کمیته رفاهی
 

پاسخ تند کی روش خطاب به کلینزمن

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 215 ] - یکشنبه, 6 آذر 1401
پاسخ تند کی روش خطاب به کلینزمن

  کارلوس کی روش  با انتشار یک پست اینستاگرامی که کلیزمن را در ابتدای مسابقه ایران – آلمان در جام جهانی 1998 فرانسه در حال رد و بدل پرچم با احمدرضا ع...

 کارلوس کی روش با انتشار یک پست اینستاگرامی که کلیزمن را در ابتدای مسابقه ایران – آلمان در جام جهانی 1998 فرانسه در حال رد و بدل پرچم با احمدرضا عابدزاده نشان می دهد، در پاسخ به صحبت های کلینزمن که طبیعت فوتبال ملی ایران را سخت گیرانه، پرخطا، معترض و خشن توصیف کرده بود با همان لحن منحصربفرد از وی انتقاد کرد که بدون شناخت از شخصیت وی (کی روش) او را زیر سوال برده است.

نوشته کی روش با این جمله آغاز می شود:
" یورگن عزیز تو پیش قدم شدی که مرا کارلوس صدا کنی و من فکر می کنم که اشکالی نداشته باشد که تو را یورگن خطاب کنم...

بدون اینکه حتی مرا شخصا بشناسی شخصیت من را با غرور همیشگی خودت قضاوت کردی.

هیچ اهمیتی ندارد که من چقدر برای عملکرد تو در زمین فوتبال می توانم احترام قائل باشم. آن سخنانت در فرهنگ ایران، تیم ملی ایران و بازیکنان من مایه شرمساری در فوتبال است. هیچ کس نمی تواند اتحاد ما را دچار تزلزل کند چون این موضوعات در سطح ما نیست.

اما حتی با این حرف ها ما دوست داریم تو را دعوت کنیم به عنوان مهمان در کمپ تیم ملی حضور پیدا کنی و با بازیکنان ایران ارتباط بگیری و از آنها درباره کشورشان، مردم ایران، شعر و هنر و ریاضیات و جبر و تمدن هزاران ساله ایران بیاموزی و همچنین از بازیکنان ما بشنوی که چقدر فوتبال را دوست دارند و برای آن احترام قائلند.

گروه مطالعات فنی فیفا شامل پاسکال زوبر بوهلر، فرید موندراگون، یورگن کلینزمن، آرسن ونگر، چا دو ری، ساندی اولیسه و آلبروتو زاکرونی است.

کی روش در این پست آتشین جملات خود را اینچنین پی می گیرد: ما متوجه ایم که به عنوان آمریکایی  - آلمانی حمایت خود را از ما دریغ کرده ای. مشکلی نیست.

و با وجود اظهارات اشاره های توهین آمیزت در بی بی سی که تلاش کرده ای زحمات، فداکاری و مهارت ما را زیر سوال ببری به تو قول می دهیم بدون آنکه قضاوتی درباره فرهنگ، ریشه و سابقه تو داشته باشیم همواره از حضورت در جمع خود استقبال کنیم.

در عین حال تمام نگاه ما متوجه این نکته است تا از تصمیم فیفا در ارتباط با پست سازمانی تو به عنوان عضوی از کمیته فنی جام جهانی قطر 2022 باخبر شویم. چرا که به طور واضح انتظار ما از تو این است که پیش از بازدیدت از کمپ ما از سمت خود استعفا داده باشی.
کارلوس

( کی روش احتمالا به این دلیل از تصویر یورگن کلینزمن در بازی مقابل ایران در جام جهانی 98 استفاده کرده که هواداران فوتبال ایران خاطره خوبی از شادی گل بیش از اندازه مهاجم اسبق آلمان پس از به ثمر رساندن دومین گل این تیم و تکاندن تور ایران ندارند.)

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول