کمیته رفاهی
 

گل20 یاردی چشمی جام جهانی را برای ولز تمام کرد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 137 ] - جمعه, 4 آذر 1401
گل20 یاردی چشمی جام جهانی را برای ولز تمام کرد

سایت خبری بی بی سی اسپورت  انگلیس  در واکنش به پیروزی  تیم ملی فوتبال ایران  و ولز نوشت: اولین جام جهانی ولز در 64 سال گذشته، پس از شکستی ...

سایت خبری بی بی سی اسپورت انگلیس در واکنش به پیروزی تیم ملی فوتبال ایران و ولز نوشت: اولین جام جهانی ولز در 64 سال گذشته، پس از شکستی دلخراش ، اما مستحق مقابل تیم ملی فوتبال ایران در قطر، از جام جهانی 2022 خداحافظی کرد. 

روزبه چشمی بازیکن تعویضی تیم ملی فوتبال ایران با گل 20 یاردی خود در وقت های اضافه باعث شد تا تیم ملی ایرا روحیه بگیرد و بازی را به نفع خود جلو ببرد. پس از آن رامین رضاییان با یک ضد حمله کار ولز را تمام کرد تا ایران برای اولین بار در تاریخ جام جهانی به صعود از مرحله گروهی امیدوار بماند.

ولز بازی را بد شروع کرد و این VAR بود که گل علی قلی زاده را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد. همین موضوع باعث شد تا ایران روحیه تهاجمی خود را حفظ کند.

در یکی از پرشورترین فضاهای جام جهانی، بازیکنان ایران این بار سرود خود را خواندند و همین موضوع باعث شد تا تماشاگران هم با ملی پوشان ایران با خواندن سرود ملی خود گریه کنند.

شاگردان کارلوس کی روش از سوی تماشاگران ایرانی حاضر در ورزشگاه احمد بن علی پرشور مورد تشویق قرار گرفتند، اما در ابتدای نیمه دوم بسیار بد شانس بودند که ضربات سردار آزمون و قلی زاده هر دو در عرض چند ثانیه به تیرک دروازه ولز اصابت کردند.

ولز در نیمه دوم کاملاً متلاشی شده بود و در حالی که آنها در جستجوی گل پیروزی در نیمه دوم بودند، اما یک ارسال بلند به عمق دفاع ولز باعث شد تا دروازه بان تیم ملی ولز روی مهدی طارمی خطا کند. خطای وین هنسی روی مهدی طارمی داور را مجاب کرد تا صحنه برخورد 2 بازیکن را از تلویزیون VAR مورد بررسی قرار دهد. پس از بررسی صحنه داور بازی وین هنسی دروازه بان ولز را اخراج کرد تا مهر سرنوشت ولز در جام جهانی در همین بازی زده شود. 

 مردان رابرت پیج به همان اندازه که مقابل آمریکا خوب بودند در این دیدار دچار از هم گسیختگی شدند، ایران با توجه به شکست 6 بر 2 مقابل انگلیس اصلا قابل پیش بینی نبود و کاملاً شایسته این برد بودند چرا که از جان برای پیروزی در این بازی مایه گذاشتند و با جاه طلبی برای صعود به مرحله بعد مقابل ولز به پیروزی رسیدند.

اساس عملکرد تیم های گروه B تاکنون در قطر، اولین جام جهانی ولز در 64 سال اخیر پس از شکست مقابل ایران در مرحله گروهی به پایان رسید.

پایان پیام/

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول