عزاداری

 

ترس از تبانی بریتانیایی؛ آیا تساوی برای ایران بهترین نتیجه است؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 148 ] - دوشنبه, 7 آذر 1401
ترس از تبانی بریتانیایی؛ آیا تساوی برای ایران بهترین نتیجه است؟

تیم ملی در شرایط استثنایی برای صعود به مرحله حذفی جام جهانی دارد و تاکنون هیچ وقت این قدر به رسیدن به این مرحله نزدیک نبوده است. تیم ملی با 3 امتیاز در رده دو...

تیم ملی در شرایط استثنایی برای صعود به مرحله حذفی جام جهانی دارد و تاکنون هیچ وقت این قدر به رسیدن به این مرحله نزدیک نبوده است. تیم ملی با 3 امتیاز در رده دوم جای دارد و بعد از انگلیس 4 امتیازی و بالاتر از آمریکا و ولز 2 و یک امتیازی قرار گرفته است.

کسب یک امتیاز ساده ترین راه صعود به دور حذفی

با توجه به امتیاز تیم ها و برنامه روز آخر گروه B منطقی ترین مسیر صعود برای ایران به دست آوردن یک امتیاز این مسابقه است. تنها راه صعود آمریکا حریف ایران در بازی آخر گروهی، پیروزی در این مسابقه است و برای برد به زمین می آید تیم ملی هم با پیروزی در این دیدار قطعاً به مرحله بعد صعود خواهد کرد. با نتیجه تساوی سرنوشت تیم ملی منوط به دیگر بازی گروه است که انگلیس و ولز با یکدیگر روبه رو می شوند و تنها در صورت پیروزی ولز مقابل انگلیس که احتمال آن ضعیف است تیم ملی حذف خواهد شد. با این اوصاف به نظر می رسد که منطقی ترین استراتژی برای تیم ملی اولویت قرار دادن کسب حداقل امتیاز در این دیدار است کاری که در گذشته نشان داده به خوبی بلد است.

صعود انگلیس با باخت با اختلاف یک گل

هرچند که صعود انگلیس به مرحله حذفی روی کاغذ قطعی نشده ولی این تیم شانس بسیار زیادی برای راهیابی به دور بعد دارد و تنها در صورتیکه با اختلاف گل زیاد مغلوب ولز شود امکان حذف این تیم وجود دارد. باخت انگلیس با اختلاف یک گل برابر ولز نه تنها صعود انگلیس به مرحله یک هشتم نهایی را قطعی می کند بلکه شانس صعود ولز را بسیار زیاد می کند.

انگلیس و ولز هر 2 جزیی از بریتانیا محسوب می شوند. انگلیس با سایر کشورهای بریتانیا مانند اسکاتلند و ایرلند رقابت دیرینه فوتبالی دارد و تقابل با این تیم ها برای انگلیسی ها مثل دربی است ولی انگلیس و ولز دارای رابطه کاملاً حسنه ای فوتبالی هستند و شاید انگلیس با یک باخت مصلحتی خفیف مقابل ولز هم خود به مرحله بعد صعود کند و هم به صعود برادر کوچکتر خود کمک کند.

اهمیت قرار گرفتن در رتبه اول یا دوم گروه آن چیزی است که احتمال تبانی بین انگلیس و ولز را به حداقل می رساند. تیم های صعودکننده گروه B با تیم های گروه A دیدار خواهند داشت که ساعاتی قبل از بازی های این گروه مشخص می شود. انگلیس در صورت باخت برابر ولز ممکن است در رده دوم گروه جای گیرد و در آن صورت باید در مرحله یک هشتم نهایی با تیم اول گروه A که احتمال دارد تیم قدرتمند هلند باشد روبه رو شود که طبیعتا حریف دلخواهی برای شاگردان گرت ساوت گیت نخواهد بود.

360

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول