کمیته رفاهی
 

جام جهانی زیر سایه سیاست :وحدت؛ رمز پیروزی وموفقیت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 222 ] - شنبه, 5 آذر 1401
جام جهانی زیر سایه سیاست :وحدت؛ رمز پیروزی وموفقیت

*محمدرضا تهرانی* (ریاست هیئت مدیره جمعیت حامیان هواداران فوتبال وتیمهای ملی) با درنگ کوتاهی از روزهای گذشته جام جهانی فوتبال 2022 قطر به این واقعیت می رسیم که...


*محمدرضا تهرانی* 
(ریاست هیئت مدیره جمعیت حامیان هواداران فوتبال وتیمهای ملی)
با درنگ کوتاهی از روزهای گذشته جام جهانی فوتبال 2022 قطر به این واقعیت می رسیم که هیچ عرصه ای به اندازه ورزش آلوده به سیاست نیست وشعار جدایی ورزش از سیاست شعاری توخالی و پوچ است!
با نزدیک شدن به زمان این رویداد بزرگ جهانی رسانه های غربی- صهیونیستی به پرچمداری شبکه های ماهواره ای فارسی زبان معاند بی.بی.سی،ایران نشنال و.... تصاویر ناخوشایندی از حوادث و اغتشاشات اخیر کشور در ذهن ما ایجاد کردند ودر این راستا شایعاتی مبنی بر اخراج تیم ملی فوتبال کشورمان از جام جهانی قطر منتشر کردند ودولت هایشان هم به این مساله دامن زدند ،اما با تمام این تلاش های مذبوحانه نتوانستند مانع حضور تیم ملی جمهوری اسلامی ایران ازاین مسابقات شوند.
پس از شکست مفتضحانه این پروژه شوم، مجددا رسانه های معارض و معاند غربی- صهیونیستی و گردانندگان آن کمپین گستاخانه پروژه تحریم سرود ملی کشورمان را در دستور کار خود قرار داده اند! وتوجیه بی شرمانه آنان این بود که خواندن سرود باعث تقویت روحیه واعتماد به نفس بیشتری شده وسبب ایجاد شادی وهمبستگی ملی خواهد شد و در چنین اوضاع و احوالی نباید به آن ها اجازه خواندن سرود واین خوشحالی راداد! بنابراین با همه توان روی ناامید کردن بازیکنان و علاقه مندان ورزش متمرکز شدند.
علت تاثیر این ترفند ناجوانمردانه دشمن در بازی نخست برابر انگلیس به دلیل ضعف درونی ما بود! متاسفانه در این بین تعدادی به ظاهر روشنفکر، هنرمند وبرخی ورزشکار و مربی فریب خورده وقتی که دیدنددشمن دنبال عملیات روانی والقای ناامیدی وسلب آرامش تیمی از ملی پوشان کشورمان در مسابقات مهمی مثل جام جهانی هستند با آنان هم صدا شدند و همراهی کردند! 
معارضان و معاندان از این شکاف و ضعف های داخلی ما برای تأثیرگذاری تحریم سرود تیم ملی در فکر وذهن بازیکنان بهره برداری کردند وبه اهداف شوم و پلید خود رسیدندواین در حالی است که هیچ کشوری باهر بهانه ای سرود ملی کشور خود را تحریم نمی کند.
ملی پوشان فوتبال کشورمان وقتی دیدند که مردم ما باختن و شکست های سنگین در صحنه های جهانی را می توانند تحمل کنند، اما بی تفاوتی و بی توجهی به هويت ملی و
تاریخی خود را هرگز وبه هیچ وجه تحمل نخواهند کرد ، در بازی دوم برابر ولز از حالت انفعالی وبی اراده گی خارج شدند وبا وحدت و همدلی سرود پر افتخار کشورشان را خواندند و نتیجه این همدلی را به خوبی دیدندو توانستند بهترین نتیجه تاریخی را هم در جام جهانی رقم بزنند!
مسولین ورزش و فوتبال کشورمان باید بدانند: فوتبال درایران نه یک مقوله ورزشی بلکه یک حقیقت هويت بخش ، غیرت آور وشادی بخش است، بنابراین باید با یک برنامه مشخص وبرخورد قاطع و هوشمندانه برای ایران قوی بهره گرفت.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول