کمیته رفاهی
 

آزمون: مصدومیتم جدی نیست به امریکا می رسم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 132 ] - یکشنبه, 6 آذر 1401
آزمون: مصدومیتم جدی نیست به امریکا می رسم

بازی ایران - ولز به قدری پرفشار بود که باعث شد تا برخی از بازیکنان تیم ملی با مصدومیت مواجه شوند و نتوانند تا پایان در زمین بمانند. یکی از دلایل این آسیب دیدگ...

بازی ایران - ولز به قدری پرفشار بود که باعث شد تا برخی از بازیکنان تیم ملی با مصدومیت مواجه شوند و نتوانند تا پایان در زمین بمانند. یکی از دلایل این آسیب دیدگی ها، بازی سراسر هجومی ایران و همچنین پرس شدیدی بود که شاگردان کی روش در زمین انجام دادند و بیش از 90 دقیقه بازیکنان ولز را تحت فشار قرار دادند. به عنوان نمونه، سردار آزمون بارها سعی کرد خط آفساید حریف را بشکند و از دام مدافعان ولز فرار کند و خودش را در موقعیت قرار بدهد. همین فرارهای مداوم و دوندگی بی امان برای حضور در موقعیت گلزنی باعث شد تا آزمون در اواسط نیمه دوم آسیب ببیند و از زمین خارج شود.
نکته دیگر درباره آزمون این بود که او در نیمه اول و با توجه به پست بازی و همچنین آفتابی که بر زمین ولز می تابید، تنها بازیکن ایران بود که زیر نور شدید حضور داشت و همین موضوع هم در خستگی و مصدومیت آزمون نقش ویژه ای داشت. با این حال سردار وقتی از زمین هم خارج شد و جای خود را به کریم انصاری فرد داد، در شادی گل ها و خوشحالی بعد از پیروزی شرکت کرد و برای دقایقی هم که شده آسیب دیدگی را از یاد برد. مصدومیتی که همه را نگران کرد که مبادا دوباره پای چپ او با مشکل مواجه شده.
سردار وقتی آسیب هم دید برای کمک به تیم ملی در زمین ماند و همین موضوع باعث شد تا حضور کریم انصاری فرد در زمین کمی با تأخیر مواجه شود. کی روش اما برای اینکه درباره مهاجم بایرلورکوزن و تیم ملی ریسک نکند، او را در 20 دقیقه پایانی تعویض کرد تا مبادا آسیب دیدگی او تشدید شود و برای بازی مقابل امریکا دست کادرفنی در حنا بماند. آزمون اما بعد از پیروزی ایران تأکید کرد که مصدومیتش جدی نیست و به بازی مقابل امریکا می رسد.
این خبر خوشی برای تیم ملی است. بخصوص که ایران برای بازی با امریکا می تواند احتمالاً با کسب یک تساوی به مرحله دوم صعود کند و برای نخستین بار این افتخار را در تاریخ فوتبال رقم بزند. به همین دلیل سردار هم انگیزه فراوانی برای درخشش برابر امریکا در بازی سوم ایران در جام جهانی 2022 دارد. جایی که همه از او انتظار دارند تا طلسم تیر دروازه را بشکند و این بار تور دروازه امریکا را به لرزه در بیاورد. سردار مقابل انگلیس و ولز دو بار با بدشانسی تیر دروازه رقبا را به لرزه در آورد و نتوانست نام خود را به عنوان گلزن تیم ملی در این تورنمنت مهم در تاریخ بنویسد.
آزمون که بعد از تعویض، جلوی نیمکت ایران کنار کی روش ایستاده بود، پس از گل رضاییان لپ های کی روش را کشید و بعد از سوت پایان هم روی دوش این سرمربی پرید تا تصاویر جالبی ثبت شود. او که شادی گل ویژه ای همراه با کارلوس کی روش داشت در این مورد هم صحبت جالبی انجام می دهد: «نشان دادیم در تیم ملی همه چیز خوب است. ما کی روش را خیلی دوست داریم.»
با توجه به شرایطی که وجود دارد و همدلی خاصی که در تیم ملی به وجود آمده، می توانیم به شکست امریکا و صعود از مرحله گروهی جام جهانی 2022 امیدوار باشیم. بخصوص که تمام بازیکنان آماده اند و مترصد فرصتی هستند تا تاریخ سازی کنند و برای نخستین بار به مرحله یک هشتم این تورنمنت سنگین، پرفشار و مهم
صعود کنند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول