و نیمه دوم برای ایران. باید در نیمه دوم گل می زدیم که این اتفاق رخ نداد. رویای ما کامل نشد. از حالا باید به گام بعدی با ایران فکر کرد.

وی ادامه داد: نیمه دوم فرصت های بیشتری نسبت به نیمه اول داشتیم. متاسفانه در فوتبال تیمی که گل می زند، بازی را می برد. تیمی که اول گلزنی کند، استحقاق بیشتری برای پیشروی دارد. ما در نیمه اول گل خوردیم و با نتیجه ای که رقم خورد مجازات شدیم. منصفانه است که بگوییم باید در نیمه دوم گلزنی می کردیم و نتیجه صحیح این بازی باید مساوی می شد. فوتبال همین است. واقعیت همین است و برای آنها در دور دوم آرزوی موفقیت دارم.

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد:افتخار می کنم که مربی تیم ملی هستم. بازیکنان بسیار عالی هستند. در گذشته مربی تیم هایی مانند چین، آمریکا، امارات و آفریقای جنوبی بودم و در حال حاضر بازیکنان ایران را تحسین می کنم. از بازیکنانم به خاطر تلاش برای آموزش ممنون هستم.در دنیایی که هستیم، مشکلات وجود دارد و همیشه ممکن است از منبع نامعلومی مسائلی گفته شود. اگر منبعی نامعتبر داشته باشید و اطلاعاتش را بپذیرید، این کار احمقانه بوده است! باید به این دنیایی که در آن زندگی می کنیم عادت کنیم. ما داستان های مختلفی درباره تهدیداتی که بازیکنان دریافت کرده اند، شنیده ایم. چیزی که می توانم بگویم این است که آنها به خاطر تیم خود کار می کنند. بعد از صحبت هایی که با هم داشتیم، بازیکنان شروع کردند که دوباره لبخند بزنند و متوجه شدند که ماموریتشان چیست و وقتی بازی می کنند برای کشور ایران است. خوشحالم که  مفتخر شدند که برای تیم ملی کشورشان بازی کنند.

وی درباره بازی همچنین گفت:در نیمه دوم ما واکنش بسیار عالی داشتیم. در مقابل تیمی که در کنفرانس قبلی گفته بودم که ثبات خوبی در انگلیس و ولز داشته است. نظرم را گفتم که آمریکا بسیار تیم خوبی است. آمریکا در دو بازی اول خود تیم موفقی بود و باعث تعجبم نشد که آمریکا همانطوری که مقابل ولز و انگلستان بازی کرده بود، ظاهر شد. ما فرصت ها و شانس های بهتری برای گلزنی داشتیم و این مساله رویای ما را بهم زد. هیچ شکی وجود ندارد که بازیکنان از نقطه نظر تعهد و اطمینان خاطر همه کارهای لازم در زمین فوتبال برای گلزنی را انجام دادند و به نظرم سخت نیست که ما مستحق گلزنی بودیم. در فوتبال هیچ گونه "اگری" وجود ندارد و نظر منصفانه ای بعد از باخت نیست و باید ببینیم واقعیت و حقیقت چیست. باید دفعه دیگر برگردیم و خودمان را بهتر آماده کنیم و روحیه و فکر خودمان را متوجه بازی کنیم.

سرمربی تیم ملی افزود:وقتی مقابل تیمی بازی می کنید که مثل ماشین فراری سریع است، کاری که باید انجام دهید این است که شاه راه را ببندید و فضای مانور آن ها را تقلیل دهید و همانطور که می توانستید ببینید، ما سه فرصت گلزنی هم داشتیم. در ناحیه گل این فرصت ها را مقابل آمریکا خلق کردیم اما این فوتبال است و خدای فوتبال کسانی هستند که گل می زنند و کسانی که گل نمی زنند، مجازات می شوند و حق انتخاب دیگری نیست.

وی ادامه داد: بازیکنان من فداکاری زیادی انجام دادند و از هیچ چیزی برای پیروزی دریغ نکردند و می دانیم که شرایط تمرین کردن و بازی کردن آن ها مثل بقیه تیم های ملی نیست و ما آن شرایط را نداریم. وقتی که با آن ها روزانه کار می کنم و می بینم که چقدر به کارشان علاقه دارند و می بینم که می خواهند کارشان را نشان دهند، ایران از فوتبال پشتیبانی می کند، خوشحال می شوم که ایران سهمی از این کار داشته باشد و نماینده فوتبال ایران باشم.

کی روش افزود:در سال 2014 و 2018 هم همین اتفاقات برای ما رخ داد اما زندگی جلو می رود. بازی های بعدی می آید و چیزی که باید انجام دهیم این است که منتظر مسابقات دیگر باشیم و سعی کنیم بازی های بعد را ببریم.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول