کمیته رفاهی
 

کی روش: دیدار با ولز فرصتی برای بازگشت ایران به جام جهانی بود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 192 ] - جمعه, 4 آذر 1401
کی روش: دیدار با ولز فرصتی برای بازگشت ایران به جام جهانی بود

 کارلوس کی روش پس از برد  تیم ملی فوتبال ایران  مقابل ولز در نشست خبری اظهار داشت: تیم ما عملکرد خوبی داشت.اما گل های مسابقه در پایان کار به ثم...

 کارلوس کی روش پس از برد تیم ملی فوتبال ایران مقابل ولز در نشست خبری اظهار داشت: تیم ما عملکرد خوبی داشت.اما گل های مسابقه در پایان کار به ثمر رسید. در بازی اول فشارهای زیادی بود که اگر نبود قطعا آن نتیجه را نمی گرفتیم. این آغاز کار ما است و  تیم ملی نمایش فوق العاده ای داشت.

*ایران نشان داد که شخصیت دارد

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه می توانید از گروه صعود کنید و مقابل تیم آمریکا نتیجه خواهید گرفت، گفت: تیم ما نشان داد که شخصیت دارد و این ویژگی تیم ماست. وحدت و همبستگی در تیم ما مشاهده شد و به ریشه های خودمان بازگشتیم. بعد از بازی اول لازم بود که به شرایط خوب گذشته برگردیم و امور دیگر را از فوتبال مان پاک کنیم و از شکست بازی اول فارغ شویم.

*در بازی اول غرورمان خدشه دار شد و فرصتی بود تا برگردیم

وی افزود: به بازیکنانم گفتم که در فوتبال گاهی برنده می شوید و گاهی می بازید و کرامت تان زیر سوال می رود در بازی اول غرورمان خدشه دار شد و فرصتی بود تا برگردیم. لازم بود بر روی زخم های خودمان مرهم بگذاریم. به دنبال کسب اعتبار بودیم. طبیعی است که کار ساده ای نبود. مقابل ولز خوب بازی کردیم و شایسته پیروزی بودیم اگرچه ولز هم تیم مشکل و حریف خطرناکی بود. نوع بازی اش هم خطرناک و سریع بود. سعی کردیم بازی را کنترل کنیم فرصت گلزنی هم برای خودمان ایجاد کردیم باید گل های بیشتری هم به حریف می زدیم. در پایان توانستیم به پیروزی برسیم و دو گل هم بزنیم. با این حال به مسیر درست ادامه دادیم. ما پیروز شدیم و سه امتیاز را گرفتیم اما معنایش این نیست که کار به پایان رسیده است. 

*می توانستیم به ولز گل های بیشتری برنیم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: هنوز در این گروه فضا برای همه باز است و بازی آخر هم ممکن است تیم ها شانس صعود داشته باشند. باید ببینیم در پایان چه اتفاقی خواهد افتاد. گاهی اوقات نتایج آخر سر به دست می آید. فکر می کنم نتیجه مناسبی داشتیم و شایسته برد بودیم. خیلی بهتر از تیم مقابل بازی کردیم و دو گل زدیم. البته می توانستیم گل های بیشتری هم بزنیم. 

* آنقدر خوب نشان دادیم که می توانیم به دور بعد صعود کنیم

کی روش در مورد اینکه در پایان این مسابقه جمع بندی شما از شرایط بازی چگونه است و شاید نخواهید در مورد بحث های سیاسی جواب بدهید، عنوان کرد: ما توانستیم از شرایط سخت برگردیم و هیچکس هم علاقه مند نیست بازنده شود. وقتی با اختلاف گل به انگلیس بازنده می شوید وضعیت سختی ایجاد می شود. یک بازی دیگر پیش رو داریم همانطور که در نشست خبری قبل از بازی هم گفتم ما بعد از باخت به انگلیس فرصت داشتیم بازی را صفر بر صفر شروع کنیم و با موفقیت به پایان برسانیم. بعد از باخت اول بازی دوم را به خوبی بردیم. در بازی های قبل از جام جهانی هم برد داشتیم و هم باخت. امروز آنقدر خوب نشان دادیم که بتوانیم به دور بعد هم صعود کنیم. بنابراین از امروز برای بازی با آمریکا آماده می شویم. 

*این برد را به مردم ایران هدیه می کنیم

وی افزود: برای بازی با آمریکا با استراحتی خوب شروع می کنیم و مسائل دیگر را کنار می گذاریم و این پیروزی را به مردم ایران هدیه کنیم. برد امروز هدیه ای بود به طرفداران و همه ایران. با نام ایران خوشحال تریم و پیروز شدیم. امروز ولز هم تلاش کرد و هوداران شان این تیم را حمایت کردند و یک روز خوب برای فوتبال بود.

* امروز احساس کردم در یک بازی واقعی هستم

کی روش درباره بازگشت به مسیر پیروزی گفت: این برد خیلی مهم بود. من سال ها در فوتبال بودم و امروز احساس کردم در یک بازی واقعی هستم. نود دقیقه لذت و خوشحالی برای دو تیم شاهد بودیم. تیم ولز دیوار قرمز نامیده می شود و لازم بود هواداران خودمان را ببینیم. باید تبریک بگویم. نود دقیقه لذت را تماشا کردیم. به عنوان ایران خوشحال هستیم. فکر می کنم طرفداران تیم ولز هم به تیم خودشان افتخار می کنند چرا که تلاش کردند فوتبال را ببرند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول