رویایی نزدیک تر از همه تاریخ؛ یوزهای ایرانی در مرحله حذفی؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 164 ] - یکشنبه, 6 آذر 1401
رویایی نزدیک تر از همه تاریخ؛ یوزهای ایرانی در مرحله حذفی؟

شاگردان کارلوس کی روش روز گذشته موفق شدند شگفتی بزرگ را به ارمغان بیاورند و بعد از شکست 6 گله و غافلگیرانه مقابل تیم ملی انگلیس، تیم ملی ایران بازگشت شکوهمندا...

شاگردان کارلوس کی روش روز گذشته موفق شدند شگفتی بزرگ را به ارمغان بیاورند و بعد از شکست 6 گله و غافلگیرانه مقابل تیم ملی انگلیس، تیم ملی ایران بازگشت شکوهمندانه ای به جام جهانی 2022 قطر داشت و با گل های دیرهنگام روزبه چشمی و رامین رضاییان، بردی تاریخی برای فوتبال ایران به دست آمد که شاگردان کی روش را در یک قدمی صعود به مرحله حذفی قرار داد تا رویای 44 ساله فوتبال ایران در آستانه محقق شدن قرار گیرد!

بازهم کار به روز آخر کشیده شد

ملی پوشان فوتبال ایران اگر روز گذشته مقابل ولز مغلوب می شدند، دیگر هیچ شانسی برای صعود به مرحله حذفی نداشتند و باید در دیداری تشریفاتی در آخرین گام برابر تیم ملی آمریکا به میدان می رفتند اما خاطره تلخ جام جهانی 2006 که کار شاگردان برانکو ایوانکوویچ در پایان دور دوم مسابقات مرحله گروهی مشخص شد، مجدداً تکرار نشد و به مانند سایر دوره های حضور ایران در جام جهانی، بازهم در روز پایانی سرنوشت صعود یا عدم صعود ملی پوشان به مرحله حذفی مشخص خواهد شد.

نزدیک ترین فاصله به صعود در طولِ تاریخ!

تیم ملی ایران هیچگاه در ادوار جام جهانی این فرصت را نداشته تا بتواند با یک تساوی در بازی پایانی به مرحله حذفی صعود کند اما حالا این فرصت برای شاگردان کارلوس کی روش فراهم آمده تا بتوانند تا متوقف کردن تیم ملی آمریکا در بازی پایانی و البته پیروزی تیم ملی انگلیس در بازی همزمان مقابل ولز یا ثبت نتیجه تساوی در دوئل آن 2 تیم، به عنوان تیم دوم گروه به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند!

شانس سرگروهی هم داریم

شاگردان کارلوس کی روش نه تنها این فرصت را دارند که به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند، بلکه با توجه به تساوی شب گذشته تیم های ملی انگلیس و آمریکا این فرصت برای ملی پوشان فوتبال ایران به دست آمده تا آن ها بتوانند با صدرنشینی در گروه دوم مسابقات به مرحله حذفی بروند.

تیم ملی ایران برای صدرنشینی باید در دیدار آخرین خود مقابل آمریکا به پیروزی برسد و در دیدار همزمان، تیم ملی انگلیس نتواند ولز را از پیش بردارد و مصاف آن ها با تساوی و یا برد ولز به پایان برسد، در این حالت ایران به عنوان صدرنشین گروه دوم راهی مرحله حذفی خواهد شد و تیم ملی انگلیس هم به عنوان تیم دوم گروه جواز حضور در مرحله یک هشتم نهایی را به دست می آورد.

حالتی که دوست نداریم به آن فکر کنیم!

تیم ملی آمریکا با تساوی ارزشمند شب گذشته مقابل انگلیس توانست در جدول رده بندی گروه دوم، 2 امتیازی شود و پایین تر از ایران در رتبه سوم قرار گیرد. شاگردان گرگ برهالتر این فرصت را دارند تا با کسب پیروزی در بازی پایانی مقابل ایران بتوانند به مرحله حذفی صعود کنند. ملی پوشان فوتبال ایران در 2 صورت شانسی برای حضور در مرحله حذفی ندارند، شکست مقابل آمریکا یا توقف برابر این تیم و شگفتی سازی تیم ملی ولز برابر انگلیس و برد آن ها در مسابقه پایانی که تحقق هر کدام از این حالت ها می تواند به رویای ایرانی ها در جام جهانی پایان بدهد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول