عزاداری

 

4 سکانس پنهان تیم ملی فوتبال مقابل انگلیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 225 ] - سه شنبه, 1 آذر 1401
4 سکانس پنهان تیم ملی فوتبال مقابل انگلیس

با وجود شکست مقابل تیم ملی انگلیس اما ایران و ایرانی نشان داده مرد روزهای سخت است.

یم ملی فوتبال کشورمان در اولین دیدار خود در جام جهانی 2022 قطر مقابل تیم ملی انگلیس به میدان رفت اما با وجود همه تلاش های صورت گرفته تیم ملی مقابل شاگردان گرت ساوتگیت شکست خورد تا همه نگاه ها به دو بازی آینده ملی پوشان مقابل ولز و آمریکا باشد. بازی ایران مقابل انگلیس اتفاقات زیادی را در پی داشت که بخش عمده ای از آن فقط به نتیجه داخل زمین منتهی نمی شود.

* وقتی شعارها رنگ عینی به خود می گیرد

در همان ابتدای بازی بود که علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش کشورمان به دلیل یک برخورد شدید با مجید حسینی از ناحیه بینی دچار شکستگی شد؛ هرچند که این مصدومیت شدید اصلا برای ما خوشایند نبود اما واکنش او غیرت را به منصه ظهور گذاشت. فرزند دیار لرستان با وجود آن مصدومیت سنگین، غیرت ایرانی را به همه نشان داد. همان زمان که همه نگران وضعیت سلامتی او بودند بیرانوند درخواست داشت که همچنان درون دروازه بماند هرچند که سرگیجه های متوالی که ناشی از ضربه سنگین به صورت او بود در نهایت کار را به جایی رساند تا علیرضا بیرانوند نتواند به سنگربانی دروازه تیم ملی ادامه دهد.

مسئله اصلی آنجا است که شدت این مصدومیت به حدی بود که این دروازه بان بعد از بازی بلافاصله عازم بیمارستان شد تا به مداوای بینی مصدومش بپردازد.  این رفتار غیرتمندانه بیرانوند یک بار دیگر تعصب ایرانی را به همه دنیا نشان داد که با وجود صورت زخمی باز هم در تلاش بود تا مثل یک سرباز از تیم کشورش دفاع کند. به واقع بیرانوند در بازی روز گذشته شعار «تا پای جان برای ایران» را به همه دنیا نشان داد تا در یک آوردگاه جهانی یک شعار نمود عینی پیدا کند. 

* وقتی مروارید خلیج فارس باعث حسرت انگلیسی ها شد

سال ها بعد از اینکه رئیسعلی دلواری در تنگستان دلیری کرد و مقابل انگلیسی ها  ایستاد حالا مهدی طارمی مردی از تبار بوشهر کاری کرد کارستان و دو بار دروازه یکی از قدرت های اصلی فوتبال دنیا را در این جام جهانی باز کرد. کار طارمی وقتی ارزش بیشتری پیدا می کند که بدانیم تیم ملی انگلیس در بیش از 30 بازی اخیر خود  تنها سه گل خورده اما طارمی در بازی روز گذشته دو بار دروازه این تیم که گران ترین تیم این دوره از رقابت هاست را باز کرد. او که مثل همیشه با همه توان برای تیم ملی بازی کرده بود نشان داد که بی جهت او را مراورید خلیج فارس نمی نامند. درخشش طارمی به حدی زیاد بود که رسانه های پرتغالی از روز گذشته بارها از عملکرد او تمجید کردند.

حتی گرت ساوت گیت سرمربی انگلیس، پس از دیدار با ایران اشاره به دو گل خورده داشت که باعث حسرت آن ها شده است.

دبل طارمی ضمن تاریخ ساز شدن او در تاریخ جام جهانی باعث شد تا همه دنیا بیشتر از گذشته توانایی جوان ایرانی را درک کند. طارمی این شانس را دارد تا با گلزنی در بازی های آینده تیم ملی حتی نام خود را به عنوان یکی از مدعیان آقای گلی مطرح کند. طارمی، جهانبخش، آزمون، عزت اللهی، ترابی، بیرانوند، محمدی، حسینی، چشمی، خلیل زاده و ... همگی جوانانی هستند که ایران و ایرانی به آنها می بالند و مطمئناً این جوانان قادر هستند مثل همیشه تاریخ سازی کرده و کاری کنند تا تیم ملی کشورمان بتواند برای اولین بار از مرحله گروهی صعود کند.

* کی روش و تمرکزی که نیاز تیم ملی است

کارلوس کی روش بعد از شکست روز گذشته مقابل انگلیس برخلاف بسیاری از مربیان در سراسر دنیا چهره بازنده نداشت و رسماً اعلام کرد که هدف اصلی، تیم ملی دو بازی آینده در جام جهانی است. او بهتر از هر کسی می دانست شانس موفقیت تیم ملی مقابل انگلیس بالا نیست و همانطور که خودش اعلام کرده تمرکزش روی بازی با ولز و آمریکاست. در این بین چیزی که مهم است حفظ تمرکز کی روش و بازیکنان تیم ملی است.

 

این مربی حرفه ای روز گذشته درخواست جالبی از برخی هواداران فوتبال داشت و به آنها گفت که اگر قصد حمایت از تیم ملی را ندارند در خانه بمانند چرا که او بهتر از هر کسی می داند چه فشاری این روزها روی تیم ملی و بازیکنانش وجود دارد. مربی پرتغالی کشورمان بهتر از هر کسی می داند که راه برون رفت از وضعیت روحی فعلی حفظ اتحاد و تمرکز است به طوری که بعد از بازی با انگلیس و نتیجه ای که رقم خورد اجازه نداد بازیکنان زانوی غم بغل بگیرند و خیلی زود آنها را دور هم جمع کرد و حلقه اتحاد تشکیل شد. این کار روحی روانی کی روش بدون شک تأثیر زیادی بر روی بازیکنانی دارد که باید خیلی زود خود را از نظر روحی روانی جمع و جور کنند. 

یوزهای ایرانی حالا این فرصت را دارند تا روز جمعه آماده بازی حساس با ولز شوند. چرا که امید همچنان برای ایرانی ها زنده است و مردانی که همواره نشان دادند مرد روزهای سخت هستند باز هم می توانند کارهای سخت را ممکن کنند. کی روش روز گذشته در نشست خبری خود اعلام کرد که بازیکنانش بهترین هستند و حالا این امید نه تنها به اردوی تیم ملی بلکه به خانه تک تک ایرانی ها آمده تا منتظر درخشش ملی پوشان در دو بازی آینده باشیم.

پیمان همه ایرانی ها همان است که بود؛ «تا پای جان برای ایران»

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول