عزاداری

 

روسیه در فکر ورود به فوتبال آسیا!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 143 ] - دوشنبه, 7 آذر 1401
روسیه در فکر ورود به فوتبال آسیا!

 «الکساندر دیوکوف» رئیس اتحادیه فوتبال روسیه اعلام کرد که برای برگرداندن تیم ملی این کشور به نقشه فوتبال جهان، قصد دارد آن را از زیر سایه اتحادیه فوتبال ...

 «الکساندر دیوکوف» رئیس اتحادیه فوتبال روسیه اعلام کرد که برای برگرداندن تیم ملی این کشور به نقشه فوتبال جهان، قصد دارد آن را از زیر سایه اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) خارج کند و تحت نظارت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) قرار بگیرد.

دیوکوف به خبرگزاری RIA روسیه گفت: چند ماه قبل گفتم که به انتقال تیم ملی مان به فوتبال آسیا فکر می کنم که آن موقع در حد یک فرضیه بود اما الآن می دانیم که این جابه جایی فرصتی است که می بایست آن را لحاظ کنیم.

حمله نظامی روسیه به اوکراین، فیفا و یوفا را بر آن داشت که تیم ملی این کشور را از همه رقابت های رسمی محروم کند. این تیم در ماه فوریه از بازی های پلی آف انتخابی جام جهانی 2022 کنار گذاشته شد و به دنبال آن از شرکت در لیگ ملت های اروپا نیز محروم شد. ماجرا اما به اینجا ختم نشده است و روس ها از شرکت در مرحله مقدماتی یورو 2024 نیز محروم هستند. این در حالی است که تمامی باشگاه های این کشور نیز از تمامی رقابت های باشگاهی یوفا از جمله لیگ قهرمانان، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس کنار گذاشته شده اند.

روس ها به دنبال صدور این احکام به دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) شکایت کردند اما شکایتشان رد شد و این یعنی تا زمانی که جنگشان با اوکراین ادامه داشته باشد، فوتبال آنها نیز محروم خواهد بود. به همین دلیل انتقال به AFC در دستور کار مدیران فوتبال روسیه قرار گرفته است هرچند به نظر می رسد که آنها هنوز منتظر دریافت چراغ سبزی از یوفا برای ماندن در اروپا هستند.

دیوکوف افزود: من هنوز با نمایندگان فوتبال آسیا صحبت نکرده ام چون یوفا ما را به عنوان یک عضو از خانواده فوتبال اروپا می داند. ما نمی خواهیم که با دور زدن یوفا، با AFC وارد مذاکره شویم.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول