کمیته رفاهی
 

بهترین ترکیب تیم ملی مقابل آمریکا

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 127 ] - دوشنبه, 7 آذر 1401
بهترین ترکیب تیم ملی مقابل آمریکا

ناصر ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد دیدار سه شنبه شب ایران مقابل آمریکا اظهار داشت: قبل از آغاز مسابقات جام جهانی 2022 پیش بینی ک...

ناصر ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد دیدار سه شنبه شب ایران مقابل آمریکا اظهار داشت: قبل از آغاز مسابقات جام جهانی 2022 پیش بینی کرده بودم که تیم ملی کشورمان این مرتبه می تواند با 4 یا 6 امتیاز از گروهش صعود کند و اکنون خوشبختانه تقریبا این پیش بینی من در حال محقق شدن است. ما شاید با یک مساوی و 4 امتیاز هم از گروه مان صعود کنیم. البته توان شکست دادن آمریکا را هم داریم. مطمئنم بازی را به آمریکا نمی بازیم. 

وی افزود: در گروهی قرار گرفته ایم که رقیب مان سه کشور انگلیسی زبان بودند و سبک بازی هر سه تیم شباهت زیادی به هم دارد. انگلیس قدرتمندترین این تیم هاست و بعد آمریکا و سپس ولز، شیوه بازی سه تیم شباهت زیادی به هم دارد. باید خوشحال باشیم که ولز به جای اوکراین به جام جهانی صعود کرد زیرا اوکراین تیم سخت کوش تری است . 

ابراهیمی با اشاره به باخت تیم ملی در بازی نخست مقابل انگلیس اظهار داشت: در آن مسابقه متاسفانه ترکیب و سیستم خوبی از سوی کادرفنی برای تیم ملی در نظر گرفته نشده بود و در نیمه اول به همین دلیل هم بازی خوبی انجام ندادیم. دروازه بان هم روی 6 گل مقصر نبود زیرا تیم در شرایط منسجمی قرار نداشت. با این حال در بازی با ولز تیم ملی به اصل خود بازگشت و توانست با ارایه یک فوتبال زیبا و منسجم با شایستگی پیروز شود.

مربی اسبق تیم ملی در مورد شگفتی های این جام جهانی گفت: جام جهانی 2022 را می توان جام شگفتی ها دانست. دیشب دیدید که بلژیک مقابل مراکش شکست خورد، آلمان بازی را به ژاپن واگذار کرد و عربستان هم تیم آرژانتین را شکست داد. البته کاستاریکا هم تیم ژاپن را برد. برخی از این نتایج و شگفتی ها را می توان به آب و هوای شرجی کشور قطر ربط داد. کشورهای اروپایی در این آب و هوا کارشان سخت می شود و بازیکنان این تیم ها دچار افت بدنی می شوند اما کشورهای آسیایی و آفریقایی که با این وضعیت اقلیمی آشناترند مشکل کمتری دارند.

وی در مورد اینکه تصور می کند تیم ملی مقابل آمریکا کدام چهره خود را نشان بدهد چهره بازی با ولز یا انگلیس را گفت: این بستگی به کی روش دارد که چه روش و چه ترکیبی برای تیم ملی انتخاب کند. حساسیت بازی با آمریکا به مسایل غیرفوتبالی هم مربوط می شود. با این حال به نظرم بهترین ترکیب این است که میانگین سنی تیم ملی در میدان کمتر از 30 سال باشد. در آنصورت وضعیت تیم ملی در میدان بسیار بهتر خواهد شد. با این حال باید بدانید که فقط خود کی روش است که می تواند در مورد ترکیب اصلی تیم بهترین تصمیم را بگیرد و این مساله در حوزه اختیارات سرمربی تیم ملی است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول