عزاداری

 

کی روش: ایرانی ها مردمانی مودب، محترم و تحصیل کرده هستند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 156 ] - جمعه, 4 آذر 1401
کی روش: ایرانی ها مردمانی مودب، محترم و تحصیل کرده هستند

خبرنگار به کی روش گفت شما چند ماهی است که تحت شدیدترین فشار رسانه ای هستید و من به احترام شما ایستاده سوالم را می پرسم. جام جهانی بهترین فرصت برای معرفی کشوره...

خبرنگار به کی روش گفت شما چند ماهی است که تحت شدیدترین فشار رسانه ای هستید و من به احترام شما ایستاده سوالم را می پرسم. جام جهانی بهترین فرصت برای معرفی کشورهاست اما این فرصت توسط برخی رسانه ها از ایران دریغ شده. اگر بخواهید از این فرصت استفاده کنید که فرهنگ مردم ایران را به مردم دنیا معرفی کنید چه می گویید. کی روش در پاسخ گفت: {پاسخم این است} بیش از سه هزار سال احترام به تاریخ ایران بزرگ. نمی دانم شما این شانس و افتخار را در زندگی داشته اید که از شهرهای زیبای ایران مانند شیراز و مکانهایی مانند پرسپولیس بازدید کنید یا خیر. این اماکن واقعا زیبا و تاریخی و جذاب هستند. همینطور از بعد فرهنگی مباحث زیادی وجود دارد که شما می توانید در ایران متوجه آن شوید و فرهنگ ایران واقعا فوق العاده است. البته من کشورهای زیادی را دیده ام. کشورها و مردمان زیادی را در جهان دیده ام و چیزی که درباره مردم ایران می توانم بگویم دقیقا همانند مطلبی است که وقتی در پرتغال، انگلیس، اسپانیا، چین، آفریقای جنوبی یا ایالات متحده آمریکا بوده ام و دیده ام در ایران هم دیده ام. من در ایران لبخند را دیدم، اشک ریختن را دیده ام. آنها عاشق پایکوبی اند. آنها عاشق فوتبال هستند. مردم را در ترافیک خیابانها می دیدم که بچه هایشان را به مدرسه می برند. تحصیل بچه ها را در مدارس دیده ام. این چیزی است که من می توانم راجع به مردم ایران بگویم؛ مردمی مودب، محترم، تحصیل کرده. آنها همینطور عاشق فوتبال هستند. 

وی افزود: چیزی که برای من به عنوان یک شهروند ساده جهانی عجیب است این است که شما از این دست سوالها با در نظر گرفتن اینکه تمامی کشورها مشکلات خود را دارند از مربیان دیگر و تیمهای ملی دیگر نمی پرسید. ولی اگر می خواهید بدانید باید بگویم مردم ایران مردمی سر به زیر، ساده و تحصیل کرده هستند. من از سال ٢٠١١ که به ایران رفتم شاهد این بودم که پسران من عشق زیادی به فوتبال دارند و عاشق فوتبال بازی کردن هستند و هدف من به عنوان مربی آنها این است که این فرصت را به آنها بدهم که برای کشورشان بازی کنند ولی وقتی تلاش می شود که این طور به نظر بیاید که آنها تنها اشخاصی هستند که باید پاسخگوی همه مشکلات بشری جهان باشند فکر کنم شما موافق باشید که منصفانه نیست.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول