کمیته رفاهی
 

نتایج مسابقات روز ششم و برنامه دیدارهای امروز جام جهانی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 163 ] - یکشنبه, 6 آذر 1401
نتایج مسابقات روز ششم و برنامه دیدارهای امروز جام جهانی

دور دوم مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر روز گذشته در شرایطی آغاز شد که خبری از تعیین سرنوشت تیم های صعودکننده به مرحله حذفی نبود، آن هم در شرایطی که تصور می شد...

دور دوم مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر روز گذشته در شرایطی آغاز شد که خبری از تعیین سرنوشت تیم های صعودکننده به مرحله حذفی نبود، آن هم در شرایطی که تصور می شد تیم های ملی هلند و انگلیس بتوانند صعودشان به مرحله حذفی را قطعی کنند اما با توقف برابر تیم های ملی اکوادور و آمریکا، تعیین سرنوشت این 2 تیم مدعی به روز پایانی موکول شد. برد 2 گله تیم ملی ایران مقابل ولز و شکست 3 بر یک قطر برابر سنگال که باعث حذف زودهنگام تیم میزبان از گردونه رقابت ها شد، از جمله نتایج مهم روز پنجم جام جهانی 2022 قطر بود.

تیم های ملی تونس و استرالیا در نخستین بازی روز ششم جام جهانی 2022 قطر به مصاف هم رفتند که شاگردان گراهام آرنولد موفق شدند با یک گل به پیروزی برسند و اولین برد خود در جام جهانی 2022 را جشن بگیرند و شانس شان برای صعود به مرحله حذفی دوچندان شود. بعد از اتمام این مسابقه، نوبت به برگزاری تقابل تیم های ملی لهستان و عربستان رسید، مسابقه ای که در آن تیم ملی عربستان می توانست با کسب پیروزی به مرحله حذفی صعود کند و اولین تیم صعودکننده به جمع 16 تیم برتر جام جهانی 2022 لقب گیرد اما شاگردان رنار در کسب نتیجه ناموفق بودند و لهستانی ها با درخشش روبرت لواندوفسکی موفق شدند با نتیجه 2 صفر از سد تیم ملی عربستان بگذرند.

تیم های ملی فرانسه و دانمارک از ساعت 19:30 به مصاف هم رفتند که در یک بازی جذاب و پر افت وخیز، شاگردان دیدیه دشان با درخشش کیلیان امباپه موفق شدند با نتیجه 2 بر یک از سد تیم ملی دانمارک بگذرند تا با 6 امتیاز صدر جدول گروه چهارم جام جهانی را از آن خود کنند و به عنوان نخستین تیم به مرحله حذفی رقابت ها صعود نمایند.

در آخرین مسابقه روز ششم جام جهانی 2022 از ساعت 22:30 تیم ملی آرژانتین برابر تیم ملی مکزیک صف آرایی کرد که در شب درخشش لیونل مسی، شاگردان لیونل اسکالونی موفق شدند حریف سختکوش خود را شکست بدهند. مسی برای دومین مسابقه متوالی موفق به گلزنی برای تیمش شد و او همچنین امشب یک گل هم برای آرژانتین ساخت تا شب فوق العاده ای را سپری کند و آرژانتین را بعد از شکست غیرمنتظره مقابل عربستان، مجدداً امیدوار به صعود از مرحله گروهی نماید.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول