کمیته رفاهی
 

واکنش سخنگوی فدراسیون فوتبال به اقدام آمریکایی ها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 124 ] - یکشنبه, 6 آذر 1401
واکنش سخنگوی فدراسیون فوتبال به اقدام آمریکایی ها

سیداحسان اصولی درباره شرایط تیم ملی پیش از دیدار مقابل آمریکا اظهار داشت: خداراشکر همانطور که همه در جریان هستند، تمرینات تیم ملی برگزار می شود و امروز هم تمر...

سیداحسان اصولی درباره شرایط تیم ملی پیش از دیدار مقابل آمریکا اظهار داشت: خداراشکر همانطور که همه در جریان هستند، تمرینات تیم ملی برگزار می شود و امروز هم تمرین می کنند. مجموعه تیم بسیار پرامید و پرنشاط هستند و با یک نشاط مضاعفی که از برد مقابل ولز به دست آوردند در حال آماده شدن هستند. خبر خوب هم این است که بیرانوند هم در تمرین دیروز شرکت کرد و خداراشکر آسیب دیدگی آزمون هم خیلی جدی نیست و تیم ملی در سلامت کامل برای دیدار با آمریکا آماده می شود.

وی ادامه داد: من از مردم عزیز کشورمان هم تقدیر می کنم و هم اینکه تقاضا داریم آن انرژی مثبت و دعای خیرشان را به تیم روانه کنند تا تیم ملی بتواند در بازی با آمریکا روز خوب بازی با ولز را تکرار کند. به عنوان سخنگوی فدراسیون فوتبال از بذل عنایت مقام معظم رهبری به تیم ملی فوتبال تشکر می کنیم و به نمایندگی از فدراسیون و تیم ملی فوتبال از ایشان تشکر می کنیم و دعای خیر ایشان را مسئلت می کنیم تا همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند بتوانیم چشم و دل مردم را روشن کنیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در خصوص انتشار پرچم بدون «الله» کشورمان توسط برخی صفحات مجازی آمریکایی و اینکه واکنش فدراسیون چگونه خواهد بود؟ گفت: در این دوره از مسابقات اتفاقات خارج از اصول حرفه ای که در فوتبال و قوانین و آیین نامه های برگزاری مسابقات وجود دارد، زیاد رخ داده است و از موضوع پیراهن انگلیس تا موضع کلینزمن و همین اتفاق امروز که اشاره کردید و سرمربی تیم ما باید درباره مسائلی پاسخ بدهد که از هیچ سرمربی دیگری پرسیده نمی شود و این تبعیض ها دیده می شود. نکته ای که باید به مردم بگویم این است که کادرفنی و بازیکنان ما معتقد و با ایمان هستند و هدف شان روشن است و این بازی های ناجوانمردانه رسانه ای که در حق آنها اعمال می شود با بازی درخشان در زمین جواب خواهند داد و با نتیجه ای که به دست می آید دل مردم را روشن خواهند کرد. فدراسیون هم از این باب در یک جاهایی نقض حقوق تیم ملی و مردم ایران اتفاق می افتد و براساس قوانین و آیین نامه های مورد تایید فیفا که درباره همه تیم ها اعمال می شود و اگر مشابه این رفتارها درباره تیم دیگری رخ می داد قطعا برخورد و تذکری داده می شد، قطعا فدراسیون پیگیر هست و به دنبال گرفتن حق خود و مردم است و اقداماتی را در این زمینه انجام داده و از این به بعد هم پیگیر خواهیم بود.

اصولی در پاسخ به این سوال که دلیل خاصی داشته که پاداش بازی با ولز هنوز به دست بازیکنان نرسیده است؟ خاطرنشان کرد: در حال پیگیری هستیم و منابع مورد نیاز آن فکر می کنم تا امروز تامین شود و تمام تلاش فدراسیون و خزانه داری بر این است که این موضوع قبل از بازی با آمریکا اهدا شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه میزان پاداش همان 15 هزار دلار است؟ تصریح کرد: حالا، این مصوبه ای دارد که طبق آن انجام می دهیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره سفر افرادی مثل روسای هیئت های فوتبال و ... که توسط فدراسیون فوتبال به قطر رفته اند، عنوان کرد: در تمام ادوار جام جهانی این مسئله مرسوم بوده و همواره فدراسیون فوتبال بخشی از کاروانش متشکل از مدیران، مسئولان که در این حوزه هم کمک می کنند و این اتفاق مرسومی بوده و در همان چارچوب عمل می شود و کاملا با شرایط قانونی و منطبق بر اصول حرفه ای است و بخش هواداری و حضور پررنگ کسانی که در حوزه فوتبال اثرگذار هستند در همان چارچوب است و اتفاق جدیدی نیست.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول