کمیته رفاهی
 

سخت ترین کار کی روش در بازی با آمریکا

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 157 ] - سه شنبه, 8 آذر 1401
سخت ترین کار کی روش در بازی با آمریکا

رسول کربکندی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد شرایط تیم ملی فوتبال کشورمان در دیدار امشب با آمریکا اظهار داشت:  تیم ملی یک بازی خیلی بد...

رسول کربکندی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد شرایط تیم ملی فوتبال کشورمان در دیدار امشب با آمریکا اظهار داشت:  تیم ملی یک بازی خیلی بد مقابل انگلیس و یک بازی خیلی خوب مقابل ولز انجام داده است. اگرچه ولز مثل انگلیس قدرتمند نبود اما تیم ما منظم تر و با برنامه تر بازی کرد. در بازی انگلیس ترکیب تیم ملی خوب نبود اما در دیدار دوم چیدمان تیم خیلی بهتر شد و در نهایت در وقت های اضافه به گل های برتری رسیدیم که این پیروزی عامل خوشحالی است.

وی با اشاره به شرایط تیم آمریکا اظهار داشت: آمریکا در بازی با انگلیس تیم خوبی نشان داد و حتی مستحق برد بود. اگر امشب مقابل ما همین گونه بازی کند کار سختی مقابل آمریکا خواهیم داشت. تیمی است که خوب پرس می کند  و بازیکنان خط هافبکش هم خیلی خوب هستند اما خوشبختانه در گلزنی خوب نیستند که امیدوارم این ایراد تیم آمریکا امشب هم پابرجا بماند.  با این حال تیم ملی ما هم بعد از برد روحیه بخش مقابل ولز و پرداخت پاداش ها و حمایت های معنوی که از ملی پوشان شد در شرایط مناسبی قرار دارد. بازی با انگلیس را هم فراموش کرده ایم و در وضعیت بسیار خوب با تیم ملی بازی می کنیم.

دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به وضعیت جدول گروه عنوان کرد: قطعا آمریکا برای برد به میدان می آید و هدفش مشخص است اما به نظرم تیم ملی فوتبال کشورمان نباید فقط به قصد مساوی گرفتن به میدان برود اگرچه روال منطقی بازی اینگونه خواهد بود  که آمریکا حمله کند و ما با ارایه یک دفاع منطقی و ضد حمله به دنبال گلزنی باشیم. امیدوارم که بتوانیم طلسم صعود نکردن تیم ملی در جام های جهانی شکسته شود و این مرتبه به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنیم.

سرمربی اسبق تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با اشاره به جنگ روانی آمریکایی ها عنوان کرد: آمریکایی ها جنگ روانی را در دو سه روز گذشته آغاز کرده اند و قصد دارند روی اعصاب ملی پوشان ما کار کنند. حذف الله از پرچم جمهوری اسلامی و کری خوانی برای ملی پوشان بخشی از این کارهای حریف بود.

کربکندی در مورد اینکه اگر جای کی روش بود از بین حسین حسینی و علیرضا بیرانوند کدام را در ترکیب اصلی قرار می داد، گفت:  یکی از سخت ترین کارهای کی روش برای بازی با آمریکا انتخاب دروازه بان اصلی است. حسینی در بازی با انگلیس در حالی که تیم بهم ریخته بود به دلیل مصدومیت بیرانوند وارد زمین شد آن هم در شرایطی که کی روش بعد از مصدومیت بیرانوند دو دستی بر سرش زد. با این حال کی روش در بازی با ولز ریسک کرد و بازهم حسینی را در ترکیب اصلی قرار داد، اگر چنین کاری نمی کرد حسینی تا مدت ها شرایط یک دروازه بان آماده را پیدا نمی کرد.  نمی دانم وضعیت بیرانوند در حال حاضر چگونه است اما قطعا او نسبت به حسینی با تجربه تر و میدان دیده تر است اما وضعیت بینی اش را نمی دانم. واقعا انتخاب دروازه بان در این بازی کار سختی است.

وی در مورد اینکه چه توصیه فنی به کی روش در آستانه بازی با آمریکا دارد اظهار داشت: بعد از باخت 6 بر 2 به انگلیس گفتم که یکی از کارهای سخت کی روش این است که تیم را از نظر روانی سامان بدهد که خیلی خوب این کار را کرد و در نشست خبری گفت بازی با انگلیس یک مسابقه دستگرمی برای ما بود و این حرف ها از نظر روانی تاثیر بسیار مثبتی روی بازیکنان دارد. اکنون هم باید چیدمان منطقی برای تیم ملی در شروع بازی انتخاب کند. در بازی با ولز در 7-8 دقیقه بعد از تعویض ها وضعیت تیم بهم ریخت. مثلا تعویض علی قلی زاده که خیلی خوب بازی می کرد باعث تعجب بود اما وقتی با تعویض ها تیم پیروز می شود همه چیز درست است و جای توجیه دارد. به نظرم کی روش در بازی با آمریکا باید تعویض هایش را با بررسی و دقت بیشتری انجام بدهد.

پایان پیام/

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول