کمیته رفاهی
 

هشتگ «کی روش تایم»

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 142 ] - دوشنبه, 7 آذر 1401
هشتگ «کی روش تایم»

 یوزهای ایرانی روز جمعه در طول 90 دقیقه خود را به آب و آتش زدند تا بتوانند دروازه ولز را فرو بریزند اما این اتفاق میسر نشد ولی 9 دقیقه وقت اضافی همه معاد...

 یوزهای ایرانی روز جمعه در طول 90 دقیقه خود را به آب و آتش زدند تا بتوانند دروازه ولز را فرو بریزند اما این اتفاق میسر نشد ولی 9 دقیقه وقت اضافی همه معادلات را به سود تیم ملی ایران تغییر داد و نمایش سراسر تهاجمی ملی پوشان و در نقطه مقابل 10 نفره بودن ولزی ها باعث شد تا سد دفاعی این تیم اروپایی شکسته شود و شوت مهارنشدنی روزبه چشمی، شادی را به اردوی تیم ملی ایران آورد.

شاگردان کی روش بعد از گلزنی چشمی به حملات خود ادامه دادند و بازهم به گل رسیدند تا تیم ملی ایران با گلزنی در دقایق (8+90) و (11+90) موفق شود به اولین پیروزی خود در جام جهانی 2022 قطر دست پیدا کند و در فاصله یک قدمی صعود به مرحله حذفی قرار بگیرد. البته که رسیدن به گل های دیرهنگام یا در وقت های اضافه چندان هم برای تیم ملی با کارلوس کی روش اتفاق تازه ای نیست!

«قوچان نژاد» و تنها گلش در جام جهانی

رضا قوچان نژاد در جام جهانی 2014 تلاش زیادی کرد تا بتواند دروازه بوسنی را باز کند و تلاش های او در دقیقه 82 به بار نشست و توانست نتیجه بازی را 2 بر یک به سود حریف کند اما بلافاصله گل سوم به سود بوسنی به ثبت رسید تا امید برای کامبک شاگردان کی روش در جام جهانی مقابل بوسنی از بین برود و گل قوچان نژاد به تنها گل ایران در جام جهانی 2014 برزیل تبدیل شود.

گل به خودی تاریخی در دقیقه (4+90)

تیم ملی ایران اولین برد خود همراه با کارلوس کی روش را در ادوار جام جهانی در شرایطی به دست آورد که مسابقه تا دقیقه 90 بدون گل مساوی بود و تصور می شد ملی پوشان قرار است با نتیجه تساوی کار خود را در جام جهانی 2018 روسیه آغاز کنند اما در دقیقه (4+90) حملات یوزهای ایرانی جواب داد و ارسال احسان حاج صفی با اشتباه مدافع مراکشی همراه شد و عزیز بوحدوز دروازه خودی را فرو ریخت تا یک دستاورد تاریخی برای فوتبال ایران به دست آید.

پنالتی نجات بخش مقابل پرتغال

شاگردان کی روش در دوره قبلی جام جهانی بعد از برتری مقابل مراکش و باخت یک گله برابر اسپانیا، در آستانه قبول یک شکست دیگر مقابل پرتغال بودند که در واپسین دقایق این اتفاق رخ نداد و اعلام پنالتی به سود تیم ملی ایران باعث شد کریم انصاری فرد در دقیقه (3+90) صاحب موقعیت گلزنی شود و از روی نقطه پنالتی انصاری فرد موفق شد گل تساوی را وارد دروازه پرتغال کند تا کار ایران در جام جهانی 2018 با 4 امتیاز در مرحله گروهی به پایان برسد.

دبل تاریخی طارمی در دقیقه (100+)

ملی پوشان ایران در حالی مقابل انگلیس شکستی 6 گله را متحمل شدند که 2 گل حریف توسط مهدی طارمی پاسخ داده شد. یک بار با یک ضربه زیرطاقی تماشایی ستاره گلزن ایران دروازه انگلیسی ها را فرو ریخت و یکبار هم در دقیقه (13+90) طارمی توانست از روی نقطه پنالتی زهر خود را به انگلیسی ها بریزد و دروازه آن ها را باز کرد تا اولین دبل یک بازیکن ایرانی در تاریخ جام جهانی این گونه به ثبت برسد و در وقت های اضافی موفق شود طارمی شمار گل های خود برابر انگلیس را به 2 گل افزایش دهد.

تیم ملی ایران در ادوار جام جهانی 13 گل به ثمر رسانده که 8 گل ایران در دقیقه 80 به بعد بوده که 7 گل آن در دوره سرمربیگری کارلوس کی روش به ثبت رسیده و دیگر گل ایران در واپسین دقایق مسابقه، گل تاریخی مهدی مهدوی کیا به آمریکا بود که در جام جهانی 1998 و در دقیقه 84 به ثبت رسید.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول