سرمربی آمریکا: بازی با ایران به خاطر اهمیت صعود حساس خواهد شد، نه سیاست!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 251 ] - شنبه, 5 آذر 1401
سرمربی آمریکا: بازی با ایران به خاطر اهمیت صعود حساس خواهد شد، نه سیاست!

، گرگ برهالتر که شاگردانش در دور بازی اول خود از گروه B  جام جهانی 2022   قطر، دو تساوی مقابل تیم های ولز و انگلیس به دست آورده اند، در خصوص با...

، گرگ برهالتر که شاگردانش در دور بازی اول خود از گروه B جام جهانی 2022  قطر، دو تساوی مقابل تیم های ولز و انگلیس به دست آورده اند، در خصوص بازی بعدی تیمش که روز سه شنبه مقابل ایران خواهد بود، اظهار داشت: من در سه کشور مختلف بازی کرده ام و در سوئد مربیگری کرده ام و چیزی که در مورد فوتبال وجود دارد این است که ما با افراد مختلف از سراسر جهان ملاقات می کنیم و به واسطه عشق مشترک مان به این ورزش است که با هم متحد می شویم. من تصور می کنم که این بازی به دلیل این واقعیت که هر دو تیم می خواهند به دور بعد صعود کنند، به شدت حساس و  رقابتی خواهد شد، نه به دلیل سیاست یا روابط بین دو کشور! ما فوتبالیست هستیم و می خواهیم رقابت کنیم و بازیکنان روز سه شنبه با هم رقابت خواهند کرد، همین و بس!


سرمربی آمریکا با اشاره به اینکه بازی با ایران همانند یک بازی مرحله حذفی برای تیمش خواهد بود، صحبت های خود را اینطور ادامه داد: یا ما برنده این بازی می شویم یا از جام جهانی خارج می شویم و این تمرکز ما برای آماده سازی تیم خواهد بود اما بیشتر از همه ما باید قدرتی که ایران با بازی اش به ارمغان می آورد را درک کنیم. اگر می خواهیم فرصتی برای صعود داشته باشیم، باید برای تقابل با ایران آماده باشیم. هر باری که در جام جهانی هستید و در بازی آخر سرنوشت دست خودتان است، این چیز بسیار خوبی است.

تیم های ملی فوتبال ایران و آمریکا در حالی روز سه شنبه (ساعت 22:30 به وقت تهران) در آخرین بازی خود در گروه B جام جهانی و در ورزشگاه الثمامه به مصاف هم می روند که ایران در حال حاضر با سه امتیاز در رده دوم جدول رده بندی این گروه و پشت سر انگلیس چهار امتیازی است. تیم های آمریکا و ولز هم به ترتیب با 2 و یک امتیاز رتبه های بعدی را در اختیار دارند.

جام جهانی 2022 قطر , جام جهانی قطر , ایران در جام جهانی 2022 قطر , تیم ملی فوتبال آمریکا , تیم ملی فوتبال ایران ,

دو تیم ایران و آمریکا پیش از این یک بار در تاریخ رقابت های جام جهانی به مصاف هم رفته اند که تیم ملی در آن بازی و در جام جهانی 1998 فرانسه موفق شد آمریکا را با نتیجه 2 بر یک شکست دهد؛ دیداری که از آن با عناوینی همچون «بازی قرن»، «مادر تمامی بازی ها» و «سیاسی ترین بازی تاریخ» یاد شده است.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول