کمیته رفاهی
 

انصاری فرد: دیدار مقابل آمریکا برای ما بسیار حساس است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 98 ] - دوشنبه, 7 آذر 1401
انصاری فرد: دیدار مقابل آمریکا برای ما بسیار حساس است

در چارچوب هفته سوم رقابت های جام جهانی 2022 قطر و در گروه B این مسابقات، دو تیم ایران و آمریکا سه شنبه شب ساعت 22:30 به وقت تهران در ورزشگاه الثمامه دوحه به م...

در چارچوب هفته سوم رقابت های جام جهانی 2022 قطر و در گروه B این مسابقات، دو تیم ایران و آمریکا سه شنبه شب ساعت 22:30 به وقت تهران در ورزشگاه الثمامه دوحه به مصاف هم می روند.


کریم انصاری فرد، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: می دانیم بازی فردا چه اهمیتی دارد و می تواند یک روز تاریخی را در تاریخ کشورمان رقم بزند. آمریکا هم شانس صعود دارد. هر چهار تیم شانس صعود دارند. قطعا بازی حساسی است. این قول را می دهم که همه بازیکنان همراه و همدل هستند. با روحیه برد وارد بازی و زمین می شویم و قطعا دعای خیر مردم عزیزمان هم پشت ما است. مطمئنیم که یک روز تاریخی دیگر را رقم می زنیم. آمریکا هم تیم قابل احترامی است. دو بازی قبل آمریکا را آنالیز کردیم. همه جوره آماده بازی هستیم؛ مانند مردم ایران که ان شاء الله دل مردم ایران شاد شود.


او در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این که کی روش بعد از باخت سنگین مقابل انگلستان هم حلقه اتحاد زد و این مساله چقدر به تیمش کمک کرد؟ گفت: دوست ندارم به بازی با انگلیس برگردم. نتیجه ای که مقابل انگلیس رقم خورد ما را هم قسم و همدل کرد. یکی از نقاط قوت تیم ملی همدل بودن و تیم بودن بود. الحمدالله با دعای خیر مردم و همدلی بازیکنان بازی با ولز را پشت سر گذاشتیم و با یک نتیجه تاریخی و خوب برای بازی با آمریکا گام بر می داریم و به هدف خودمان یعنی صعود به مرحله بعد نزدیک می شویم. قطعا پیروزی مقابل ولز انرژی و روحیه ما را بیش تر کرد و مصمم شدیم که فردا یک نتیجه خوب کسب کنیم و به مرحله بعد برویم.


انصاری فرد در واکنش به مشکلاتی که برای تیم ملی ایجاد شده و مشکلاتی که تیم ملی دارد، چقدر صعود به دور بعد برای تیم ملی مهم است؟ گفت: تمام تلاش مان این است که به مرحله بعد صعود کنیم. تمام تلاش مان شاد کردن دل مردم است. مثل همه ورزشکاران در ایران از این قاعده مستثنا نیستیم. در کنفرانس های خبری قبلی هم بازیکنان گفتند، قطعا تمام تلاش مان را می کنیم که کشورمان سربلند باشد و دل مردم شاد باشد. از هیچ کاری دریغ نمی کنیم. قطعا تمام تلاش مان را می کنیم. بیش تر و بیش تر از همیشه تلاش می کنیم که این اتفاق بیفتد.


وی درباره حس و حال و عملکرد خودش در دقایق پایانی بازی قبل با ولز گفت: واقعا اگر بخواهم ثانیه ها و لحظه های پایانی بازی را توصیف کنم، واقعا در این چندین سال چنین چیزی را تجربه نکرده بودم. تک تک بازیکنان می دانستند چه مسئولیتی روی دوش آن هاست و می دانستند چطور باید از زمین خارج شوند. به حدی لحظات تاریخی رقم خورد که خیلی سخت است به زبان بیاوریم. تصاویر گویای همه چیز بود. مهم ترین مساله این بود که توانستیم بازی را خوب شروع کنیم، ادامه دهیم و تمام کنیم. لحظات شیرین و تاریخی برای ورزش و فوتبال کشورمان بود و مبارک همه مردم ایران، ورزشکاران و همه کسانی که در این برد سهمی بودند، باشد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول