کمیته رفاهی
 

از بُهت مسی و لبخند اریکسن تا دیوار مکزیک

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 153 ] - چهارشنبه, 2 آذر 1401
از بُهت مسی و لبخند اریکسن تا دیوار مکزیک

 در روز سوم جام جهانی 2022 قطر، 4 بازی برگزار شد که در مهمترین آنها عربستان توانست با نمایشی دیدنی مقابل آرژانتین به برتری دست یابد و  فرانسه  ...

 در روز سوم جام جهانی 2022 قطر، 4 بازی برگزار شد که در مهمترین آنها عربستان توانست با نمایشی دیدنی مقابل آرژانتین به برتری دست یابد و فرانسه قدرت خود را به رخ مدعیان جام بکشاند.

در روز دوم، 2 بازی بدون گل دنبال شد تا اولین مسابقات بدون گل زده جام جهانی 2022 قطر به ثبت رسد.

در این گزارش می خواهیم با نگاهی متفاوت به بازی های امروز جام جهانی بپردازیم:

* آرژانتین - عربستان؛ شکست غیرمنتظره مسی و سوپرگل الدوسری

اولین شگفتی جام رقم خورد. آرژانتین که مدعی قهرمانی در جام جهانی بود، در اولین گام مقابل عربستان شکست خورد تا یکی از شوکه کننده ترین بازی های تاریخ این رقابت رقم خورد.

مسی در آخرین جام جهانی خود، گام نخست را بسیار بد برداشت تا نگرانی در اردوی آلبی سلسته به اوج رسد. آرژانتین البته 3 گل در نیمه اول زد که هر 3 گل به دلیل آفساید مردود اعلام شد. در اینجا هم می توان به لطف ویدیوچک اشاره کرد و هم می توان به خط آفساید خوب مدافعان عربستان که با هوشمندی تمام آنها را در تله قرار می دادند صحبت کرد.

یاسر الشهرانی، دومین مصدوم جام جهانی نام گرفت. پس از آسیب دیدگی شدید بیرانوند، جام جهانی یک تلفات دیگر داد تا نشان دهد این رقابت پر از خطر خواهد بود. شهرانی با برخورد سرش به زانوی دروازه بان عربستان به شدت آسیب دید و به بیمارستان روانه شد. تیم ملی عربستان اعلام کرد که این بازیکن از ناحیه فک و صورت دچار شکستگی شده و حتی سر او خونریزی کرده که باید تحت عمل جراحی قرار گیرد.

در کنار این اتفاق تلخ، عربستانی ها البته یک سوپرگل زیبا به سبک مسی نیز به نمایش گذاشت. سالم الدوسری گل دوم عربستان را به زیبایی هر چه تمام تر به ثبت رساند تا عنوان یکی از گل های دیدنی جام را تاکنون به نام خود زند.

* دانمارک - تونس؛ از لبخند اریکسن تا چنگال تیز عقاب های کارتاژ

بیشتر از هر چیزی نمایش نماینده آفریقا مورد توجه همگان قرار گرفت. تیمی که تا پیش از جام جهانی بسیاری با اهدافی متفاوت و غیرفوتبالی سعی در حذف این تیم داشتند، مقابل شگفتی ساز یورو 2020 طوفانی ظاهر شد و دانمارک قدرتمند را تحت فشار قرار داد. اگر مهار فوق العاده اشمایکل در این بازی نبود، دانمارک می توانست بازنده میدان نام گیرد.

البته شاگردان یولمند در نیمه دوم توانستند در برخی دقایق نبض بازی را در دست گیرند و با ستاره ای به نام «اریکسن» حملات خوبی به دروازه حریف ایجاد کنند ولی می توان گفت که نمایش ابتدایی در حد نام و انتظارات دانمارک نبود.

نکته زیبای این بازی بازگشت اریکسن به ترکیب تیم ملی دانمارک در مسابقه جام جهانی بود. بازیکنی که در دیدار اول یورو 2020 مقابل فنلاند سکته قلبی کرد و مجبور به خداحافظی از فوتبال شد، پس از درخشش در برنتفورد و منچستریونایتد به تیم ملی بازگشت و در دانمارک نیز نمایشی خوب داشت تا مورد توجه همگان قرار گیرد.

* مکزیک - لهستان؛ دیوار مکزیکی و ناکامی دوباره لواندوفسکی

انگار قرار نیست لواندوفسکی در جام جهانی گل بزند. بازیکنی که تمام رکوردها را در عرصه باشگاهی جابه جا کرده، در تیم ملی نتوانسته در جام جهانی گلزنی کند. امشب که فرصتی عالی برای پیروزی تیمش بدست آورده بود مقابل اوچوا زانو زد تا باز هم ناکامی را به دوش کشد.

از طرف دیگر «گیرمو اوچوا» در پنجمین حضورش در جام جهانی درخشان ظاهر شد. اگر این دروازه بان مقابل نیمار و برزیل در جام جهانی 2014 طوفان به پا کرد، اگر این گلر 37 ساله باعث حذف آلمان در جام جهانی 2018 شد، حالا نیز قرار نیست دست از درخشش بردارد.

فیفا برای او نوشت که ستاره ای که عاشق جام جهانی است. رسانه ها او را منجی مکزیک خواندند و بسیاری نیز از لقب «دیوار مکزیکی» پرده برداشتند.

مکزیکی که در دوره قبل آلمان را حذف کرده بود، در این جام جهانی می خواهد آرژانتین را کنار زند. آنها جمعه باید به مصاف لیونل مسی بروند که در مقابل عربستان 3 امتیاز ناقابل را از دست داده و با تمام قوا وارد میدان می شود.

* فرانسه - استرالیا؛ خبری از طلسم نیست!

بله. خبری از طلسم نیست. اگر در دوره های قبلی چشممان از درخشش آلمان و اسپانیا و ایتالیا آب نخورد ولی فرانسه این دوره با قهرمانان دوره های گذشته فرق دارد. خروس ها قرار نیست در مرحله گروهی حذف شوند و می خواهند به این طلسم عجیب پایان دهند. با اینکه مصدوم هم زیاد دارند و در ابتدا نیز یکی از بهترین هایشان یعنی «لوکاس هرناندز» را از دست دادند ولی برای مدعیان جام رجز خواندند و نشان دادند با دست پر به میدان آمدند.

فرانسه مقابل کانگوروها درخشید. آن هم با درخشش «اولیویه ژیرو» که توانست با 2 گل به رکورد تیری آنری برسد و عنوان بهترین گلزن تاریخ فرانسه را به نام خود ثبت کند.

امباپه هم با اینکه دروازه خالی را از دست داد و حتی قادر نبود که یک استپ ساده بکند ولی در پایان بازی با ضربه سر دیدنی گلزنی کرد تا نشان دهد در نبود بنزما عزمش راسخ است تا از قهرمانی خود دفاع کند.

پایان پیام/

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول