کمیته رفاهی
 

شیخ سلمان: قطر باعث افتخار آسیا شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 130 ] - جمعه, 4 آذر 1401
شیخ سلمان: قطر باعث افتخار آسیا شد

رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا به ستایش از میزبانی قطری ها در جام جهانی 2022 پرداخت. او برزیل را جدی ترین شانس قهرمانی دانست.

 جام جهانی 2022 به میزبانی قطر در حال برگزاری است این درحالی است که انتقادها و اعتراض های زیادی به میزبانی این کشور وجود داشت و دارد.

شیخ سلمان بن ابراهیم، رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا نظری دیگری دارد. او گفت: به نظرم قطر میزبان بسیار خوبی برای جام جهانی 2022 بود و باعث افتخار آسیا شد. همه چیز فعلا به خوبی انجام شده است. جشن افتتاحیه بسیار خوب بود و فضا و هوا در قطر عالی است و ورزشگاه ها و زیرساخت های بسیار مناسبی در نظر گرفته شده است و همه چیز به خوبی پیش می رود.

او در واکنش به انتقادهای کشورهای غربی گفت: به آن ها می گویم که "کاروان جلو می رود" و شما بقیه جمله را کامل کنید.

شیخ سلمان درباره این سوال که چه تیمی بیش ترین شانس را برای قهرمانی در جام جهانی دارد؟ گفت: به نظرم برزیل جدی ترین شانس قهرمانی است. در برزیل بازیکنان بسیار خوبی حضور دارند و تیم عالی است.

او درباره شانس قاره آسیا برای قهرمانی در جام جهانی گفت: بدون شک من امیدوار هستم اما در این دوره نه. تیم های آسیا باید تلاش کنند در این دوره بهترین بازی ها را به نمایش بگذارند و چهره خاص و واقعی فوتبال در آسیا را نشان دهند.

رییس AFC درباره احتمال افزایش سهمیه آسیا در جام جهانی گفت: در حال تلاش و مشاوره با فیفا و دیگر فدراسیون ها هستم و پیشنهاد داده ایم که سهمیه آسیا برای جام جهانی بعد به 8 و نیم سهمیه افزایش پیدا کند. برای رسیدن به این هدف باید سطح فوتبال باشگاهی و ملی را بالا ببریم تا بتوانیم فیفا را متقاعد کنیم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول