کمیته رفاهی
 

صعود برزیل و پرتغال، شگفتی سازی نمایندگان آفریقا

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 138 ] - سه شنبه, 8 آذر 1401
صعود برزیل و پرتغال، شگفتی سازی نمایندگان آفریقا

روز نهم جام جهانی 2022 قطر با برتری تیم های ملی پرتغال، برزیل، غنا و تساوی صربستان و کامرون به پایان رسید.

، در مسابقات روز گذشته، تیم ملی کاستاریکا نتیجه ای غیرمنتظره به دست آورد و ژاپن را با یک گل شکست داد، تیم ملی مراکش با 2 گل از سد بلژیک گذشت، تیم ملی کرواسی با 4 گل کانادا را در هم کوبید و در آخرین دیدار هم مصاف تیم های ملی اسپانیا و آلمان برنده نداشت و نبرد این 2 تیم با تساوی 1-1 به پایان رسید.

روز نهم جام جهانی 2022 قطر که آخرین روز از دور دوم مرحله گروهی است، با انجام تقابل تیم های ملی کامرون و صربستان آغاز شد. مسابقه ای جذاب و تماشایی که 6 گل آن در ردوبدل شد و سهم هر کدام از تیم ها 3 گل بود تا پرگل ترین تساوی جام 22 به ثبت برسد و 2 تیم برای صعود به مرحله حذفی همچنان امیدوار بودند.

تیم های ملی کره جنوبی و غنا در دومین مسابقه امروز به مصاف هم رفتند که در نیمه نخست، غنایی ها نمایش فوق العاده ای از خود نشان دادند و توانستند با 2 گل به پیروزی برسند اما در نیمه دوم و در فاصله 3 دقیقه، کره ای ها جبران مافات کردند و بازی را به تساوی کشاندند اما محمد کودوس ستاره جوان تیم ملی غنا توانست بازی را برگرداند و گل سوم را وارد دروازه کره جنوبی کند تا آن ها با برتری 3 بر 2، شانس صعودشان به مرحله حذفی دوچندان شود و در نقطه مقابل، کره ای ها در آستانه حذف از گردونه رقابت ها قرار گیرند.

تیم ملی برزیل در سومین مسابقه امروز برابر تیم ملی سوئیس صف آرایی کرد که شاگردان تیته در غیاب نیمار، کار دشواری برای حریف اروپایی خود داشتند و سرانجام در واپسین دقایق، شوت تماشایی کاسمیرو به کمک سلسائو آمد تا تیم ملی برزیل بتواند با کسب دومین پیروزی متوالی به عنوان دومین تیم بعد از تیم ملی فرانسه به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند.

در آخرین دیدار روز نهم جام جهانی هم تیم های ملی پرتغال و اروگوئه با قضاوت علیرضا فغانی مقابل هم قرار گرفتند که پرتغالی در هر 2 نیمه نمایش بهتری از به اجرا گذاشتند و در نیمه دوم، ارسال برونو فرناندز به گل اول برای پرتغالی تبدیل شد. البته که در ابتدا گل به نام کریستیانو رونالدو به واسطه تاثیرگذاری او روی توپ ثبت شد اما در ادامه و بعد از بررسی بیشتر، گل به نام برونو فرناندز اعلام شد. فرناندز در دقیقه (2+90) هم توانست از روی نقطه پنالتی که به واسطه کمک (VAR) برای پرتغالی ها به دست آمده بود، گل دوم را وارد دروازه اروگوئه کند تا شاگردان سانتوس خیال شان از کسب پیروزی آسوده شده و بتوانند به عنوان سومین تیم راهی مرحله یک هشتم نهایی شوند.

روز دهم مسابقات جام جهانی 2022 قطر در شرایطی پیگیری می شود که مسابقات دور سوم و پایانی مرحله گروهی آغاز شده و دیدارهای گروه اول و دوم پیگیری خواهد شد. (دیدارهای هر گروه به صورت همزمان برگزار می شود)

        * هلند - اروگوئه (ساعت 18:30 به وقت تهران)

        * اکوادور - سنگال (ساعت 18:30 به وقت تهران)

        * ایران - آمریکا (ساعت 22:30 به وقت تهران)

        * ولز - انگلیس (ساعت 22:30 به وقت تهران)

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول