کمیته رفاهی
 

کارلوس کی روش؛ از برنامه پیشرفت 113 صفحه ای برای آمریکا تا هدایت ایران برای تاریخ سازی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 121 ] - یکشنبه, 6 آذر 1401
کارلوس کی روش؛ از برنامه پیشرفت 113 صفحه ای برای آمریکا تا هدایت ایران برای تاریخ سازی

وزنامه انگلیسی دیلی میل نوشته کارلوس کی روش سرمربی فعلی تیم ملی ایران، در سال 1998 ماموریتی را از جانب فدراسیون فوتبال آمریکا دریافت کرد تا یک «برنامه اقدام» ...

وزنامه انگلیسی دیلی میل نوشته کارلوس کی روش سرمربی فعلی تیم ملی ایران، در سال 1998 ماموریتی را از جانب فدراسیون فوتبال آمریکا دریافت کرد تا یک «برنامه اقدام» را تهیه کند که هدف از آن رسیدن تیم ملی آمریکا به جمع بزرگان جام جهانی باشد.

این برنامه که پروزه 2010 نام داشت و برنامه 12 ساله و 50 میلیون دلاری بود با این هدف طراحی شد که تیم ملی امریکا در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی قهرمان شود.

سونیل گولاتی رئیس فدراسیون فوتبال آمریکا در هنگام اجرای پروژه گفته بود کی روش درباره فوتبال آمریکا شناخت دارد و دید مستقلی به ما می دهد. او در سال 1996 در تیم مترو استارز مربیگری کرده است. او چند زبان دنیا را بلد است و به صورت جدی در پروژه پیشرفت بازیکنان جوان در پرتغال بوده است. او درسطح حرفه ای در پرتغال، ژاپن و آمریکا مربیگری کرده و یک فرد با تجربه برای نگاه به دورنمای کلی و ارائه نظرات و تفکرات خود به ماست.

طرح اولیه کی روش برای تغییر شامل نوسازی مربیگری و سیستم پیشرفت بازیکنان جوان، ایحاد یک دپارتمان فنی، ایجاد یک شبکه از 99 مربی در سطح ملی، منطقه ای و ایالتی، افزایش سطح آموزش مربیان و ایجاد یک لیگ زیر 19 سال در سطح ملی بود.

دیلی میل در ادامه نوشته است: این حرف درستی است که بگوییم زمانی که آمریکا کارزار خود در جام جهانی آفریقای جنوبی مقابل انگلیس را آغاز کرد پروژه 2010 هم شکست خورد. آمریکا در این تورنمنت با اینکه با انگلیس یک بر یک مساوی و از گروه خود هم صعود کرد اما در اولین بازی دور حذفی مغلوب غنا و حذف شد.

رسانه انگلیسی نوشته با این حال این پروهژه اتلاف وقت نبود بلکه دیر شکوفا شد و تیم ملی آمریکا در جام جهانی 2022 با بازیکنان جوان و با انگیزه خود نشانه هایی از آینده درخشان خود را بروز داده است.

دیلی میل نوشته مردی که برنامه پیشرفت برای آمریکایی ها نوشته حالا تیمی را هدایت می کند که مقابل صعود آمریکا به دور بعد ایستاده است. تیم گرت برهالتر پس از دو تساوی مقابل والز و انگلیس باید ایران را شکست دهد تا به مرحله بعد صعود کند.

جالب است که آمریکا در همان سالی که پروژه 2010 کلید خورد مقابل ایران قرار گرفت و 2 بر یک شکست خورد، اتفاقی نویدبخش برای بازی سه شنبه نیست.

فارس

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول