عزاداری

 

تحلیل آسوشیتدپرس از بازی ایران و آمریکا

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 153 ] - دوشنبه, 7 آذر 1401
تحلیل آسوشیتدپرس از بازی ایران و آمریکا

 خبرگزاری آسوشیتدپرس در مطلبی به تحلیل بازی فردای تیم ملی فوتبال آمریکا در مقابل تیم ملی کشورمان در آخرین بازی مرحله حذفی جام جهانی 2022 پرداخته و تیتر ز...

 خبرگزاری آسوشیتدپرس در مطلبی به تحلیل بازی فردای تیم ملی فوتبال آمریکا در مقابل تیم ملی کشورمان در آخرین بازی مرحله حذفی جام جهانی 2022 پرداخته و تیتر زده است: "تکلیف آمریکا در  جام جهانی روشن است: یا ایران را ببر یا به خانه برگرد".

این خبرگزاری در ادامه این مطلب نوشت: "تکلیف آمریکا روشن است؛ یا باید ایران را در مسابقه ای سیاسی در جام جهانی  شکست دهد یا به خانه برگردد."

بازیکنان تیم فعلی آمریکا به عنوان بهترین نسل فوتبال آمریکا مورد ستایش قرار گرفته اند. اما در مرحله انتخابی جام جهانی پس از کانادا و مکزیک سوم شدند و اکنون باید در آخرین بازی مرحله گروهی برنده شوند.

وستون مک کنی، هافبک این تیم گفت: "مهم ترین چیز این است که ما در آخرین بازی مقابل ایران، نتیجه سفر خود را در این تورنمنت تعیین کنیم. بنابراین کار بعدی این است که فقط با این هدف به میدان برویم که سه امتیاز مقابل ایران بگیریم.

تساوی یا باخت در این بازی باعث حذف تیم ملی آمریکا که در بازی برابر تیم ملی ولز به تساوی 1-1 و در بازی مقابل تیم ملی انگلیس به تساوی 0-0 رسید می شود. انگلیس در گروه B با چهار امتیاز در صدر گروه است و ایران با سه امتیاز در جایگاه دوم است. آمریکا با دو و ولز با یک امتیاز در رده های بعدی قرار دارند.

جیو رینا، هافبک تیم ملی آمریکا نیز تاکید کرد: "ما باید بازی را ببریم. ما واقعاً به چیز دیگری فکر نمی کنیم، فقط به سه امتیاز برسیم و سپس کارمان را ادامه دهیم.

ایران در بازی مشهور در جام جهانی 1998 فرانسه با نتیجه 2-1 آمریکا را شکست داد که باعث حذف آمریکایی ها از آن جام شد و اما متقابلا هزاران هوادار پرچم به دست تیم ملی ایران را به استقبال از تیم ملی کشورشان هنگام بازگشت اعضای تیم به خانه واداشت. در آستانه تکرار بازی دو تیم طی فردا سه شنبه، فدراسیون فوتبال آمریکا با نمایش دادن پرچم ایران برای مدتی کوتاه در شبکه های اجتماعی بدون نشان جمهوری اسلامی ایران، خشم دولت ایران را برانگیخت.

برای آمریکا، وضعیت امسال مشابه جام جهانی 2010 است، زمانی که آمریکایی ها در آخرین بازی مرحله گروهی در آستانه حذف بودند، اما لاندن دونووان با تک گل در وقت اضافه باعث پیروزی یک بر صفر برابر الجزایر و کسب جواز صعود به دور بعدی برای آمریکا شد.

استو هولدن، هافبک نیمکت نشین تیم ملی آمریکا در آن بازی که اکنون مفسر شبکه فاکس است، می گوید: "فقط امیدوارم کار را به دقیقه 90 واگذار نکنیم. شاید خیلی خوب باشد که آمریکا در ثانیه های آخر برنده شود اما من خودخواهانه می خواهم که این برد را زود رقم بزنیم و به مرحله بعد برویم زیرا این برای فشار خون من بسیار بهتر است. ”


مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول